hatsan tamir.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selemlar.
    Mod 125 tüfeğimin kurma kolu pistonu iten kısmından sıyırdı ve kullanılmaz durumda.
    Tüfeğimi hatsana kundağını sökerek göndermek istiyorum. Bu şekilde tamir olurmu acaba.
    Hatsan a mail attım ama cevap gelmeyebilir. Tecrübesi olanlar fikir verebilirmi acaba. Yada fabrikada tanıdığı akrabası olan birisi varsa yardım bekliyorum. Kundakla göndermek hem masraflı hemde ambalaj bulamıyorum.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca Hatsan ın sitesinde gözüken mod 35 S model olarak hoşuma gitti. İnternette bulamadım.
    Fabrikada stok varmıdır?

• bizim meşedüzü nünde aynı sorunu var ama sorunu halletmek istemiyor 125 i ölüme terketmiş. :)

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• maile cevap vermiyorlarsa siz de telefon edin o zaman daha çabuk cevap alırsınız. belki para bile almazlar.

0232 878 91 00

• Telefonla görüş durumu anlat. Maliyet sorununu hatsan hallediyor. Kargoyu karşı ödemeli gönder. Göndermeden önce silahın seri numarasını kaydet. Bu seri numarası ile tüfeği gönderdiğinde fabrikayı arayıp durumunu öğrenebilirsin.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Ben gövdeyi ayırdım vidalardan, zaten namlu ile gövde neredeyse aynı uzunlıktalar güzelce paketledim tüfeğin kılıfı ile birlikte koydum kutuya ezilip büzülmesin diye.Boşluk kalan yerlerede kağıt tıkıştırdım.Paketlemeye aman dikkat kargocular mahvediyor...
    Yalnız kargonun hatsana karşı ödemeli gönderilebildiğini ilk kez duyuyorum,hadi kabul etmezlerse diye tereddüt var içimde.Daha önce karşı ödemeli hatsana tüfek gönderen varmı içimizde bizleri bir aydınlatsa.Saygılarımla Emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Evet bunu bende merat ettim. Ama ödemek isteyeceklerini sanmıyorum.

• valla ben ne yolladım nede tamir etmeye kalktım öle bıraktım çürümesini seyredicem bakalım ne kadar zamanda çürüyecek aynı sorun bendede oldu ham demirden yaptıkları için pistonla gövde arasnda kalan kurma kolu gövdeyi içinden zımpara yapmış yemiş ve hemen o aradan sıyrılıp çıkıyo yapsalar ne olacak yine aynı sorun olacak ham demir ham demir ham demir tambir teneke bıraktım bakıcam bakım felan yapmıyom ne kadar zamanda çürüyecek alan olursa öle de satarım gider namlusun u yada kabzasını kullanan olur bellki ama onuda düşünmem lazım çünkü cezalı çürümesi lasım ;hirr;X(

• valla ben ne yolladım nede tamir etmeye kalktım öle bıraktım çürümesini seyredicem bakalım ne kadar zamanda çürüyecek aynı sorun bendede oldu ham demirden yaptıkları için pistonla gövde arasnda kalan kurma kolu gövdeyi içinden zımpara yapmış yemiş ve hemen o aradan sıyrılıp çıkıyo yapsalar ne olacak yine aynı sorun olacak ham demir ham demir ham demir tambir teneke bıraktım bakıcam bakım felan yapmıyom ne kadar zamanda çürüyecek alan olursa öle de satarım gider namlusun u yada kabzasını kullanan olur bellki ama onuda düşünmem lazım çünkü cezalı çürümesi lasım ;hirr; X(

;lol; ;rofl.;

• Geçen yıl aynı senin sorununa benzer bir sorun bende de olmuştu. Hatsanı aradım durumu anlattım kargo olayını sordum. Karşı ödemeli olarak kendi kutusunda faturası ile birlikte gönderdim. Yaklaşık 15 gün sonra silah kargo ile adresime geldi bu defa kargo parasını ben verdim.
    Kutuyu açtım Muzzle çatlamıştı. Ama kargoyu teslim almış bulunduk. Bir kelepçe ile hala idare ediyor.
    Ama yinede göndermeden önce yukarıda dediğim gibi telefon açıp durumu anlatın. Soracaklarınızı sorun.

anadoluteam.png

• valla ben ne yolladım nede tamir etmeye kalktım öle bıraktım çürümesini seyredicem bakalım ne kadar zamanda çürüyecek aynı sorun bendede oldu ham demirden yaptıkları için pistonla gövde arasnda kalan kurma kolu gövdeyi içinden zımpara yapmış yemiş ve hemen o aradan sıyrılıp çıkıyo yapsalar ne olacak yine aynı sorun olacak ham demir ham demir ham demir tambir teneke bıraktım bakıcam bakım felan yapmıyom ne kadar zamanda çürüyecek alan olursa öle de satarım gider namlusun u yada kabzasını kullanan olur bellki ama onuda düşünmem lazım çünkü cezalı çürümesi lasım ;hirr;X(

tam olarak tüfeğindeki sorunları yazarmısın mesut kardeşim,birde garanti süresi halen devam ediyormu onuda bildirirsen 2 işi bir arada haledelim,haber bekliyorum senden :)

• neyi halledeceksiniz adam ham demir diyor şimdi halletseniz 500 atış ta gine eski haline dönecek en iyisi o tüfeğe sağlam çelikten bir kurma levyesi yaptırın 40 ytl civarında tutar sanırım ama bir daha aynı sorun olmaz.

