Çekiç ve çekiç yayı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Cümleten iyi akşamlar,

Geçen haftalarda silaha bakım yaptım. Tüfeği kurma esnasında hafif sertlik olmasından dolayı çekiç ve çekiç yayını hafif yağladım. Atışa gittiğimde 50m de 1-1.5cm olan grupmanım 2-3 cm gibi dağılım gösterdi. Bazı 10 atışlık gruplarım da 5 atış toplanırken diğer 5 atış garip şekilde dağılım içinde. Problem çekiçi yağladığım için mi ya da başka bir problem grupmanı bu şekilde dağıtır mı ?

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Official Post

Çekiçle alakalı bir durum olacağını sanmıyorum. pellet itici de index sorunu olabilir
    tüfek reximex ise atış yapıp regülatör manometresini gözünüzle takip edin. geç doldurma sorunu olabiliyor.
    regülatörü 140 bar ve üzerine almışsanız rexiemex valfi açamiyor. arkadaki çekiç vidasını yarıya kadar sıkın.

• Aynen Cemal bey çekiç ayarını biraz daha serteştiemek problemi çözdü. Şarjör ler yeni olduğu için arada takılma yapıyor zamanla alışacak. Tekli yükleme aparatı da yapsalarmış tadından yenmez. İlginiz ve cevabınız için teşekkürler.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Official Post

Aynen Cemal bey çekiç ayarını biraz daha serteştiemek problemi çözdü. Şarjör ler yeni olduğu için arada takılma yapıyor zamanla alışacak. Tekli yükleme aparatı da yapsalarmış tadından yenmez. İlginiz ve cevabınız için teşekkürler.

Rica ederim. Keyifle kullanmanız dileğiyle iyi bir tercih yapmışssınız.