Tüfeğin Hava Kaçırması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Kral Puncher Super Jumbomda hava tüpünü full doldurdum yasaklardan dolayı atış yapamadım aradan birkaç hafta geçtikten sonra baktığımda basıncın düştüğünü gördüm nedeni nedir ?

• Official Post

Merhaba Kral Puncher Super Jumbomda hava tüpünü full doldurdum yasaklardan dolayı atış yapamadım aradan birkaç hafta geçtikten sonra baktığımda basıncın düştüğünü gördüm nedeni nedir ?

Merhaba tüfeğiniz de ki tüpün o-ring leri vardır. oringler zamanla kuruyup- yırtılıp özelliğini yitirebilir
    en garantili iş fabrikaya göndermek olur. hem komple bakımı yapılır hemde tüpünüz kontrol edilir.

• Tüfeği alalı 2 ay bile olmamıştır geldiğinde bir iki kez atışa gittim ve tüpü doldurdum bukadar kısa sürede o-ringlerin yıpranması söz konusu olabilir mi?

• Official Post

Silah size gelene kadarki süreci de baz almanız gerek ayrıca imalat sirinasinda belki oring hasar gördü diğer türlü açıklamasını ise Cemal yapmış bu sorunu ya nadiren yaşarsınız yada sık sık burda bir ince ayrıntı şu kayıp nereden oluyor ve bu kayıp miktarı ne kadar yani %kaç oranında

• Dediğim gibi henüz çok fazla deneme şansım olmadı ilk defa doldurdum tüpü ve sonuç bu şekilde oldu. Dün baktığımda 180 bar basınç vardı yani yaklaşık %30 kadar kayıp vardı. Bu hobi için ben acemiyim kaçağın nereden olabileceği hakkında da hiç bir bilgim yok.

• Official Post

Dediğim gibi henüz çok fazla deneme şansım olmadı ilk defa doldurdum tüpü ve sonuç bu şekilde oldu. Dün baktığımda 180 bar basınç vardı yani yaklaşık %30 kadar kayıp vardı. Bu hobi için ben acemiyim kaçağın nereden olabileceği hakkında da hiç bir bilgim yok.

scuba tüp ile dolum yapıyorsanız ani basınc ve ısı değişkenliği yaşayan tüfek tüpü 5-10 dk içinde soğuyup kendine gelir ve basınc kaybı yaşar.
    bu durumu da değerlendirelim

• Official Post

Dediğim gibi henüz çok fazla deneme şansım olmadı ilk defa doldurdum tüpü ve sonuç bu şekilde oldu. Dün baktığımda 180 bar basınç vardı yani yaklaşık %30 kadar kayıp vardı. Bu hobi için ben acemiyim kaçağın nereden olabileceği hakkında da hiç bir bilgim yok.

Sorun değil çok fazla kurcalamadan firma ile irtibata geçmeniz en sağlıklısı

scuba tüp ile dolum yapıyorsanız ani basınc ve ısı değişkenliği yaşayan tüfek tüpü 5-10 dk içinde soğuyup kendine gelir ve basınc kaybı yaşar.
    bu durumu da değerlendirelim

Evet Cemal ama burda düşme çok fazla olmaz zannımca ama ince bir detay :thumbup:

• Bugün firma ile irtibata geçtim birkaç deneme yapmamı bu durum devam ederse göndermemi istediler bende Facebook üzerinden İdris Arı ustaya yazdım sağolsun hemen cevapladı. Biryerinde sızıntı vardır dedi karşı ödemeli göndermemi gereğinin yapılacağını söyledi. Ben de öyle yaptım başta Aras kargo almak istemedi silah diye fakat sonra problem çıkarmadılar. Umarım sorun çözülür tecrübe ve bilgileriniz için hepinize teşekkür ederim. akşemseddin  Cemal Bozan