Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bir kere daha yerli malı yurdun malı olayı kanıtlanmış oldu bu fiyata bukadar işçilik abi iyisini istiyosan basacan parayı malın iyisini alacan yani bu nedemek oluyo ucuz pcp can alır allah korusun bak geçende okudum bir tüp canası fırlıyor 2 kişi yi sakatlıyor üçüncüyü öldürüyor yani 3 kişiyi telef ediyor bu şeyler oyuncak değil direk hayati olaylar birde bu arada oraya sanayi gresi sürülmesinin sebebide bu paraya bu gres oluyo galiba abi tüpün resimlerini koyabilrmisiniz gerçekden merak ettim ayrıca örnek olur millete o açıdan

• Official Post

Yarın gündüz iş yerinde resimler ve ihtiyacı olanlarında üretim sırasında kullanabilmeleri için detaylı nasıl olması gerektiğini anlatırım, hatta O Ring takmak için kullanılması gereken ölçü skalasını da bulup yayınlarım.

• öncelikle büyük geçmiş olsun ben bile okurken tırstım
    ancak bu yazıyı okuduktan sonra aklıma 2gün önce termopl ilker abi ile beraber söktüğümüz webley raider geldi onunda hızlı dolum tarafını söktüğümüzde ilker abi birden küfretmeye başladı ve bana gösterdiği şey hızlı dolum tarafının içi epey bi sanayi yağı kaplıydı :!:
    yani düşünüyorumda acaba hatsan tarafından üretilen pcp silahların tamamındamı buşekilde bilinçsizce bir yağlama yapılarak parça monte edilmiş ???Bilinçsizce diyorum çünkü bilinçli bir vaziyette buşekilde bir hata yaplamaz bu resmen bir cinayet sayılır hadi siz ucuz yırttınız biz ucuz yırttık YA DİĞERLERİ ??? ;(;(?(
    üzerime vazife olmayarak sadece insanların can güvenliği açısından en azından hatsan pcp silahları olan arkadaşların bence kullanmaya başlamadan önce veya halen kullanan arkadaşların bir an önce silahlarını kontrol ettiemeleri kendi ve etrafındaki insanların güvenliği açısından çok sağlıklı olur gibi geliyor bana 200bar veya 150 bar basınç ve bu basınç sebebi ile bir paatlama :!: Mübarek Kandil Gecesi Tek Duamm
    Yüce RABBİM Kimsenin başına böyle korkunç bir olay yaşatmasın
    bu yazdığım yazıda sürçül ihsan ettiysem affola tek niyetim kimsenin başına bir hal gelmesin yanlış bir yazım varsada üstadlarımızdan özür dileyerek düzeltmelerini rica ederim
    Herkese Kazasız Belasız Keyifli Atışlar Dilerim

• Official Post

Bugün bir çok arkadaşımız isveç güzeli, Naomi diyerek mutluluklarını paylaşırlarken, böyle araya girip bu konuyu yazmak her ne kadar işimize gelmiyor ise de yazmak zorundaydım, orada o O Ring patladığında hemen kenarından boru yırtılabilir yada, oradan patlayan O Ring in şiddetiyle dişleri sıyırıp valf fırlayabilirdi ve o valf karşısında 30 santim duvar olsa onu bile çok rahat deler ve çıkardı,

Başka bir bilgi daha, ben silahı ilk gördüğümde Ülkü abi ile iddaalaşmıştık, ben bu tüp ithal dedim, Ülkü abide sanmıyorum bu hatsan işi dedi, benim yanılmamın nedeni tüpün orta kısımlarından başlayıp dip, yani valf tarafına doğru olan kısmı daha dar idi ve ben doğal olarak sanayici sanatkar bakış açımla, bu tüpe sıvama yaparak dip kısmı daraltarak daha güçlü hale getirmişler dedim, çünkü böyle bir sıvama tüpün bu sıvanan kısmına ciddi bir mukavement kazandırır, ama neden o bölgenin o şekilde sıvandığına akıl erdirememiştim, bugün tüpün başına gelenlerle söktüğümüzde bir de bu noktada şoka girdik, benim sıvama diye tahmin ettiğim kısım dıştan tornalanarak inceltilmiş, çünkü tüpün iki tarafınıda açtığımız için içine baktığımızda gördüğümüz tüpün içi boydan boya düm düz, tüpün hızlı dolum tarafında et kalınlığı 2,50mm ortada ciddi incelmiş ve valf tarafında tekrar bir miktar kaba bırakılmasına rağmen et kalınlığı 2,20mm, bu 2,20 mm olan kısımın ortaya doğru olan kısmında boru dış çapı daha düşük yani o orta kısımda tahminim et kalınlığı 2mm nin çok altında ve herkes bilir "bir zincirin taşıma gücü en zayıf halkası kadardır" bunu hangi akla hizmet yaptıklarınıda buradan açıklarlarsa hepimiz mutlu oluruz,