• valla tüfeği az önce paramparça bir halde paket yaptım sardım sarmaladım içinede yazdım daha tüfek 4 aylık dedim eğer garantiden bu tüfeği sağlam bir şekilde yapıp yollarsanız sevinirim ama benden herhangi bir ücret talep ederseniz ne kargo parsası nede ücret hiç birini kabul etmiyecem tüfeğide size hediye olarak bırakıcam dedim yani artık bezdim yaparlarsada gelir gelmez satıcam saten sorunlar şu
    1. tetiğin pistondaki tutundugu yer aşınmış ovalleşmiş allah korusun kendisi patlaya bilir pistonun değişmesi lağzım
    2. kurma kolu arkadaşın ki gibi artık gövdeyi içinden yemiş ara oluşturmuş oradan çıkıyo dışarı sıyrılıyor gövde değişmesi lazım
    3. namluyu tutan kulaklar ın içindeki pim namlu ile beraber dönüyor mod 70 deki gibi vidalı olsa daha iyiymiş
    4.dipçiğin omuza dayadığım yeri atış yapınca yerinden fırlıyodu orayı japonla yapıştırdım
    5. dipçiğin vidaları artık sıkmakdan başları yalamaoldu daha torna vida tutmuyor
    6. havalı tüfekden sogutmaya başladı beni bu na da herhalde çağre olarak bir hw 97 k yollamaları lazım

işde sorunlar bunlar hepsini yazdım daha 6 taksidi var idenecek dedim 4 ayda böle olması beni şaşırttı vede üzdü dedim altınada airgunturk üyesi mesut meşedüzü dedim abi yollayacam bu akşam

• O kadar sorun yaşamadım Allahtan. Bu ilk büyük sorunum.
    Bir denamlu değiştirseler kaliteli bir namlu falan tadın dan yenmez benim için :)

• mesut anlattıkların en korkunç korku filminden daha korkunç zaten benim bildiğim bütün kaliteli tüfeklerde 3mm yada 3.20 mm yay var fazlası zarar demekki hatsanda 3.60 yay var üstelik yapımında kullanılan malzemede bu yaya dayanıklı değil bence 125 alan herkes önce içindeki 3,60 yayı çıkarıp yerine diana 350 nin 3.20 lik yayını takarsa tüfeğin bi yeri aşınmaz tüfeğin gücündede gözle görülür düşüş yaşanmaz öle olsaydı 350 de güçsüz bir tüfek olurdu.

• Dediğin kolu yaptırdık diyelim =40 ytl
    yayı da değiştirdik. = 50 ytl diyelim (atıyorum)
    yay ucu ağırlığını plastik olanla değiştirdik= 10 ytl
    Bu silaha uygun iyi bir piston keçesi yaptırdık=50 ytl.
    Namlu da güzelse fena bir silah olmaz. Hesap ortada 150 ytl masraf

Şimdi AT-44 tekli fiyatı çok cazip pompa ile birlikte 650 ytl gibi bir fiyata geliyor.
    Ama bu da 125 gibi olacaksa meşedüzünün dediği gibi üzerine 100 ytl daha koy 97 k al.

anadoluteam.png

• diana 350 yayı 30ytl ayrıca kuran levyeyı tüfeği ilk aldığınızda çıkarıp tornacıda yada siz yapabiliyorsanız ateşte kızartıp suya sokarsanız sağlamlaştırmış olursunuz sonuç olarak 40 liraya sorun çözülmüş olur ama tabi bu hatsan 125 ne yaparsanız yapın 4 , 4 lük olmaz

aynen bende ölümüne terkettim ama bazen maçlardan sonra havaya ateş ediyorum bastım gresi ateşli silah gibi ses çıkarıyor hemde güvenli silahada ne olursa olsun gittiği yere kadar. ;box;x:thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• harika bir fikir benim aklıma gelmemişdi

• ilker kardeş tüfeğini 3 parça yap ambalajı kolay olur,namlu,ana gövde ve dipcik,
    mesut kardeşim ve ilker kardeş sizlerin yapması gereken tüfeğinizde ne gibi bir sorunlar var hepsini tek tek okunaklı bir şekilde yazın,ayrıca not kağıdına tüfeğin arızalarından başka yazı yazmayın, demek istediğim tatlı dilli bir not yazın ^^
    garanti kağıdını ambalajın içine koymayı unutmayın,
    Bahtiyar abi ile konuştum sorununuzu dile getirip gereken teknik desteğin yapılmasını rica ettim,zaten yapıyorlarda gerekeni,, ben www.airgunturk.com sitesinin üyelerinin farklılığını dile getirmek istedim bundan dolayı kendisi ile konuşma gereği duydum,
    notunuzun sonuna tüfeğinizin arılararı bizzat bahtiyar beye ( kadir bozkurt 05373314781 ) kişi tarafından iletildiği notu düşün,son işlem www.airguntürk.com yazın,
    kolay gelsin