125 ve AM 77'den sonra ne gelir.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Şu an benim durumumda olan bir çok kişi olduğundan eminim.
    Mod 125 ile gücün ne demek olduğunu AM 77 ile de İsabetliliğin ne demek olduğunu gördüm.
    Artık bir üst sınıfa geçme zamanıdır.
    PCP alalım dedik. AT-44 pek iç açıcı değil hatsan namlu ve işçilikteki aksaklıklar işi bozuyor

Raider güzel ama tuzlu. 800+pompa (300) 1100 ytl gibi ayrıca raiderlarda valf sorunu var .
    [Resim Engellendi: http://bp0.blogger.com/_UCOE4kkYaZw/Rx-TSvU1-0I/AAAAAAAAADw/WafNC25EJAA/s320/Webley_Raider+10_full.jpg]
    Ülkü Bey'den alıntı

Alıntı

Bahsettiğim valf sorunu dinleyerek anlaşılmaz. Valf malzeme kalitesi ve ölçüleri uyumsuz. Çekicin valfe vurduğu kısımda metal şişme yapıyor ve bir süre sonra valf sıkışıp kalıyor. Tabii tüpüde boşaltıyor. At44 te valf milini bu tür şişmeye tolere edecek şekilde yapmışlar, belki raider leride değiştirmişlerdir.

Eğer bu valf sorunu halledildiyse bizi lw namlulu raider paklar.

Geriye yaylı seçenekler kaldı. Artık tepmeyi pek kaldıracak halim yok, alıştık tepmesiz silaha
    [Resim Engellendi: http://www.pyramydair.com/images/HW97K-newstock.jpg]
    97k yaklaşık 750-800 ytl. Namlu harika 50 metreye kadar güzel atışları var. Yakışıklı bir silahta. Ama ben zaten AM 77 ile 50 metreye kadar istediğimi yapıyorum. Tabi birde 97 k'nın mermi seçme huyu var.
    [Resim Engellendi: http://www.bekaoutdoor.com/img/urun/mod54.jpg]
    Mod 54 kesinlikle dampa ve hafif bir dürbün (max. 9x) ile kullanılacak, 5 kg, geri tepme yok. Namlusu HW kadar iyi değil. 1200 ytl. Bu fiyata gelince fx de seçenekler arasına giriyor.
    Birde aklıma Diana Mod 31 geliyor
    [Resim Engellendi: http://www.z-shops.eu/images/panther31_nagy.jpg]
    400-450 ytl . pek sözü edilmeyen bir silah. 4,5 mm ile 300 mt/sn
    Tabi bu silahlar 30 metrede 25 kuruşluk grup yapamazsa boşuna almış oluruz.
    FX veya raider alsam dolum sorunu var sürekli pompa nereye kadar. Zaten AM 77'nin tek kötü tarafı pompa

Legolas-Engin1992-Ve nice orta bütçeli atıcılar

HELP WE !!!!!!!!

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen legolas ().

• Aklımızdaki soruları buraya döktük artık şu orta bütçeli atıcıların durumunu sindire sindire tartışalım.Beynimi sıfırladım aklımda hiçbir düşünce yok kenarda 900 ytl param var. :thumbdown:

• Official Post

Arkadaşlar "Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyoruz" Eylül Ekim Kasım ve Aralık aylarına kadar bekleyemem diyenler, alışverişlerini gerçekleştirirler ama yok beklerim diyenleri, Özellikle küçük ve orta bütçeli üyelerimiz için ciddi güzel sürprizlerimiz olacak, bunların markalarınıda devlet sırrı gibi saklamaya kararlıyız.Tahmin edemeyeceğiniz güzelliklerde silahlar ama zaman gerekiyor. ;keyf;

• hadi inşallah, ya sabır ....

webley patriot 5.5

• iyi ki varsınız Mustafa abi,şuan için beklemek en karlı olacak,ne diyeyim at44-10 almakdan direkden döndüm,alıyımmı almayımmı derken Ülkü abi nin mesajını okudum topicde dua cıyım sizlere,
    ben de ilk etapda o kadar para vermek istemiyorum,ve almışken de içim rahat etsin istiyorum diğer arkadaşlar gibi,sizlerin sayesinde millet pcp tüfek görecek yeterki ALLAH yürü ya kulum desin

• Mustafa Bey tahmin edemeyeceğimiz şeyi beklemek gerçekten çok zor.
    Fx dediniz, E bari netten fotoğraflarına bakabiliyoruz bir adı var. Ama bu sürprizi çok merak ettim doğrusu.

anadoluteam.png

• Official Post

İllaki AT44 alacağım diyenlere sözüm; Bugün Hatsan Bahtiyar bey aradı Ülkü abiyi ve forumu okuduğunu, tespitlerin hepsininde isabetli olduğunu belirttikden sonra Ülkü abinin kol için önerdiği kavis konusunda kalıp tadilatı için talimat verdiğini, bugün kendilerininde yaptığı testlerde 3 tane kol kırıldığını belirtti, diğer eksiklikler hakkında pek konuşulmadı, Hani yakında çıkacak yeni AT44 lerin kolları en azından sağlam çıkacağa benziyor.

