Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ama ben tüfeğimi ölesiye seviyorum pcp için herşeyi göze aldım hatsanın bu kadar duyarsız olacağına şahsen inanmıyorum en azından hatsan adını kirleteceğine böyle bir olay yurt dışında duyulsa ne olur tahmin edebilirsiniz

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Allah Allah anlayamadım at44 ile ilgili tüm aksilikler neden hep Katresunun başına geliyor kol kırılması-tüp olayı bakalım daha neler olacak. ayrıca diğer at44 alanların butür sorunları oluyormu acaba? onlarında bilgilerini bekleriz.

• ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum .
    hatsan insan hayatıyla oynuyor sanayi bakanlığına sesleniyorum hatsanın imalat izinlerini bir gözden geçirin ;director;:cursing:

hamdım piştim yandım oldum.

• Official Post

Allah Allah anlayamadım at44 ile ilgili tüm aksilikler neden hep Katresunun başına geliyor kol kırılması-tüp olayı bakalım daha neler olacak. ayrıca diğer at44 alanların butür sorunları oluyormu acaba? onlarında bilgilerini bekleriz.

Hakikaten ilginç değilmi Katresunun başına gelmesi ? :him:s Belkide bilerek anti propoganda yapıyorlardır !

• Yalnız benim aklıma birşey geldi şimdi, hani yazılıyor ya yurtdışına farklı yurtiçine farklı diye.

Acaba yolladıkları ikinci tüp böyle yurtiçi yurtdışı politikası varsa yurtdışı silahlarda kullanılan yani hatasız tüp olabilir mi? Pek aklıma yatmıyor ama soru işaretide kalmıyor değil kafamda. Yani silah bir bayiden alındı ve herhangi bir insanın alabileceği silahtı, tüpü dandik, orjinalinin kullanılmasının istenmemesi olabilir belkide ikinci tüpün yollanma sebebi.

Ama her ne olursa olsun böyle hatalar resmen rezillik. Oradaki petrol bazlı yağın ne işi var!

• Hakikaten ilginç değilmi Katresunun başına gelmesi ? :him:s Belkide bilerek anti propoganda yapıyorlardır !

reichstag örneği bir komplo mu yoksa? ;box;x

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• reichstag örneği bir komplo mu yoksa? ;box;x

komplo diye bişi yazmadım ama ilginç bir durum üstüste olması
    katresuya hatsan bu silahı deneme maksatlı özel olarakmı gönderdi acaba ? ve ülkemizde kaç kişide var merak ediyorum

• at-44 sahibi tüm arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa seviniriz.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Sorunun muhattabı değilim ama cevaplayayım, Katresu bu tüfeği adil olması için herhangi bir bayi den aldı.Aynı sorunları yabancı sitelerde de gördüm.

• Hatsan'ın yurtdışına yurtiçine sunduğu ürünlerden farklı kalitede üretim yapmadığını Hatsan üretimi bir Webley Patriot hakkında Türkiye'deki şikayetlerin aynen tekrarlandığı bir İngiliz incelemesinden anlamıştık. Fakat Hatsan'ın AT44'ü ihraç ettiğini sanmıyorum, zira Avrupa ülkeleri çok ciddi kalite kontrollerinde bulunuyor. Hıyarın bile eğrisini almayan adamlar 200BAR gibi ölümcül basınçlarda çalışan aletleri bin çeşit test belgesini istemeden ve kalite kontrolünü yapmadan almazlar herhalde.

