Eski Bir Efsane (webley)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Arkadaslar Silah uzerinde sirasiyla,

Kurma kolu pimi degisimi- Kurma kolunun dogrultulmasi-Kurma kolu kanalinin capaklarinin alinarak yuzeyinin taslanmasi-Yukleme agzinin capaklarinin alinmasi ve pahlanmasi-Yiv ve setlerin elle broslanmasi (6 saatlik bir calisma on gormustum 3 gunumu aldi)-Tetik mekanizmasinin pimlerinin degisimi-Tetik boslugunun alinmasi veTetik ayari sonrasinda dagilim sabit silahta 30 metrede5 atis ortalamasi 3.2cm C-C GAMO HUNTER ve 2.9cm C-C BARAKUDA MATCH .

Simdi isin tadini cikartmaya basladim. :rolleyes:

Güçlü kaliteli bir silahınız oldu,fakat kurma kolu çeliği çok yumuşak sac tan imal edilmiş,o kolu yekpare çelikten imal edip nitrasyon sertleştirme yapsanız ileride tekrar sıkıntıya girmezsiniz.

• emeğinize sağlık yorgunluğunuza deydi gibi görünüyor .keyifli atışlar saygılarımla

• benım kışısel kanaatım kalıtelı bı tufek alıp bu kadar sıkıntıya gırmemek .

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Türkiye pazarı ; yurtdışına ithal edilen tüfeklerin, sakatlarının, kalite kontrolden geçemeyen ürünlerin satıldığı bir çöplük değil. bence webley raider alacak arkadaşların 2 kere düşünmeleri lazım bu tüfekler yaylı değil pcp... 200 bar basınçla uğraşacaksınız. bu tüfeklerin silindirindeki bazı kalitesizlikler sakatlıklar insanın canına mal olabilir. dolum aparatı yapacaklar vs... basınç altında çalışan bir sürü parça... hatsan amerikadaki kullanıcı için bu riski göze almaz...zaten amerikada tüketici hakları en üst seviyelerde korunuyor...eğer son kullanıcı bir bebek elbisesininin üzerinde 1 iğne kırığı bulursa sorumlu firma milyon dolarlık tazminat davalarıyla yüzleşecektir! oradaki firma bunları bizden çok daha iyi bildiğinden kaliteden taviz veremez... bu sebeple biraz gerçekçi olmak lazım diye düşünüyorum.. gerçekci oluncada tek ihtimal aklıma geliyor oda 2. kalitelerin türkiye pazarında eritildiği...

• aynen katılıyorum.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Türkiye pazarı ; yurtdışına ithal edilen tüfeklerin, sakatlarının, kalite kontrolden geçemeyen ürünlerin satıldığı bir çöplük değil. bence webley raider alacak arkadaşların 2 kere düşünmeleri lazım bu tüfekler yaylı değil pcp... 200 bar basınçla uğraşacaksınız. bu tüfeklerin silindirindeki bazı kalitesizlikler sakatlıklar insanın canına mal olabilir. dolum aparatı yapacaklar vs... basınç altında çalışan bir sürü parça... hatsan amerikadaki kullanıcı için bu riski göze almaz...zaten amerikada tüketici hakları en üst seviyelerde korunuyor...eğer son kullanıcı bir bebek elbisesininin üzerinde 1 iğne kırığı bulursa sorumlu firma milyon dolarlık tazminat davalarıyla yüzleşecektir! oradaki firma bunları bizden çok daha iyi bildiğinden kaliteden taviz veremez... bu sebeple biraz gerçekçi olmak lazım diye düşünüyorum.. gerçekci oluncada tek ihtimal aklıma geliyor oda 2. kalitelerin türkiye pazarında eritildiği...

200 bar patlama olayı deyince aklıma geldi.Atıom herhangi marka bir tüfek aldık.Ve olaki bu tüfek patladı.Acaba bu patlamadan doğacak sorumluluğu tüm havalı silah üretciileri tazminat olayına girecekmi.Neticede atıom 1200 euroya aas 410 aldık.200 bar dolurduk.Tüm prosüdürlere uyuldu.Ama tüfek tüpü yüzümüze patladı.Buna air arms firması nasıl bir yaklaşımda bulunurdu acaba ?????????

Selam ederim HAKAN :D

ÖNCE GÜVENLİK

• öncelikle çok paran ve çok sabrın olucak ki iyi bir avukat tutabilesin, artı açacağın tazminatın belli bir kısmını teminat olarak yatırabilesin,
    sonra tüfeğin imalat hatalı olduğu ve bunun içine 500 - 600 bar yüklemediğini ve tüfeği söküp modifiye etmediğini kanıtlaman gerek ,
    mahkeme onaylı bilir kişi tayini ve gelen raporlara itiraz lar la uzayıp giden dava ve her celse için avukata ödenek ,
    olmaz iş deyil olur ama zor iş .
    Allah kimsenin başına vermesin o yüzden PCP lerde modifiye yapacakların çok dikkatli olması ,dılış tüpleri ve tüfek üstü tüplerin zamanında ehliyetli kurumlarca test adilmeleri şart,bize tüfek satarlarken kimse bi şey demedi demeyin haberiniz ola .saygılarımla

• Benim demek istediğim olay şu , exper gelip bakması olayı farklı tabiki ama daha ilk gün almışsınız elinizde patlamış olay bu idi.

Ben volkana katılıyorum şu konuda cidden tse onay vermedikten sonra ki bu önemli sebebi kazalara neden olabilecek bir olay olduğundan denetime tabi tutulması muhakkak gerekir. Aslında neden havalı tüfeklerde tse olayı yok onuuda anlamış değilim .

