Teşekkürler YATAGUN, 10 metre Defiant 5,52mm - 30 atış.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • cahit çok güzel bir çalışma olmuş fatihe katılıyorum maynak bir sinir harbi olmalı ve son atışlarda seni düşünemiyorum bu arada süresi çok ta önemli değil bence çünki bir kere atış bırakmak yada uzun süre beklemek konsantrasyonu ve hedefi görüşü bozardı bence bence Buluthanın bahsettiği tam bir sniper sabrı ;şrofls;.

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• cahit yaptığın atışlar oldukca başarılı şimdi 10 m den bi 15 m e geç oradada istikrarlı atışlar yaptıkca mesafeyi uzatırsın, birde bilmiyorum yaptın mı tüfeğin krono sonuçlarını kontrol et hangi basınç aralığında en istikrarlı atışları yapıyosunatışlar arasındaki hız farkının en az olduğu basınc aralığında grupman çalışırsan daha isabetli atışlar yaparsın bu grupman süper!!! başarılarının devamını dilerim...

Teşekkürler Booze, Tüfeğin chrono ölçümlerini Kemal abi ve Buluthan'la beraber yaptık. Ani iniş ve çıkışları yok. Nizami bir şekilde azalıyor. Ben bu grupmanı yaparken 150 bar da tüp tüfeğe bağlıydı. 15 metre çalışmalarını bu tüfekle yapabileceğim kapalı alanım yok. Zaten tetik çok kötü benim tüfekte. Şu 30 atışı bitirene kadar neler çektiğimi Allah biliyor.

Alıntı

selamlar..
    Cahit bey bu atışları ne kadar bir süre içinde yaptınız.
    bende yapmaya çalıştım benimkiler 20 de 12 oldu.

Bir atışı ortalama 30 saniyede yaptıysam, tamamı en az 15 dakikamı almıştır. Ama 20-25 dakika gibi tahmin ediyorum.

Alıntı

cahit çok güzel bir çalışma olmuş fatihe katılıyorum maynak bir sinir harbi olmalı ve son atışlarda seni düşünemiyorum bu arada süresi çok ta önemli değil bence çünki bir kere atış bırakmak yada uzun süre beklemek konsantrasyonu ve hedefi görüşü bozardı bence bence Buluthanın bahsettiği tam bir sniper sabrı

Darkblue, bazen bu grupman çalışmalarımda dürbünün içindeki artıkılı göremez gibi oluyorum. Yada artıkıl bulanıklaşıyor. Hatta grupman yarısına kadar çok iyi giderse bir anda yeis'e düşüp, devamını asla vuramıyacakmışım hissine kapılıyorum. Grupman anı psikolojisi çok tuhaf. Bazende peş peşe 50 grupman yapacakmış gibi hissediyorum. Aşağıdaki fotoda 50 metrede beş atıştan ilk üç atışım tek delik gibi oldu. (Sol taraftaki delikler.) O andan itibaren öyle bir heyecana kapıldım ki kötü bir atışla devam edeceğimi hissettim. Ve en alttaki delikle atışı yaptım!(!!!) Son atışım ise üst sağ taraftaki. Bazen heyecandan hedefin göbeğini göremiyorum. Umarım hissettiklerimi anlatabilmişimdir. En alttaki foto ise 50 metrede psikolojimin bozulmadığı atışlarımdan.

[Resim Engellendi: http://img174.imageshack.us/img174/9941/cahitwv9.jpg]

[Resim Engellendi: http://img79.imageshack.us/img79/3262/50mtbenjamingv0ps7.jpg]

• cihat ne tarafta oturuyosun bilmiyorum ama ben buluthan'a baya yakın oturuyorum, evin altında 10-15 mt .kapalı atış alanım mevcut karışan da yok... buluthanla ilk tanıştığımız zamanlarda orada çalışmalar yapıyoduk... hep beraber arada çalışabiliriz haberin olsun... hem bana gelirsiniz iki muhabbet eder çay kahve içeriz...

• cahit bu hedef kağıdını katlasanda tek pelletle hepsini bir kerede delsen daha pratik değilmi

• Fazla detaya girmeden şunu eklemek isterim. Regülatörsüz PCP lerde, tüpe direk bağlı olmaksızın, 100 metre de 10 atış ı, tüfeği ister mengene ister kaynak ile sabit hiç kıpırdamayacak şekilde tutturduğunuzu varsayalım. Hatta bir de buna 0 (sıfır) rüzgar ekleyelim. Kendi tüfeğimin değerleri ile 100 metre de 10 lu bir atış da, m/v (mermi çıkış hızları) değerleri değişkenlik gösterdiği için, 2,5 cm grupman yapabiliyorsunuz ! Grupman işi cidden zor. Hele bir de atış sayısı artıkça daha da zor oluyor. Atışın sonlarına doğru artıkıl nereye gitti yaw diyorsunuz :D

Cahit i cidden tebrik ederim. Eminim daha iyi bir tüfek ve dürbünle çok daha iyilerini yapabilir.

