GAMO CF20 Yay/Modifikasyon yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese günaydın,

1996 yılında babamın hediyesi olan bir CF20 0.177 tüfeğim var, ancak orijinal yayını 2005 yılında kırıldığı için değiştirdim. Farklı bir marka olduğu için bir türlü eskisi gibi kyifli atış yapamadım.

Orijinal yayı 40 sarım, şuan Gamo servisindeki yaylar 35 sarım ve bu farkı kapatmak için araya takoz koyuyorlar.

Öneriniz var mı acaba? Uygun yay nereden bulabilirim veya yaptırabilir miyim, vortex sisteme dönüştürmeye kalksam olur mu?

Benim için manevi değeri var o nedenle tekrar işler duruma getirmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler...

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List

• Merhaba,araya takoz koyuyorlar ise bence bir sorun yok dışardan sardıracağınız yaylarda performans açığı verir kısa sürede,servisten temin edeceğiniz yay en iyi yaydır takozlar orjinaldir sanırım yeni nesil bir çok tüfekteki yay tutucusundan bahsediyorsunuz galiba,5 sarımdan birşey olmaz 80-100 fps kaybedersiniz belki en fazla,takozda yine tansiyon vereceği için aradaki puanlamada çok kayda değer birşey çıkmaz orjinalden şaşmayın tüfeğinizide tadında kullanın.

• Merhaba,araya takoz koyuyorlar ise bence bir sorun yok dışardan sardıracağınız yaylarda performans açığı verir kısa sürede,servisten temin edeceğiniz yay en iyi yaydır takozlar orjinaldir sanırım yeni nesil bir çok tüfekteki yay tutucusundan bahsediyorsunuz galiba,5 sarımdan birşey olmaz 80-100 fps kaybedersiniz belki en fazla,takozda yine tansiyon vereceği için aradaki puanlamada çok kayda değer birşey çıkmaz orjinalden şaşmayın tüfeğinizide tadında kullanın.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Servis Adana'da ben Çanakkale'de, servis yedek parça göndermiyor ve tüfeği istiyor, kargo firmaları da Ohal nedeni ile olsa gerek havalı tüfek deyince kabul etmiyor.

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

• selam bir süre önce gamo hunter 440 tüfeğimin yayını değiştirdim. yayım 35 sarımlık bir yay 5.5 kalibre pelleti 480 fps ile gönderiyor. sizin tüfek 4.5 kalibre olduğu için yeterince hızlı olacaktır zaten. 35 spirlik orijinal yayı takın araya da hiç bir şey koymanıza gerek yok bence. eğer benim tüfeğim 4.5 kalibre olsaydı yayımı biraz daha kısaltırdım. o zaman hem daha kolay kurulurdu hem daha sessiz çalışırdı ve hemde sarsıntı çok fazla olmazdı. tabi çok fazla tahribat ve güç istiyorsanız o zaman başka.

diana mod 48/52- 177

• selam bir süre önce gamo hunter 440 tüfeğimin yayını değiştirdim. yayım 35 sarımlık bir yay 5.5 kalibre pelleti 480 fps ile gönderiyor. sizin tüfek 4.5 kalibre olduğu için yeterince hızlı olacaktır zaten. 35 spirlik orijinal yayı takın araya da hiç bir şey koymanıza gerek yok bence. eğer benim tüfeğim 4.5 kalibre olsaydı yayımı biraz daha kısaltırdım. o zaman hem daha kolay kurulurdu hem daha sessiz çalışırdı ve hemde sarsıntı çok fazla olmazdı. tabi çok fazla tahribat ve güç istiyorsanız o zaman başka.

O yayı elime geçirebilsem kendim değişimi yapacağım ama maalesef yedek parça olarak ulaşamadım, kargo sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum ne yapacağım :) benim istediğim tekrar eski isabetine ve gücüne gelsin. Zaten nostalji olarak kenarda tutuyorum ama işlevsel de olsun istiyorum yoksa çok yoğun kullanımı olmayacak, tek yaylı tüfeğim :)

Teşekkür ederim bilgi paylaşımı için...

5,5mm kaç grain atıyorsunuz ki 480 fps atıyor merak ettim çok düşük bir güç.

• 5,5mm kaç grain atıyorsunuz ki 480 fps atıyor merak ettim çok düşük bir güç.

açıkça söylemek gerekirse hızını cihaz ile ölçmedim. lakin tüfeği alırken kutunun üzerinde bazı fabrika değerleri vardı ve hız olarak 480 fps-128 M/s olarak yazmakta idi . sonradan yaptığım araştırmaya göre iki çeşit gamo hunter 440 varmış bir combo olan bir de f model diye geçen benim tüfeğim. oradaki fabrika değerlerini referans kabul ettim yoksa açıkçası kesin bir hız söyleyemem. yabancı forumlarda da bir kaç yerde kaşılaştım orada da hız olarak eynı rakam vardı. en iyisi ölçmek ama elimde ölçüm cihazı ne yazık ki yok.

diana mod 48/52- 177

• O yayı elime geçirebilsem kendim değişimi yapacağım ama maalesef yedek parça olarak ulaşamadım, kargo sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum ne yapacağım :) benim istediğim tekrar eski isabetine ve gücüne gelsin. Zaten nostalji olarak kenarda tutuyorum ama işlevsel de olsun istiyorum yoksa çok yoğun kullanımı olmayacak, tek yaylı tüfeğim :)

