2000 TL'ye Kadar Dürbün Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bir havalı tüfek almak istiyordum sonunda aldım. İlk tüfeğim. Tüfeğimi Kral Puncher Jumbo Tactical 5.5mm. Aksuav'dan aldım ve 2 haftaya elime ulaşacak inşallah. Hafif olmasından dolayı bu tüfeği tercih ettim.

Asıl soruma gelecek olursak . Aksuav dan tüfeğimi aldıktan sonra bana bir kaç dürbün tavsiyesinde bulundu ve ben oyumu Discovery VT-Z 6-24x44 SF den yana kullandım. Dürbün hakkında düşünceleriniz veya varsa kullanan bana bilgi verebilir mi?

Yada bunun yerine şunu alsaydın dediğiniz bir ürün var mı?

Çok uzak mesafelere atış yapmayacağım.

Ayar konusunda basit ve görüntüsü net olmalı.

Son olarak dürbünde sanırım SF olması ve FPP olmamasından dolayı zoom yaptığında, zoom yapmadan önce vurduğumuz hedefi vuramıyormuşuz ve mildot diye bir ayrıntıda var. Kafamda çok fazla bilgi kirliliği var lütfen yardım olur musunuz ?

Ben 6x de atış yaptığımda 12x de de aynı noktayı vuramamak üzücü geldi :)

Çok fazla sorum var farkındayım. Kusuruma bakmayın . Daha yeniyim ve heyecanlıyım. Affınıza sığınarak cevaplarınızı merakla bekliyorum .

• Sevgili kardeşim aramıza hoş geldin fiyat ve performans olarak ideal bir dürbün kullanım konusunda kullandıkça daha iyi anlayacaksın ama diyelimki 25 m 6 zoom da artıkılın tam ortasından vuruyorsan 25 m 24 zoom da da tam ortadan vurursun çok küçük sapmalar olabilir yalnız ama mesafe değiştikçe ffp de olsa sfp de olsa her mesafede vuruş noktası değişir konu buradan sonra değişiyor önce buraya odaklanmalısın biranda bütün olayı çözemezsin ben ilk havalı silahımı aldım dürbün artıkılını herhangi bir hedefe doğrulttuğumda vuracağımı sanmıştım ama değilmiş🤣🤣🤣okadar da değil işin esprisi ama dediğim gibi aldığın malzemeler ideal hatta o dürbünle çok iyi mesafelere atış imkanı bulursun düşük zoom hayırlı olsun

• Sevgili kardeşim aramıza hoş geldin fiyat ve performans olarak ideal bir dürbün kullanım konusunda kullandıkça daha iyi anlayacaksın ama diyelimki 25 m 6 zoom da artıkılın tam ortasından vuruyorsan 25 m 24 zoom da da tam ortadan vurursun çok küçük sapmalar olabilir yalnız ama mesafe değiştikçe ffp de olsa sfp de olsa her mesafede vuruş noktası değişir konu buradan sonra değişiyor önce buraya odaklanmalısın biranda bütün olayı çözemezsin ben ilk havalı silahımı aldım dürbün artıkılını herhangi bir hedefe doğrulttuğumda vuracağımı sanmıştım ama değilmiş🤣🤣🤣okadar da değil işin esprisi ama dediğim gibi aldığın malzemeler ideal hatta o dürbünle çok iyi mesafelere atış imkanı bulursun düşük zoom hayırlı olsun

Peki üstat dürbünü silaha taktıktan sonra kaç metrede sıfırlamalıyım sence?

• Genel olarak atmayı düşündüğün metreye sıfırlamalısın. Çoğu zaman 70 m atacaksan 70 m sıfırlarsın. Alt üzt ayarını oma göre yaparsın. İşi ilerletirsen zaten hesaplar çıt çıt çıt ayarını yapar tam hedefe atarsın.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Genel olarak atmayı düşündüğün metreye sıfırlamalısın. Çoğu zaman 70 m atacaksan 70 m sıfırlarsın. Alt üzt ayarını oma göre yaparsın. İşi ilerletirsen zaten hesaplar çıt çıt çıt ayarını yapar tam hedefe atarsın.

Eyvallah usta sağolasın

• Discovery VT-Z 6-24X44 SF IR. Bayram özışık hocamdan aldım çok kaliteli bir dürbün tafsiye ederim ,asla merkez kayması yok

• benimki ışıklı ve miltotları numaralı yani her mildotun yanında numarası var attığım yer hangi mildottaydı diye düşünmüyorsun numarasından anlıyorsun