Keçenin Takılması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bendeki mod90 ın keçesini çıkardım.. Baya zorlayarak çıkardım resimdede görüldüğü gibi pistonun başı keçeyi tutması için kavisli ,keçenin girdiği yerde çok dar yeni keçe alsam zorlayarak takılmaz sanırım ..Keçeyi takmak için kaynar suya atsamda genleştirip pistonun başına oturtsam olurmu , böyle genleştirirsem keçenin özelliği bozulurmu..Yada bunun yöntemi nedir? Bu arada keçe için 7.5 ytl fiyat aldım bu plastik parça için fazla değilmi? Yardımlarınız için teşekkürler

[Resim Engellendi: http://img384.imageshack.us/img384/657/dsc00106da6.th.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• diana keçesi 20 ytl.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Kartalcin, valla bulamadım yolum mercan yokuşuna düştü her yere sordum bırakın keçeyi hiçbiyer tüfek parçası satmıyor..V eli abiyi aradım var dedi keçe 7.5 yayıda yanlış hatırlamıyorsam 15 dedi çok geldi bana butüfek için bu fiyatlar , aslında gözdende çıkardım bunu belkide daha tüfek almıyacam havalı tüfeğe olan ilgim azaldı bu tüfek yüzündenmi azaldı yoksa hevesimmi geçdi bilmiyorum..Kartalcin bu arada yarın yine aynı yere gidersen kesin gelirim yarın kesin boşum:)

• Kaynar suda yumuşatıp hafif hafif esneterek takabilirsin.

• Mod 125 in keçesini cezvede kısık ateşte kaynattım. Kaşıkla çıkarıp masanın üstün e koydum. Bu arada pistonu da biraz ateşe tuttum ısınması için.
    Tam ortalayarak yukarıdan bastırdım. Şu an durumu çok iyi.

• pistonu da buzdolabında soğutursanız belki daha da kolay geçer keçe yerine.

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• pistonu da buzdolabında soğutursanız belki daha da kolay geçer keçe yerine.

fayda sağlamaz , çeliğin soğutularak çekmesini sağlayabilirsiniz fakat keçe takmak için yeterli çekme oluşmaz çap 30 gibi bir malzeme içim milimetrenin yüzde sekizi gibi bir oranla çeceğinden manasız kalacaktır .saygılarımla

• termopl agam, fantazi olsun diye yazdım . ;)
    doğrudur, pek faydası olmazdı ama zararı da olmazdı.

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• sanayide biz bu işleme sıcak soğuk geçme tabir ederiz .çok sağlıklı kaynaksız birleştirme yöntemidir .erkeği geçeceği delikten 0,2 mm gibi büyük işleyip co2 ile sogutup ( yangın söndürücü ile ) dişiyide ısıtarak birleştirmeyi yaparız çok sağlıklı bir işlemdir.geçme fark ölçüsünü malzemenin sertlik derecesine göre abartılırsa dişi gerilime deyanamayıp çatladığıda olur :P .saygılarımla

• Alıntı

termopl agam, fantazi olsun diye yazdım .
    doğrudur, pek faydası olmazdı ama zararı da olmazdı

;d;
    Formda tutuyormuş ;d;