hw 97k 5.5 aldım dürbün pellet vs önerileriniz lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba

Geçen yıl can sıkıntısından aldığım modelini bilmediğim br hatsan ile havalı tüfek meraklısı oldum. Forumu takip ederek hw 97k yı gözüme kestirdim ve geçen hafta 5.5 hw 97k tüfeğime kavuştum.

Tüfeği alırken satıcının da gazına gelip hilmann 6x42 dürbün aldım biraz atış yaptıktan sonra ayarı bozulunca içini bi kurcalayım dedim :him:s içindeki artı yı koparınca bu dandik dürbünü bozmuş oldum ;lol; . Şimdi yeni bi dürbün alıcam bu tüfeği kullananlar ve tecrübeli arkadaşlar sizce uygun dürbün hangisidir bi sürü model var kafam karıştı iice, fiyat-performans olarak hangisi uygundur. Ebayda bushnell 6x24x50 dürbün 39$ sizce nasıl bi dürbün; ii değilse hangisi tavsiyelerinizi bekliyorum..

İç yuvarlağı görecek kadar yakından bakınca kenarlarda buğulanma oluyor yuvarlağın yarısı kadar bi alanı görüyorum bu bütün dürbünlerde olur mu?

Pellet olarak diana ve gamo pro match pellet almıştım diana çok ağır düşme yapıyor gamo pro match ii gibi siz bu tüfekle ne kulanıyorsunuz....

Tüfek çok hoşuma gitti ama acemisiyim dikkat etmem gerekenler nedir.

Şimdiden ilginize teşekkürler...

Herkese isabetli keyifli atışlar...

• bendede geçmiş zamanda bu tüfekten vardı çok memnundum üzerinde ilk zamanlar tasco 3-9x40 dürbün vardı daha sonra hassas atış yapabilmek için üzerine Leapers 4-16x50 dürbün takmıştım gayette güzel olmuştu yanlız biraz ağırlaşmıştı eğer yurt dışında tanıdığınız varsa bu tüfeğe 16 x büyütmeli bir dürbün kullanabilirsiniz pellet konusuna gelince bu tüfek en ii benjamini seviyor ama hunter ve match pelletleride ii atıyor şu anda hiçbir yerde benjamin pellet bulunmamakta bikaç hafta sonra türkiyeye giriş yapabilir. ii atışlar dilerim.

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Ebay'de 30-40 dolar fiyatlarla saytılan bushnell dürbünler sahte çin malı dürbünler. Almanızı tavsiye etmem. Orijinal Bushnell'ler $70 civarından başlıyor. Dürbünden baktığınızda kenarların bulanık olması dürbünün düşük kalitesinden kaynaklanır.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Pistonlu tüfeklerde dürbün kullanırken dampa ayak kullanmanızı tavsiye ederim tek parça ve iki ayakla kullanınca dürbünün ayarı kaçabiliyor ben hw 77 de iki ayakla kaliteli dürbün kullanıyordum 10 15 atışta ayarı kaçıyordu dünde diana 54 e tek parça ayakla arkadaşımdan aldığım dürbünü taktım o da 15 atış dayanabildi.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• ben 97k da tek parça ayak kullanmıştım ilk başlarda kayma yaptı ama sonra kayması durdu satana kadarda kayma yapmadı bilginize

marmarateam.png

• Sorun dürbünün kayıp kaymamasından kaynaklanmıyor dürbün hiç kaymadanda artıkıl da ayar kaçması oluyor.

• Güle güle kullan arkadaşım,

Dürbün konusunda acele etmemeni tavsiye ederim. Yakında açılacak satış sitemizde gereken malzemeleri bulacaksın. Yurt dışından getirtmen bence risk: gümrükte takılma ihtimali çok yüksek.
    İkinci husus ben Dampa ayak kullanmanı tavsiye edeceğim. Yaylı silahlarda dürbüne tam koruma sağlıyor.
    Üçüncüsü pellet konusunda da benim tecrübelerim H&N Barracuda ve JSB Exact pelletlerin istikrar açısından en iyi oldukları yönünde. Her 2 pellet de şu anda piyasada yok ama yukarda belirttiğim satış sitemizde yakında piyasaya sunulacak.
    Son olarak da uygun bir zamanında silahı sitemizin bakım servisine (Avcıhoca'ya) iletebilirsen uygun bir şekilde elden geçirilir ve performansı arttırılır (modifiye değil, yağlamayı kasdettim).

Kazasız atışlar.

S&W 686-6

• ilgilenen arkadaşlara teşekkürler dediğiniz gibi dampa ayak düşünüyorum ama fiyatından dolayı biraz daha ertelemek durumundayım

birde internetteki tasco 3-9x40 dürbün için ne diyorsunuz tüfeğime uygun mudur daha ii bişi olsa ii mi olur

herkese keyifli atışlar..