Ayrıca bu tüp 200 bar ve bu tüpün kullanıma verilebilmesi için, Basınçlı kaplar yönetmeliğine göre 300 bar da test edilme mecburiyeti vardır ve eminimki bu testleri bile yapmadan alel acele silahları piyasaya sürdüler, oysa 300 bar su testine tabi tutsalardı 190 barda bizim elimizde o O Ring patlamamış olacaktı.

• inanamıyorum ya 300 bar test basıncı nerede 190 bar nerde daha 190 barda patladı hay allah gelde şimdi hatsandan pcp al şimdi ben buradan sesleniyorum neden bir t 12 veya gladyatör veya raider bu kadar para ediyo bunu anlamış olduk sanırım değilmi arkadaşlar al malın iyisini kellen sağlam kalsın buradaki sağlamlık iki manada birisi psikolojik olarak biriside sağlamlık sağlık olarak ;lol;;kihhik,#hims

• Aylar önce daha AT-44 adı bile yokken ve sadece Hatsan'ın PCP üreteceği söylentileri dolaşıyorken ben o tüfeği alıp kafama dayamam, çocuğumun eline de vermem diye mesaj atmıştım. Ne yazıktır ki zaman beni haklı çıkardı. Oysa mesleğim gereği haksız çıkmayı isterdim.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Bugün bir çok arkadaşımız isveç güzeli, Naomi diyerek mutluluklarını paylaşırlarken, böyle araya girip bu konuyu yazmak her ne kadar işimize gelmiyor ise de yazmak zorundaydım, orada o O Ring patladığında hemen kenarından boru yırtılabilir yada, oradan patlayan O Ring in şiddetiyle dişleri sıyırıp valf fırlayabilirdi ve o valf karşısında 30 santim duvar olsa onu bile çok rahat deler ve çıkardı

Ayrıca bu tüp 200 bar ve bu tüpün kullanıma verilebilmesi için, Basınçlı kaplar yönetmeliğine göre 300 bar da test edilme mecburiyeti vardır ve eminimki bu testleri bile yapmadan alel acele silahları piyasaya sürdüler, oysa 300 bar su testine tabi tutsalardı 190 barda bizim elimizde o O Ring patlamamış olacaktı.

bana kalırsa bu yazdığınız yazılar sayesinde belkide ileriki günlerde çok büyük bir kaza dan veya tabiri caizze cinayetten veya yaralanmalardan insanları kurtaracak insanları pcp kullanırken çok daha dikkatli olmaya sevkedecek belkide birilerinin hayatını kurtarmış olacaksınız öncelikle sizlere teşekkürler
    ben günümün 12 saatini bu konularda oldukça bilgili olduğuna inandığım termopl ilker abimle beraber geçirmeme rağmen birçok konuda çok çok gerideyim ve bu pcp denen silahları heves ederek alan birçok arkadaşımız var bu arkadaşlardan bazıları belkide ilk defa butür silahlarla tanışıyorlar ve güvenlik olayları konusunda bilgi eksikliği olan birçok kişi olduğuna inanıyorum .
    Bu hobi ve hevesin kimsenin canına malına kasdetmemesi sanırım öncelikle üretici firmanın sorumluğundadır. Bu silahlar ouncak değildir
    en ufak bir dikkatsizlik sonucu hem kendi hemde çevrenizdekilerin canına dahi kastedebilmektedir (buna şahit oldum )
    bu arada mustafa abimin yazısında dikkatimi çeken bir diğer konu tüpün 300bar da test edilmesi gerekiyor sanırım edilmemiş şeklindeki yazısı!!!
    Yani şunu merak ediyorum bu silahları üreten firmalar türkiyedeki havalı silah yasası tam olarak oturmadığı için bu zaaftan yararlanarak test dahi etmeye gerek duyulmadan bu tür silahları üretip piyasaya sürme şansları varmı ??
    .....Allah göstermesin birisinin başına herhangi bir olay gelirse (sizin başınıza geldiği gibi) ne yapılması lazım ??
    ....silahını örneğin evinde doldurmaya çalışan birisi butür bi olayda ne yapacak ?? silahını balkondan dışarıyamı atacak yoksa çoluğunu çocuğunu toplayıp dışarıyamı kaçacak??
    ....bu silahların fabrika test değerleri (fps hızları değil) güvenlik gerektiren testler konusunda herhangi bir garanti belgesi silahlarla beraber alıcıya veriliyormu ? verilmiyorsa ne yapılmalı ?
    ....eğerki verilmiyorsa !!! başına herhangi bir kaza gelen kişi ne gibi yasal yollar izlemeli ?? ( Allah Esirgesin )
    buna benzer birsürü sorular kafama takıldı yardımcı olursanız sanırım birçok kişi içn faydalı olacaktır.
    Şimdiden Teşekkürler

