Yurtdışından Pellet Getirtmek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Sanırım soracağım soruyu başka kimse sormamış daha önce. Hobiye de yeni başladım. Haliyle çok meraklıyım. Pellet seçiminde kararsız kaldım. Açıkçası araştırırken ülkemizde stoklarda bulunmayan bazı pelletler gördüm onlar ilgimi çekti, her ne kadar pahalı olsalar da. Yakında yurtdışından bir akrabam gelecek, şayet istediğim pelletleri bulabilirse getirebilir mi, gümrükte sorun yaşar mı, vergi vesaire çıkar mı? Bilgisi olan bilgilendirirse şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Sanırım soracağım soruyu başka kimse sormamış daha önce. Hobiye de yeni başladım. Haliyle çok meraklıyım. Pellet seçiminde kararsız kaldım. Açıkçası araştırırken ülkemizde stoklarda bulunmayan bazı pelletler gördüm onlar ilgimi çekti, her ne kadar pahalı olsalar da. Yakında yurtdışından bir akrabam gelecek, şayet istediğim pelletleri bulabilirse getirebilir mi, gümrükte sorun yaşar mı, vergi vesaire çıkar mı? Bilgisi olan bilgilendirirse şimdiden teşekkür ederim.

Getirebilir.. Eğer uçakla gelecekse gümrüğe takılma ihtimali yüksek, eğer takılırsa faturaları gerekir vergisi ona göre çıkar ve Emniyet Genel Müdürlüğü ithal izin belgesi gerekecektir.. Araç ile gelecekse takılma ihtimali daha düşük..

''Fx Impact Mk2 - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Huben K1 - Vortex Strike Eagle 5-25x56 FFP - EraTac Mount''

''Huğlu Effecto PX4 LW - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Husan M71 - Vortex Strike Eagle 1-8x24 AR-BDC3''

''Husan Metal Force 12 - Sightmark Core SX 2-7x32 BDC''

''Huğlu Veyron Cantilever - Vortex Sparc AR''

''Bauer Kompressoren Poseidon Edition PE100-TB''

• Getirebilir.. Eğer uçakla gelecekse gümrüğe takılma ihtimali yüksek, eğer takılırsa faturaları gerekir vergisi ona göre çıkar ve Emniyet Genel Müdürlüğü ithal izin belgesi gerekecektir.. Araç ile gelecekse takılma ihtimali daha düşük..

Uçakla gelecek maalesef. İşin yaş diyorsunuz yani. Belge almak dert. Bir de vergiyle fiyat 2 katına çıkar herhalde.

• Merhabalar, araçla gelinse sorun yok evet. Ben de yurtdisindan birçok Pellet ve Slug getirdim. Araçla sorun olmadı. 25 kalibre

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• Merhabalar, araçla gelinse sorun yok evet. Ben de yurtdisindan birçok Pellet ve Slug getirdim. Araçla sorun olmadı. 25 kalibre

Neyse ben şansını deneyeyim. Sanırım lüks tüketime girmiyor. 430 euroya kadar da hediyelik kotası varmış nette yazana göre, tabii pellet hediyelik sayılır mı onu bilmiyorum. Benim istediğim de ya H&N slug hp 28 gr .25 kalibre ya da 22 gr hornet. Artık ülkede olmadığından mıdır nedir, çok gözüm kaldı bu ikisinde :D üstelik mod 125 vortexde kullanacağım, pcp de değil. Çok pis bir heves benimki galiba.

• Hocam slugların yaylı kategorisinde tavsiye edilmediğini okumuştum ama pek emin olmamakla birlikte mod 125 in de hayli güçlü olduğunu biliyorum diğer yandan 28 grain de boru değil yani(bence yaylı için fazla ağırlıktaki mühimmat), bir araştır istersen o kadar getirdikten sonra verim alamamak daha kötü olur onun için yazdım.

Seneye Kral Puncher Marine Pro 4.5mm PCP almak istiyor.

It will be ready for FT with a nice scope.

Tüfeğin kullanım amacı: 150-200 metrede tek delik şeklinde grupman yapmak.:D

• Hocam slugların yaylı kategorisinde tavsiye edilmediğini okumuştum ama pek emin olmamakla birlikte mod 125 in de hayli güçlü olduğunu biliyorum diğer yandan 28 grain de boru değil yani(bence yaylı için fazla ağırlıktaki mühimmat), bir araştır istersen o kadar getirdikten sonra verim alamamak daha kötü olur onun için yazdım.

Vallahi haklı olabilirsin hocam. Ama şimdi elimde 20 gr H&N field target trophy var, 30 metrede şişe kırmakta zorlanıyor. Aynı zamanda Spoton zeus 38 gr var. İlk aldığımda hiç bilgim yoktu körlemeye gittim aldım onu, yaylılara pek 25 grainden fazla öneren olmayınca kendimi kazıklanmış hissetmiştim. Ama aynı mesafede Spoton daha başarılı. Tabii tüfeğe zarar gelsin de istemem, henüz 200 atış filan yaptım, tam randımana girmediği içinde dengesiz sonuçlar veriyor olabilir.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen merim ().

• Vallahi haklı olabilirsin hocam. Ama şimdi elimde 20 gr H&N field target trophy var, 30 metrede şişe kırmakta zorlanıyor. Aynı zamanda Spoton zeus 38 gr var. İlk aldığımda hiç bilgim yoktu körlemeye gittim onu, havalıya pek 25 grainden fazla öneren olmayınca kendimi kazıklanmış hissetmiştim. Ama aynı mesafede Spoton daha başarılı. Tabii tüfeğe zarar gelsin de istemem, henüz 200 atış filan yaptım, tam randımana girmediği içinde dengesiz sonuçlar veriyor olabilir.

Hocam bu arada şimdi fark ettim siz mühimmatı 25 cal de alacakmışsınız. 😂 Ben o kısma dikkat etmemişim, şimdi baktımda polimer (bir nevi plastik) eklemeli 25 cal predator pelet bile 26grain miş. Hocam slug da grain olarak yaylı grubu için iyi bir tercih yapmışsınız bence.;şrofls;.

Seneye Kral Puncher Marine Pro 4.5mm PCP almak istiyor.

It will be ready for FT with a nice scope.

Tüfeğin kullanım amacı: 150-200 metrede tek delik şeklinde grupman yapmak.:D