• Benim de merak ettiğim, Engin1992 nin bir PM'ine verdiğim cevaptan, Legolas nasıl alıntı yaptı :him:s .

• Official Post

Mustafa Bey tahmin edemeyeceğimiz şeyi beklemek gerçekten çok zor.
    Fx dediniz, E bari netten fotoğraflarına bakabiliyoruz bir adı var. Ama bu sürprizi çok merak ettim doğrusu.

Haydar kardeşim, biz burada hangi markadan bahsetmişsek, birileri derhal girişimde bulunuyor ve işi B.. ediyor, inanın FX bize Türkiyeden gönderilmiş talep e-postalarından en az 6 tane forward ladı.

• Official Post

Benim de merak ettiğim, Engin1992 nin bir PM'ine verdiğim cevaptan, Legolas nasıl alıntı yaptı :him:s .

Vallahi Üstadım bende okudum ve habire forumda arıyorum mesajı :!:

• Anladım Mustafa Bey yapılacak emek harcanacak bir işin berbad olmasından endişeleniyoruz. Vardır bir bildiğiniz.
    Ülkü Bey günlerdir enginle bu konuları yazışıyoruz. Bir çıkış bulamadık. Yazıyı beraber hazırladık.

anadoluteam.png

• Benim de merak ettiğim, Engin1992 nin bir PM'ine verdiğim cevaptan, Legolas nasıl alıntı yaptı :him:s .

Biz haydar abi ile uzun uzadıya tartıştık bu konuyu.Sizin her mesajınızı neredeyse ezbere bilen ben(ciddiyim abartmıyorum)(eski forum da dahil) bu çok önemli bilgiyi de paylaşıma açtım ama yanlış yaptım sanırım...

• Yanlış bir şey yok Engin. PM ler de konuşulan teknik konuların paylaşılması normal. Burada da sorsan aynı cevabı alırdın. Alıntı senden değilde Legolas'tan gelince, biraz şaşıdım, ama bu da normal. Edinilen bilgiler PM ler ile de paylaşılabilir. Aslında burada, bütün okurlarla paylaşılsa daha yerinde olur.

• g;$i;)

Orta-düşük bütçeli atıcılar için seçenekler : (ya sabır diyerek)

1)Beklemek ve biraz daha beklemek :Bal:taC:
    2)Daha da beklemek ;confused;
    3)Webley raider 10 da valf sorunu olmadığını umarak katresudan almak.Zira at-44 hatsan namlu olduğu için geride kalıyor(yahu bari target crown açsaydınız) yeni namlu da yaklaşık 300 ytl gibi bir fiyata çıkıyor.
    4)Hw 97k

Birşeyler paylaşmak isteyen olursa çok seviniriz.

• Katresu yerli malı satmayacak diye biliyorum ben.

anadoluteam.png

• benim kullandığım raiderda en ufak bir hava kaçağı yapmıyor vede şu ana kadar yaptığım gözlemlerde parçalarda vb yerlerinde şişme yok tüfekten menunum ayrıca diyelim valf sorunu olursa yollayın hatsana 20 ytl kargo parası tutar o kadargösterdirdiklerin arasından bence fx i seç biraz daha biriktir

• zaten satarsa allah korusun satmaz inşallah kaliteyi sıfıra indirmiş demek olur bence sakın yerli malına bulaşmayın mustafa abi saçma palet ne olursa olsun abi kaliteli olsun bırakın pahalı olsun iki gün sonra elimizde kalmasın bölelikle hayır dualar alın saygılar sevgiler ama benim benjamin discovery pcp +pompa çok hoşuma gitti onlardanda olacakmı abi bari bir ip ucu verseniz 8o

• valla ben Mustafa bey bekleyin diyosa ben beklerim av mevsimide açılacak az kaldı ateşli silahlarla vakit geçiririz ne yapalım ;tese;kkur

cabuk geçiyo zaman zaten aylar geçti açıldı açılacak derken yatagun iyi günler herkeze

• benjamin discovery pcp +pompa çok hoşuma gitti onlardanda olacakmı abi bari bir ip ucu verseniz 8o

Benjamin fiması, Crossman bünyesinde, Türkiye temsilcisi Meydan Av, o getirirse tabii ki satarız.

• getirte bilme ihitmali varmı peki yatagun için felan valla ağzınızdan bal akıyo hocam ayrıca at 44 den felan kat kat üztün oldugu kesindir hatta onun yanında hatsanın at 44 ünü bile anmamak lazım ama ben birde sizin gözünüzle nasıl sorsam ayıp olurmu hocam bu benjamin discovery için yorumunuz ne