• cihat ne tarafta oturuyosun bilmiyorum ama ben buluthan'a baya yakın oturuyorum, evin altında 10-15 mt .kapalı atış alanım mevcut karışan da yok... buluthanla ilk tanıştığımız zamanlarda orada çalışmalar yapıyoduk... hep beraber arada çalışabiliriz haberin olsun... hem bana gelirsiniz iki muhabbet eder çay kahve içeriz...

Davetin için sağolasın Booze, senelik iznim yeni bitti. Ama artık sadece Ayazağaya vakit bulabilirim zannediyorum. Yinede kısmet olursa geliriz inşallah.

• İznimin son gününde tek başıma çekip montajladığım 10 yard atış videom.

<embed id="VideoPlayback" style="width:400px;height:326px" allowFullScreen="true" src="http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=8303784025954300065&hl=en&fs=true" type="application/x-shockwave-flash"> </embed>

• İzmire yerleştiğimden beri (ayklaşık 1 aydır) foruma ilk yazıyorum. Cahit eline ve emeğine sağlık, bu çalışma ile eminimki daha iyi ekipmanlarla daha iyi işler çıkarırsın, ayrıca tabi istanbulda yaşayıp ta benim yapamadığım birşey yapıp airgunsnipers ekibine katılabildin, ben istanbulda 1 yıldan fazla kaldım ama işlerden ve özel hayatımdaki bazı durumlardan dolayı bir türlü sniper ekibine katılmak kısmet olmadı, olmadı... ;( ;#^+.

Ancak, eminim benim gibi bir çok kişi bu grupman ve uzun mesafe atışlarını yakından ve byük bir ilgi iele takip ediyor, başarılarının devamını dilerim. ;d;

• İzmire yerleştiğimden beri (ayklaşık 1 aydır) foruma ilk yazıyorum. Cahit eline ve emeğine sağlık, bu çalışma ile eminimki daha iyi ekipmanlarla daha iyi işler çıkarırsın, ayrıca tabi istanbulda yaşayıp ta benim yapamadığım birşey yapıp airgunsnipers ekibine katılabildin, ben istanbulda 1 yıldan fazla kaldım ama işlerden ve özel hayatımdaki bazı durumlardan dolayı bir türlü sniper ekibine katılmak kısmet olmadı, olmadı... ;( ;#^+.

Ancak, eminim benim gibi bir çok kişi bu grupman ve uzun mesafe atışlarını yakından ve byük bir ilgi iele takip ediyor, başarılarının devamını dilerim. ;d;

Teşekkür ederim PARS, başardıklarımı web sitemizde beraberce paylaşmak istiyorum.

• ben bu kadar azimli bir insan görmedim cahit abim gördüğüm kadarı ile webley ile yatıyor webleyi ile kalkıyor ve bu azimli çalışmaları bize örnek oluyor ve gaz veriyor sana fx lazım cahit abi bide onla dene bak ne kadar sağlam bir atıcı olduğunu göreceksin başarılar dilerim

• Müziğin ritmi ile atışların uyuşması çok hoş olmuş. Güzel video, tebrikler.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• ben bir de şunu sormak istiyorum bu kadar atış yapmana rağmen elinden düşürmemene rağmen bu weblwy hiç arıza çıkartmadımı sorun çıkartmadımı

• ben bir de şunu sormak istiyorum bu kadar atış yapmana rağmen elinden düşürmemene rağmen bu weblwy hiç arıza çıkartmadımı sorun çıkartmadımı

Tüfek tetiği yüzünden küllüm sorunlu. Ben kendimi kasarak, tetiği sabırla ezerek büyük mücadeleler sonucu alıştım tetiğe. Herkes benim gibi sabırlı olamayıp dağınık gruplar çıkarabilir. Keşke tetiğide iyi olsaymış. O zaman güzel olurdu.

• o da olur be cahit kardeşim sen şu tüfekle bana bi ziyarete gel bekliyorum x;.z

• o da olur be cahit kardeşim sen şu tüfekle bana bi ziyarete gel bekliyorum x;.z

Abi benim tüfeği sökmeni izlemek, öğrenmek isterim. Tetik yayınıda sertleştirebilsek süper olur, zaten tüpe bağlı atış yapıyorum.
    Saygılar...

• o tüp bu tüpmü cahit kardeş :him:s
    ben bu videoyu hatırlıyamıyorum,hatırladığım şu meşhur grupmanın bu videodaki miydi :thumbdown:

http://www.avcilarsitesi.com/i…d-havali-tufek-atisi.html