Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ulku bey Calismaniz icin tesekkurler.
    10 atislik gurup calismasinda okuyabildigim kadariyla 900 ve 950 fps lik cikis hizlari not etmissiniz.Bu hizlar hangi pelet 'a ait ve ortalama degerlermi ?acaba namlu icinde herhangi bir lapping islemi yaptinizmi ?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Bu atışlar esnasında hız ölçümü yapmadım. Verdiğim değer 7.9 grain pellet ile daha ilk testlerde ölçülen hızlar. Bu değer Baracuda'lar için geçerli değil. Atışları 160 - 120 bar basınç aralığında yaptım. İleride bir kaç tip pelletle, tam dolum (200 bar) ile başlayıp atış adedi ve hız grafiklerini çıkaracağım.

Crown açmak dışında namluda bir işlem yapmadım. Belki ileride, pellet yükleme yuvasının revizyonu sonrası, namlu içi parlatma işlemi uygulayabilirim. Bakarsınız çirkin ördek yavrusundan bir kuğu çıkar, belli mi olur ?

• bu silahın 5.5liği için ilk çıkış hızı 940fps denmiş. 4.5 olanının 970fps olduğunu düşünürsek, 5.5 olanınında gerçekten 940 fps olma ihtimalı varmı ?(
    saygılarımla

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bence böyle bir ihtimal var acizane fikrim
    şöyleki ;

Pcp lerde kalibre yükseldikçe pellet arkasından salınan hava miktarıda artacağı için şayet hava sarfiyatı düşünülmezse 5,5 mm de hız artacaktır.Tabi namlu çıkış hızı artacaktır
    Eğer 4,5 mm lik silah 5,5 mm ye yükseltilir ve salınan hava miktarı artırılırsa bu hızı yakalaması mümkün

Zaten koca hatsan da krono illaki vardır.E bunlar bilmiyormu piyasada bir sürü krono olduğunu
    Kafadan sallama yazacaklarını sanmam.Yazdılarsa yuuuh olur çünkü
    Tahmin etmiyorum

• Hatsan silahları ile ilgili testleri yaparken, hız ölçümlerini de yapıyor. Verdikleri rakamlar abartılı değil. Fakat verilen hız değerlerine hangi tip ve ağırlıkta pellet ile ulaşıldığı bilgisini vermiyorlar. Böyle olunca da rakamlar pek bir şey ifade etmiyor. (en azından benim açımdan)

Dün akşam üstü, Hatsan'dan beklenen kargo geldi :

[Resim Engellendi: http://img410.imageshack.us/img410/7/image2ih8.jpg]

İki adet kurma kolu ve teselli ödülü 8o olarak, yedek hava tüpü ve 3 kutu Hatsan pellet.
    Silah üzerindeki tüpün valf hava çıkışları, çapı 1mm kadar olan iki delik idi, gelen yedek tüpte ise, yaklaşık 2 mm çaplı sekiz delik var. Zannedersen 5.5 mm silahın yedek tüpü yollanmış. Bende bu delikleri genişletmeyi düşünüyordum, kolaylık oldu.

Konuyla ilgilenen, beni bizzat arayan ve bu malzemelerin bana ulaştırılmasını sağlayan Sn. Bahtiyar Taşyağan bey'e teşekkür ederim.

AT44-10 ile test ve iyileştirme çalışmaları devam edecek.

• bu at 44 ün namlu değişim özelliği yok muydu? bazı tüfeklerde olurdu da

• Ulku bey Hatsan her kurma kolu kirana bir yedek tup ,3 kutu pelet gonderirse isi is valla-
    Her AT-44 Alan once kurma kolunu kirar.
    Neyse dipcik kirana araba.,
    Namlu kiranada Ev verirlerse yasadik valla ;lol;

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Ulku bey Hatsan her kurma kolu kirana bir yedek tup ,3 kutu pelet gonderirse isi is valla-
    Her AT-44 Alan once kurma kolunu kirar.
    Neyse dipcik kirana araba.,
    Namlu kiranada Ev verirlerse yasadik valla ;lol;

Valla herkeze göndericeklerini sanmam ,onlar kimlere ne göndereceklerini veya göndermeyeceklerini iyi bilirler, bikaç gün önce hatsanı aradım keçe ve yay istemek için güngör av diye bi yerin telefonunu verdiler, bende aramadım daha..

• tüfek bence çok güzel

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• ülkü abi o kollar zamak döküm galiba yine kırılacak anlaşılan. bence alaşım aliminyumdan yapsalar hem hafif hemde sağlam olur .hemde işlemesi kolay hatsan bi düşünsün

hamdım piştim yandım oldum.

• hatsan daha çok düşünür böle şeyleri

• neyseki pompa işini hallettim şimdilik pompa bana kolay geldi okadarda zor değilmiş ama ilerde ne olur bilemem yavaş yavaş dolduruyorum sanırım böyle kullanırsam sorun çıkmaz gelelim at 44e açıklamalarım kendi şahsi kanaatimdir tüfeğin en önemli eksikliği regülatör olmayışı kurma kolunuda çek bırak şeklinde yapılsaymış daha güzel olcakmış değişebilir tüp olması çok güzel isabetlilikte bana göre güzel dün 3o metreden atış yaptım havada rüzgarlı idi pro magnum pelletleriyle grupmanları fazla dağınık değildi dürbün sıfırlama işini aceleyle yaptığım halde beni tatmin etti fiyat olarak beklediğimden iyi çıktı diyebilirim yaklaşık 100 atış yaptım tabiki ilerleyen zamanlarda ne gibi problemler çıkıcak belli değil bekleyip görücem at 44ü alırken herşeyi göze aldım pcp nin bukadar zevkli olacağı aklıma gekmezdi bize pcp zevkini tattırdığı için hatsana teşekkürler şimdi regülatör takılabilirmi ve nasıl takılır araştırıyorum en kısa zamanda grupmanları yayınlayacağım şişe kırmaktan bu kadar zevk almamıştım :Dx;.z

• kırılırsa yaparlarlar sonuçta bu kul yapısı yeni bir ürün eksikleri olacaktır yaklaşık 4 ay sonra regülatörlüsü çıkıyormuş

• hemen kırılmasa daha iyi değilmi :)

• bende isterim kırılmasın ömürlük olsun dediğim gibi daha yeni yani daha ham pişecek olacak benim bütçem buna yetti bunu aldım bu bir zevk meselesi benim hoşuma gitti kendi görüşlerimi açıklıyorum hiç bir zaman bir fxle yada air armsla aynı kefeye koymadım koyamamda nekar para okadar köfte

• bence o tüfeği 15 ytl daha fazla harcayarak çok kaliteli bir hale getirebilirler ne kaa ekmek o kaa köfte olmaz fx isveçte üretilliyor oradaki işcilik ve malzeme fiyatını burayla karşılaştırmak insafsızlık olur . birazcık özenseler birazcık dikkat etseler 15 20 ytl fazla harcasalar çok daha iyi olur kanımca.

• Alıntı Bayayhan:
    bence o tüfeği 15 ytl daha fazla harcayarak çok kaliteli bir hale getirebilirler ne kaa ekmek o kaa köfte olmaz fx isveçte üretilliyor oradaki işcilik ve malzeme fiyatını burayla karşılaştırmak insafsızlık olur . birazcık özenseler birazcık dikkat etseler 15 20 ytl fazla harcasalar çok daha iyi olur kanımca.
    +1

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• ne kaa ekmek o kaa köfte dediğiniz zaman hep ''o kaa'' köfte yemek zorunda kalırsınız.tüketici eleştirmelidir.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380