• Paketleyip kargoyla imalatçı firmaya gönderin servis anlayışları mükemmel dağılmış silahı gönderiyorsunuz yenisini sorgusuz sualsiz size gönderiyorlar

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Paketleyip kargoyla imalatçı firmaya gönderin servis anlayışları mükemmel dağılmış silahı gönderiyorsunuz yenisini sorgusuz sualsiz size gönderiyorlar

:| anlayamadığım şey silahın yenisi ile beraber yaralanan olursa sağlığınıda geri verebiliyolarmı :cursing:

• servis anlayışı harika onu demek istemiş anlamadın se n onu hahhahahahahahahahaha

• servis anlayışı harika onu demek istemiş anlamadın se n onu hahhahahahahahahahaha

ben gayet iyi anladım onun ne demek istediğini ama sanırım benim yazdıklarımdan birşey anlaşılmamış veya arkadaş mustafa abinin yazdığı yazıyı okumamış daha açık yazayım ozaman
    şimdi evinizde canınız sıkıldı atış denemeleri yapmak istediniz baktınız silahınızdaki hava az başladınız pompa veye scuba herneyse doldurmaya ve birden mustafa abilerdeki gibi oring veya herhangi biryerinden aniden hava kaçırmaya başladı ne yapacaksınız ?? hemen bi kargo şirketine kadar tam gaz gidip bunu acilen firmaya yetiştirin mi diyeceksiniz ;rofl.;;rofl.;;rofl.;
    bu arada üretilen üründeki hatalar a dikkat etmeyen üretim anlayışı kötü olan bir firmadan nasıl olurda mükemmel bir servis anlayışıda baklenir oda ayrı bir konu

• sanırım benim yazdıklarımdan birşey anlaşılmamış veya arkadaş mustafa abinin yazdığı yazıyı okumamış daha açık yazayım ozaman

AT44 ün üzerine Dürbün takdım ve sıfırlayalım dedik, silahın üzerinde gelen orijinal hava tüpünü "Booze" Volkan ve "ERKUT" Kadir bey içerde pompa ile hava basarlarken aniden içerden bir ses ve telaşla bahçeye geldiler, Kadir hatalı bir cesaretle elinde cosssslayan tüple bahceye koştu ve gördüğümüze inanamadık

Yazılanları anlamamam söz konusu bile değil. Bizzat yaşadım

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• şimdi burada yapılacak olan şunlar
    1. böyle bir ürünü bu paraya bukadar olur mantıgı ile asla ama asla satın almayacaksın. pskolojik ve fiziki olarak sağlıklı yaşama devam edeceksin.
    2. aldın ve böle bir durumla karşılaşdın servise yolladın harika bir servisi var diyeceksin ve servisin devamlı müşterisi olacaksın herşeye göz yumacaksın.
    3. aldın böle bir durumla karşılaşdın kafan gözün yaralandı yada ölümle sonuçlandı ozamanda tedavi ve gasilhane hizmetlerinden yararlanacaksın. yasarsan hayata devam ölürsen allah taksiratını affetsin.
    4. aldın böle bir durumla karşılaşdın kafan gözün yaralandı sağlık hizmetinide aldın kefeni yırttın ozamanda gidip hukuk hizmetlerinde yaralanacaksın

gerisinide hukukçulara soralım bu olaylardan sonra ne yapabiliriz

• Bu yazıyı şimdi okudum ve şu saatte şok oldum. :!: Hepinize büyük geçmiş olsun, Allah korumuş gerçekten çok tehlikeli bir durum atlatılmış. Hiç kimsenin başına böyle kötü olaylar gelmemesi dileği ile...

HATSAN PCP silahları artık gözümde bitmiştir.

• Çok yazık...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• hatsan adına cevap verecek yetkili aranıyor bu konu beni aşar

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• çok büyük geçmiş olsun gerçekten Allah korumuş :!:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• paranız varsa adam gibi bir pcp alın,
    yoksa crossman alın yada yaylı bir tüfek alın.
    ama multi milyarderde olsanız hatsandan iyi bir silah alma şansınız yok.