Teşekkür ederim bilgi paylaşımı için...

selam gamo servisi ile yaptığım görüşmede bana yay gönderebileceklerini söylemişlerdi. isterseniz konuşun.

diana mod 48/52- 177

• açıkça söylemek gerekirse hızını cihaz ile ölçmedim. lakin tüfeği alırken kutunun üzerinde bazı fabrika değerleri vardı ve hız olarak 480 fps-128 M/s olarak yazmakta idi . sonradan yaptığım araştırmaya göre iki çeşit gamo hunter 440 varmış bir combo olan bir de f model diye geçen benim tüfeğim. oradaki fabrika değerlerini referans kabul ettim yoksa açıkçası kesin bir hız söyleyemem. yabancı forumlarda da bir kaç yerde kaşılaştım orada da hız olarak eynı rakam vardı. en iyisi ölçmek ama elimde ölçüm cihazı ne yazık ki yok.

Anladım bu bahsettiğiniz 7,5 joule kısıtlamasını işaret ediyor ama ideal av'dan 7,5joule yaylı çıkacağını düşünmüyorum isterseniz müsait olduğunuzda ideal avı arayıp tüfeğinizin modelini söyleyin size güç hakkında bilgi verirler.

• Günaydın,

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Servis yedek parça göndermemek konusunda ısrarcıydı bakalım tekrar şansımı deneyeceğim.

Herkes için iyi bir hafta olması dileğiyle...

• 5,5mm kaç grain atıyorsunuz ki 480 fps atıyor merak ettim çok düşük bir güç.

üstat bizim yayı biraz araştırdım yabancı forumlarda bizim yay 7.5 j gücünde yay 35 spir ama spirler çok sık yani birbirine çok yakın tüfek kurulurken yay çok sıkılmamış oluyor. bu yay 35 spir ama normal yaydan yüzde 30 civarı daha kısa.

diana mod 48/52- 177

• üstat bizim yayı biraz araştırdım yabancı forumlarda bizim yay 7.5 j gücünde yay 35 spir ama spirler çok sık yani birbirine çok yakın tüfek kurulurken yay çok sıkılmamış oluyor. bu yay 35 spir ama normal yaydan yüzde 30 civarı daha kısa.

Anladım,müsait olduğunuz ilk vakit standart güç sınıfı yayını taktırmayı ihmal etmeyin bu halde çok düşük güç keyif verirde power halindeki kadar veremez.

• Anladım,müsait olduğunuz ilk vakit standart güç sınıfı yayını taktırmayı ihmal etmeyin bu halde çok düşük güç keyif verirde power halindeki kadar veremez.

aksu avdan hatsan yay istedim cumaya inşallah gelir. yayın ölçüleri uzunluk hariç aynı gibi bir denerim. tahminimce uzun gelecek, biraz keserim 40-42 spirlik ile kurulursa çok eğlenceli olacaktır.

diana mod 48/52- 177

• Slm. Bendede 440 hunter Gamo 4,5 var yayı eskimişti yerine ıgt taktım 10 numara oldu servis bana olmaz dedi ama ben yaptım parça biraz pahalı 200₺ civarı aldım ... igt takarken biraz modifiye etmek gerekiyor. İgt biraz daha gergin olması için igt nin arka tarafına eski yayından 5 sipr kestin taktım çok güzel oldu pcp gibi ses çıkartıyor önce yay sesi geliyordu artık yok kurulmasında çok kolay

• IGT hiç araştırmadım, parçaları nereden temin ettiniz acaba? Gerekli modifikasyonlar için ekipmanım var. Teşekkür ederim fikir paylaşımınız için.

• IGT hiç araştırmadım, parçaları nereden temin ettiniz acaba? Gerekli modifikasyonlar için ekipmanım var. Teşekkür ederim fikir paylaşımınız için.

gamo hunter 440 ın iki çeşit tetik tertibatı vardır. yeni çıkanlar ıgt uyumludur. hiç bir değişiklik gerekmez ssadece yay tutucuyu ve yayı çıkarıp yerine ıgt yi koyuyorsun forumlarda video var ama hunter 440 olarak çıkmıyor. başka modellerde çııyor.

diana mod 48/52- 177

• merhabalar bendede gamo cf 20 var tophane de çoşkun tuna av bayisinden 96 senesinde aldım geçenlerde söktügümde yay kırık çıktı biraz araştırma yaptım aynı ebatta aliexpres te var ebat: tel çapı 3mm. dış çap 18mm. uzunluk 300mm sanırım aynı 40 tl gibi

• merhabalar bendede gamo cf 20 var tophane de çoşkun tuna av bayisinden 96 senesinde aldım geçenlerde söktügümde yay kırık çıktı biraz araştırma yaptım aynı ebatta aliexpres te var ebat: tel çapı 3mm. dış çap 18mm. uzunluk 300mm sanırım aynı 40 tl gibi

Türkiye' de de bulunmakta o yaylar. Bazı silah ustalarında ona uyan vardır muhakkak, yani illa oradan getirtmenize gerek yok üstelik daha uygun burada. Ayrıca gerekli malzemeler yoksa sıkıştırma için vs yay değişimi pek kolay değil .

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$