Merakım Hatsan'ın niçin böyle bir mantık güttüğü. Kalashnikov da çok çok sınırlı imkanlara sahipti ama dünyanın en dayanıklı silahlarından biri olan AK'yı yaptı.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Official Post

Bu konunu açıldığı andan itibaren dikkatli okuyanlar böyle "Katresu ya mı denk geliyor" gibi kinayeli yazı yazmazlar, bu forum ve kardeş forumlara aşina olanlar bilir, biz burada hep doğruları yazdık yazmaya çalıştık, herkesi uyardık tebrikde ettik, bazı bizleri iyi analiz edememiş arkadaşlarımı, daha dikkatli analiz yapmaya davet ediyorum,

Bu tüfeği Ülkü bey kendi cebinden satın alarak, incelemeyi başlattı, bu konunun başında da kendisinin açıkladığı gibi, her hangi bir bayi den satın aldı, olabildiğince dürüst olarak ta yazdı, ve şimdi tüp konusunun açılması eğer menfaat olacaksa bizim hiç işimize gelmez bu, PCP satın alacak yeni bu hobiye girenleri ürkütür ve satışları durdurur, Burada yapılan forum üyemiz olsun olmasın herkesi uyarmak, birimizin elinde patlayıpta gözümüzün önünde evladımızın öldüğüne şahit olsak çok dahamı iyi olur,

Ben Hatsan Sahibi ve yöneticisi, Bahtiyar bey ile bizzat tanışırım, defalarca görüşmelerimiz oldu, defalarca buna benzer konuları kendisine aktardık, Bahtiyar beyinde yapabileceği çok şey yok, sonuçta babasının sözü geçiyor fabrikada ve kalite de 1 adım bile ileri gidilmiyor,

Altta verdiğim fotoğraflardaki tüplerin ikisi de Hatsan AT44 tüpü ve her ikisinde de aynı hatalar tekrar edilmiş.

airgunturk.com/attachment/2866/ airgunturk.com/attachment/2867/

airgunturk.com/attachment/2868/ airgunturk.com/attachment/2869/

Ayrıca yukarıda "hızlı" Hakan yazısını okumayanlar okusunlar, orada yine Hatsan imalatı Webley Raider deki tüp rezilliğinden bahsedilmiş, onlarındamı menfaati var.

• tüp konusunun açılması eğer menfaat olacaksa bizim hiç işimize gelmez
    PCP satın alacak yeni bu hobiye girenleri ürkütür ve satışları durdurur, Burada yapılan forum üyemiz olsun olmasın herkesi uyarmak, birimizin elinde patlayıpta gözümüzün önünde evladımızın öldüğüne şahit olsak çok dahamı iyi olur,

Ben Hatsan Sahibi ve yöneticisi, Bahtiyar bey ile bizzat tanışırım, defalarca görüşmelerimiz oldu, defalarca buna benzer konuları kendisine aktardık, Bahtiyar beyinde yapabileceği çok şey yok, sonuçta babasının sözü geçiyor fabrikada ve kalite de 1 adım bile ileri gidilmiyor,

menfaat konusu olamaz zaten malı siz üretmemişsiniz ayrıca uyarılarınız
    için teşekkürler. hatsana gelince bahtiyar beye Allah yardım etsin

• Official Post

Alttaki fotoğrafı kıyaslama olsun diye çektim.

airgunturk.com/attachment/2870/

• Mustafa Serdar yazdı:

Altta verdiğim fotoğraflardaki tüplerin ikisi de Hatsan AT44 tüpü ve her ikisinde de aynı hatalar tekrar edilmiş.

İkinci tüpte aynıysa bu Hatsan PCP işi biraz yaş gibi(yani hatalarını bile düzeltmemişler). :S Allah diğer Hatsan PCP sahiplerini ve çevresini korusun.

