RED DOT Optima mı bsa mı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bsa da 100 metre en küçük nokta kutukolanın ne kadarı kadar

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• bsa da 100 metre en küçük nokta kutukolanın ne kadarı kadar

1 de 100 m de hiç birşekilde nokta görünmüyor ben bugün 90m de devamlı 11 de kullandım benim tüfeği bugün gördünüz namlusuda çok iyi 90m de her attığım aynı yerden vuruyordu benim kanağatim 1 de 10m hasas grup yapmak için ideal

• evet noktası baya küçüktü

• Nokta küçüklüğü büyüklüğü tamamen havayla alakalı. Gece 11. kademede nokta gözünüzü alırken, gündüz daha küçük gözüküyor.
    Zaten güneşli, aydınlık bir havada ilk 5-6 kademeye kadar noktayı göremiyorsunuz.
    Akşam ve gece ise 2-3. kademede ideal oluyor.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• şimdi red dot kullansam bana gez ve arpacık kullanmaktan bir artısı olurmu.

• en iyisi yarın bi bsa alayım yada tavsiye edeceğiniz ve türkiyede bulabilecğim bi marka varmı diğer markalardan avantajlı olarak.

• Official Post

en iyisi yarın bi bsa alayım yada tavsiye edeceğiniz ve türkiyede bulabilecğim bi marka varmı diğer markalardan avantajlı olarak.

Bence acele etmeyin, Nikko marka RedDot 4 MOA 30mm boğaz, üzerinde 9-11mm ayağı ile birlikte 1,5 ay sonra burada olacak, o kocama kaba olanlardan değil,

[Resim Engellendi: http://www.etigrafik.org/yatagun/urun/3Q0B2L3N2Y9C2D9T8W9C.jpg] 

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Kartalcin abi bence dampa ayak ve orjinal tasco 2-8x32 dürbün daha hoş olur ne dersin?

• muhteşem estetik bir ürün buluşmada nikko dürbünde çok hoşuma gitmişti muhteşem bir mildotu vardı.

• Kartalcin abi bence dampa ayak ve orjinal tasco 2-8x32 dürbün daha hoş olur ne dersin?

zoom lu dürbün 12 den ve 40 mercekten aşağı kullanmam red dot hafif ve hızlı nişan avantajı sağladığı için düşünüyorum benim uzun kulaklı şişeye çok hızlı nişan almam lazım. :thumbup:

• zoom lu dürbün 12 den ve 40 mercekten aşağı kullanmam red dot hafif ve hızlı nişan avantajı sağladığı için düşünüyorum benim uzun kulaklı şişeye çok hızlı nişan almam lazım. :thumbup:

Ama o şişeye tek atış hakkınız olacak bir düşünün.Elinizdeki Fx revo olsaydı Mustafa amcamın tavsiyesi mükemmel olurdu.Hem bir eye relief ile de çok hızlı nişan alabilirsiniz..

• tek atış şansı var ama kocaman şişe ;tacli#

• sonra şişe sakatlanmasın ;kihhik,#hims;lol; yuvarlanarak uzaklara sürüklenir dahada bulamassın ;lol;;kihhik,#hims

• bencede hareketli hedefler için red dot daha iyi. hem gözün birini kapama gereğide olmuyor.50 - 70 metreye kadar en basit reddot bile şişe hedeflerinde başarılı. dürbünden iyi demekte yanlış olur . biraz zevk birazda kullanma amacına göre değişir.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Aslında düşük zoom larda misal 3x de bir dürbünde red dot gibi kullanılabiliyor ama redottan dürbünler 6 kat ağır oluyor nerdeyse.