Selamlar HAKAN :D

• oyuncak sınıfı diye bakılıyor da ondan.havalının cazibesi ruhsatsız ve ekonomik oluşu. havalıda tse oldumu hemen ruhsata da bağlarlar bizde hemen ateşliye takılmaya başlarız .saygılarımla

• Official Post

Yeğen zaten o tüp yüzüne patlarsa zaten büyük ihtimal sen eşekler cennetini bulursun,senden sonrakiler ne yaparlarsa yapsınlar boşver kafanı takma, :thumbup:

Ekspertiz olarak zaten ya Ülkü abiyi ya beni çağırırlar,beni çağırırlarsa ben bu silaha Yeşil gres sürülüp içine de 300 bar Oksijen basılmış derim.

• Yeğen zaten o tüp yüzüne patlarsa zaten büyük ihtimal sen eşekler cennetini bulursun,senden sonrakiler ne yaparlarsa yapsınlar boşver kafanı takma, :thumbup:

Ekspertiz olarak zaten ya Ülkü abiyi ya beni çağırırlar,beni çağırırlarsa ben bu silaha Yeşil gres sürülüp içine de 300 bar Oksijen basılmış derim.

Amca eşeklere selam söleyeyimmi :D:D:D Bide benden sonraki arkadaşlara vasiyetimdir :D Ben ne yaptımsa sizler için yaptım :D Vatan saolsun :D:D:D

• 8o süper muhabbet

silahlar 2. planda kalmaya başlıyo

diana mod 48 black - diana 3-9x42 bullseye
    diana panter 31- diana 3-9x42 bullseye
    gamo delta fox - diana 4x32 magnum plus
    hatsan süpertact - stoeger 4x32

• selam Master arkadaşım

Yiv ve setlerin elle broslanmasi bu konuyu merak ettim namluya zarar vermeden veya çap üzerinde büyütme yapmadan nasıl yapıyorsunuz

hem de elle nasıl bi sistem inşallah meslek sırrı değildir de biz de yaparız g;$i setler üzerinde bir bozulma olmuyormu açıklama yapabilirmisiniz

saygılar sunarım

şimdilik pistonlularla idare ediyor,pcp lerin gelmesini bekliyorum

• Bu yazıları okuduktan sonra tüfeği bir daha kontrol ettim. Sanırım bu yazılanlar 2. nesil patriot için geçerli. Ben öyle anladım. Tetikten şikayet var yazılarda ki ben hastası oldum tetiğin. Ayar vidası mükemmel iş görüyor. Namlu deseniz harika. Başlama ve bitiş mükemmel. 21 gr diabolo biraz iterek "cuk" diye oturuyor. Şu an biraz sesli oldu silah, malum dizel hat safhada yağmaladan sonra. Yarın 100 kadar atış yapıp dürbünü sıfırlıyacağım. Asıl test yarın :)

Benim tek derdim kurma kolu ile ilgili. onu aşınmayacak bir materyalden üretme imkanım olsa hemen yaparım. Mustafa beyin ürettireceğim dediklerini bekliyorum sabırsızlıkla. acs hocam sizin mesleğinizde uygun bunu yapmaya. Belki el atsanız patriotçuları fevkalade mutlu edersiniz. Sizin tüfeğinizinde benim gibi sorunsuz çıkmasını dilerim. Gerçi size yollanan da 1. nesil olduğundan bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Az önce fark ettim de sağolsun Veli bey banada bir kutu saçma yollamış. Kutudan tüfeği alıp bir daha bakmayınca böyle oldu. u½%;

• konuda bahsedilen webley patriot 1. nesilmi 2. nesilmi? ?(

HATSAN mod 99
    Torun magnum K-101 4.5 tasko 4 * 20
    Walter Target standart ahşap Yarı Otomatik 4+1
    Üzümlü Efsane 7+1 cal.12
    Üzümlü Çifte cal.12 ( dede yadigarı )

marmarateam.png

Mücahid Enes YILMAZ BALIKESİR / Merkez

• Arkadaslar Silah uzerinde sirasiyla,

Kurma kolu pimi degisimi- Kurma kolunun dogrultulmasi-Kurma kolu kanalinin capaklarinin alinarak yuzeyinin taslanmasi-Yukleme agzinin capaklarinin alinmasi ve pahlanmasi-Yiv ve setlerin elle broslanmasi

selam Master arkadaşım

Yiv ve setlerin elle broslanmasi bu konuyu merak ettim namluya zarar vermeden veya çap üzerinde büyütme yapmadan nasıl yapıyorsunuz

hem de elle nasıl bi sistem inşallah meslek sırrı değildir de biz de yaparız setler üzerinde bir bozulma olmuyormu açıklama yapabilirmisiniz

saygılar sunarım

şimdilik pistonlularla idare ediyor,pcp lerin gelmesini bekliyorum

• Arkadaşlar bu konuda bahsedilen bir sürü sorunu olan tüfek 2. nesil Webley Patriot, 1. nesil yani bizlerin aldığı değil.

sağolasın 2. nesil olmasına sevindim.bende dün bi tane 1. nesil aldım sayılır Veli beyden.

HATSAN mod 99
    Üzümlü Efsane 7+1 cal.12
    Üzümlü Çifte cal.12 ( dede yadigarı )

marmarateam.png

Mücahid Enes YILMAZ BALIKESİR / Merkez

• Allah razı olsun.

HATSAN mod 99
    Üzümlü Efsane 7+1 cal.12