• sn.hızlı,anladığım kadarıyla böyle bir durumda o an ne yapılabileceğini soruyorsunuz.bana göre anında o tüfeği olduğu yerde bırakarak evdeyseniz aile fertlerini(varsa tabiki başkalarınıda)hızla o mekandan daha güvenli bir yere çıkarmaktır.bırakın tüp tamamen boşalana kadarda uygun bir süre oraya girmeyin.herşeyin başı can dır.gelen mala gelsin.bir şekilde çaresine bakılır.telaş ile dışarı atmak veya önlemeye çalışmak atacağınız yerdeki veya size sonu belli olmıyan zararlar verebilir.150-200 bar basınç az bir basınç değildir.normal hava kompresörleri 8 bar,iki kademeliler 15 barda çalışırlar.bunlarda meydana gelen kazan patlamaları bile çok önemli zararlara sebebiyet vermektedir.saygılarımla.hunter2

• Alttaki fotoğrafı kıyaslama olsun diye çektim.

airgunturk.com/attachment/2870/

mustafa abi resimdeki her 2 başlık da tüpe sıkılmış halimi bu? fx ve at44 tüpleri

• Official Post

mustafa abi resimdeki her 2 başlık da tüpe sıkılmış halimi bu? fx ve at44 tüpleri

Hayır Kadir bu son fotoğraf, biri fx diğeri Hatsan örnek olarak gevşetip O Ring derinlilerinin işlenme hatası görülsün diye fotoğrafladım,

• mustafa abi siz daha iyi bilirsiniz,pcp tüfek kullanmadım ama kafama birşey takıldı burda,
    AT44-10 resmini eklediğiniz sökülmüş tüpde benim saydığım kadarı ile 12 sıra yiv açılmış,burdan tam sayamadım belki 1 2 diş daha fazladır,bu kadar derin bir yivseti olmasına rağmen,o parçanın fırlayıp çıkması nın o kadar kolay olmuyacağı düşüncesine girdim,sarı valf gevşemediği müddetçe,hava yiv setlerinin arasından boşalır çıkar diye düşünüyorum ben,gördüğüm kadarı ile o ring conta normal bildiğimiz oringlerden,bilemiyorum kullanmadığımdan belkide daha kaliteli oring conta kullanıyor olabilirler pcp tüfekler için,
    birde bu tüfeğe başka tüp takılabilinirmi sizin görüşünüz nedir mustafa abi?
    saygılar

• Official Post

mustafa abi siz daha iyi bilirsiniz,pcp tüfek kullanmadım ama kafama birşey takıldı burda,
    AT44-10 resmini eklediğiniz sökülmüş tüpde benim saydığım kadarı ile 12 sıra yiv açılmış,burdan tam sayamadım belki 1 2 diş daha fazladır,bu kadar derin bir yivseti olmasına rağmen,o parçanın fırlayıp çıkması nın o kadar kolay olmuyacağı düşüncesine girdim,sarı valf gevşemediği müddetçe,hava yiv setlerinin arasından boşalır çıkar diye düşünüyorum ben,gördüğüm kadarı ile o ring conta normal bildiğimiz oringlerden,bilemiyorum kullanmadığımdan belkide daha kaliteli oring conta kullanıyor olabilirler pcp tüfekler için,
    birde bu tüfeğe başka tüp takılabilinirmi sizin görüşünüz nedir mustafa abi?
    saygılar

Kadir diş boyu senin gördüğün kadar değil, olması gerekenden fazla diş boyu açmışlar, faydası = fırlama olmaz) ki olmadı zararı= aşırı ağırlaşır, ben bu tüpler için Termopl İlker bey e özel anahtar temin ettirdim, sağ olsun bulmuş 2 tane gönderdi,

Amacım bu silahı adam etmekti, evden sıfır kutusunda dürbün getirdim iş yerine ve bu silaha takdım, ardından üzerinde ki tüp boştu ve bende diğer tüpü takalım dedim o da boş, böyle olunca elimize almışken dedik, ve bu anahtar ile Kadir bey ve Volkan da vardı, mükemmel sıkılıklarını kontrol ettik, hani aptal değiliz, bu işleri hergün yapıyoruz, bu patlama olayından sonra, Ülkü abi o sarı valfi yerinden zor söktü çünkü taş gibi ben sıkmıştım, sorun O Ring kalınlığı ve açılan kanallarının hatalı olması.