• Güle güle kullan arkadaşım,

Dürbün konusunda acele etmemeni tavsiye ederim. Yakında açılacak satış sitemizde gereken malzemeleri bulacaksın. Yurt dışından getirtmen bence risk: gümrükte takılma ihtimali çok yüksek.
    İkinci husus ben Dampa ayak kullanmanı tavsiye edeceğim. Yaylı silahlarda dürbüne tam koruma sağlıyor.
    Üçüncüsü pellet konusunda da benim tecrübelerim H&N Barracuda ve JSB Exact pelletlerin istikrar açısından en iyi oldukları yönünde. Her 2 pellet de şu anda piyasada yok ama yukarda belirttiğim satış sitemizde yakında piyasaya sunulacak.
    Son olarak da uygun bir zamanında silahı sitemizin bakım servisine (Avcıhoca'ya) iletebilirsen uygun bir şekilde elden geçirilir ve performansı arttırılır (modifiye değil, yağlamayı kasdettim).

Kazasız atışlar.

çok teşekkürler yağlama ila alakalı nasıl bir performans artışı sağlanıyor anlayamadım açıklarmısınız birde site ne zaman açılacak şu an atış yapamıyorum malum silahta mekanik nişangahda yok bir an önce almak istiyorum daha tam kullanamadan hevesimizi alamadan bozuldu dürbün :whistling:

• Yağlama konusunda teknik bilgiyi sitemizde daha bilgili olan arkadaşlarımız yakında açıklarlar. Çok fazla bilgim olmadığından yanlışlıklara yol açmak istemiyorum.
    Satış sitemiz de yakında açılacak. Bu konuda forumumuzda bir araştırma yaparsanız son bilgilere ulaşabilirsiniz. Yetkili olmadığım için kesin bir tarih belirtmem uygun olmaz. Ancak detaylı hatta çok detaylı çalışmalar yapıldığını ve satılacak ürünlerin kapsamının oldukça geniş olduğunu biliyorum. Bu da zaman alıyor.
    Sabırsızlığınızı yürekten paylaşıyorum: insan bir kere bulaşmaya görsün bu hobi'ye..... hastalık halinde gelişiyor.

Selam sevgilerimle

S&W 686-6

• pellet olarak gamo ts18 i tavsiye ederim etkili bir saçma ve diğer saçmalara göre gramaj farkı var uzun mesafe atışı için tasarlanmış bir saçma yalnız 10 metre içinde sert bir hedefe kesinlikle sıkma derim diğer saçmalar hedefe çarptığında parçalanıyor fakat bu olduğu gibi geri sekiyor bilgin olsun iyi atışlar

HATSAN MOD140 .22 Cal. , Optima 3-9 x 32

• hw 97k 5,5 gücü fazla olmadığından bu pellet fazla etkili olmayacaktır. ts 18 ağır ve güçlü bir pellettir orta güçteki silahlar için pek tercih edilmez.

marmarateam.png

• ts 18 i hw pek kabul etmiyor.

• hw 97k 5,5 gücü fazla olmadığından bu pellet fazla etkili olmayacaktır. ts 18 ağır ve güçlü bir pellettir orta güçteki silahlar için pek tercih edilmez.

haklısın hw97 300 m/s civarı olarak aklımda kalmış ts18 230 m/s çıkış hızı olan bir tüfek için ağır olacaktır gerçektende
    iyi atışlar...

HATSAN MOD140 .22 Cal. , Optima 3-9 x 32

• O tüfeğin hızı 230 m/s olsa gine iyi ama korkarım çok hafif pelletlerle bu hızı veriyor çok iyi modifiye ile ancak bu hızı stabil olarak verebilir.

• Pellet konusunda Crossman Premier Hollow Point'i denemenizi tavsiye ederim.

• Ne olurdu şu 97 nin pistonunu 1 cm daha kalın yapsalardı da 5.5mm 16 gr 850-900 fps olsaydı.(standart) Çook güzel silah ama günlerdir alıp almamak arasında gidip geliyorum. Güç tatminkar değil benim adıma.

• orjinali 650 - 700 fps güç üretiyor evet tüfeğin gücü düşük ama 4,5 mm 900 - 1000 fps yeterli olucağını düşünüyorum

marmarateam.png

• bende uzun zaman dır bu tüfekden almayı planlıyorum ve düşünüyorum ve daha 4 ay gibi de düşünücem galiba ama ozamana kadarda başka tüfekler cıkar yada yutagun açılır pcp felan ucuza bulursam kararım değişir diye düşünüyorum ama ben asık oldum bu alete her halde değişmez gibide geliyor neyse benim soracagım şu bu üfek 4.5 ile kaç metreden şişe patlatıyo 5.5 ile kaç metreden patlatıyo ayrıca ben patlatmasındada değilim tınlatsada yeter diyenlerdenim yani kaç metreden tınlatır kaç metreden patlatır bunu öğrenmek istiyorum güç istersem mod 460 ı tavsiye edilceğinide tahmin ediyorum ama ben bu tüfeği öğrenmek almak istiyorum sizce nedir kullanan olarak anlatırmısınız.

• ben daha önce 5,5 mm olanını kullandım 60-65 mt mesafede şişeleri patlatıyordu daha uzun mesafelerde düşme daha çok yaptığından deneme imkanım olmamıştı ama 4,5 mm olanını henüz kullanmadım onuda alıp denemek istiyorum ;keyf;

marmarateam.png