Big max X Hakkında bilgi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaslar degerlı hobi daşlar daha once hatsan sniper 125 vortex kullanıyordum sonra onu arkadasa devır ettım

sımdı kendıme pcp almak ıstıyorum bu sebep ten dolayı Big max X tüfek hakkındakı goruslerınız ( + )ları ve ( - ) lerı nelerdir

İkinci husus İse istanbul da goruse bılecegım hafta sonları yada hafta içi tecrubelerınden yararlana bılecegım arkadaslar kımler var

Simdiden yarımdı olacak arkadaslara cok tesekkur ederım

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• ben kullanmadım ama 58cm namlu var isabeti iyi olması lazım zira bende 40.7 ve 53 cm var isabetinden çok memnunum,

tüp hacmi çok fazla pompa ile dolduramazsın imkansız değil ama çok çok zorlar dolum tüpü yoksa sıkıntı ,

eğer yanlış bilmiyorsam sadece 6,35 lik olanı var benim tercih etmeyeceğim bir calibre hem pelleti pahalı hemde tüp daha çabuk boşalıyor ,

kısacası benim almayı düşünmeyeceğim bir tüfek kral firması muhtemelen av maksatlı üretmiş olabilir türkiyede havalı tüfek avı yasak ama yurt dışında serbest illa kral olacaksa daha uygun fiyata (Kral Puncher NEMESIS S Bullpup) bu tüfek daha çok ilgimi çeker 5,5 luk olanı ha bu arada sen gene araştırmanı yap ben sadece 15 yıllık pcp birikimimden kendimce yazdım birşeyler

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• cok ağır bir de büyük bir dürbün takarsaniz iyice agirlasiyor. Susturucu da takarsaniz tadindan gercekten yenmiyor. Ama gucu parmak gibi solideri 100lerce metreden yaptığı tahribatı ve mekemmel isabetiyle atislardan sonra seni seviyorum koca eşşek diyip tufege sarilip opersiniz :love:

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• Eğer uzak mesafeye atış yapacaksanız fiyatına göre hakkını veren bir tüfek, iyi bir dürbün ile rüzgarsız havada 400 metreden çelik plakalara zımba gibi vuruş yapıyor,ben bu tüfeği alırken bu seviyede bir sonucu bu istikrarlılık ile alabileceğimi pek zannetmiyordum, no limit ayak ve klik sayısı yüksek bir dürbün ile 600-700 metre civarına atış yapan kullanıcı videolarıda internette mevcut.

Her ne kadar 150-200 metreye kadar pelletler ile isabetli olsada pek pellet atmak için tasarlanan bir tüfek değil,rüzgarda işin içerisine girdiğinde pelletlerde sapma ve takla payı fazla oluyor

44 grain solidler ile ise yakın olsun uzak olsun tüfeğin en sevdiği grain.(41-45 arası)
    Tetik duvarı biraz sert,dikkatli ezmek gerkiyor fakat bunun dışında 36 ve 44 grain arası solidler ile destekli atışlarda 40 metreye kadar tek delik yapmakta mümkün.
    925 cc hava hacmi var, 6 litrelik bir tüp ile ortalama 6-8 kere dolum yaptıktan sonra tüpü tekrar doldurmanız gerekiyor
    250 bar ile 150 bar arasında rahatlıkla 70-80 civarı atış yapabiliyorsunuz, 250 metre ve sonrasına atış yaparken 190 barların altına pek düşmemek gerek (30-35 atış)

150 bara düşene kadar ise 250 metre civarına kadar rahatlıkla atış yapıyor.
    Bahsedildiği gibi ağır bir tüfek, Dürbün taktığınızda dahada ağırlaştığından uzak mesafelere desteksiz atış yapmak pek mümkün değil.
    Dürbün ile beraber Hatsan Nova Compact'a yakın, yanlız bir Hercules kadarda ağır değil.
    Fakat mesafe atışları hakikaten keyifli, kullanım amacınız bu doğrultuda ise alınır.
    iyi bir moderatör kesinlikle gerekiyor, moderatörsüz atışlarda sesi hayli yüksek ve etraftan dikkat çekebiliyor.
    Soldan 7-15 km civarı esen rüzgar ile mesafeye göre yatay ve dikey holdover payları aşşağıdaki ekran görüntüsünde mevcut,

Rüzgar olmadığında yatay sapma olmadan sadece dikey holdover ile 200 metreye kadar aynı noktayı istikrarlı şekilde vurmak mümkün
    Sadece bu mesafeye yapılan atışlarda solidi namluya sürerken yavaşça sürmek gerekli bu sayede uzak mesafelerdeki sapma payı azalıyor,hızlı manüplasyonlarda grupmanı hafif açabiliyor.
    Özet ile bu şekilde.

• Hatsan herkules kadar güçlü nerdeyse artı olarak isabet ve hafifliği ön planda kısacası almaya değer bir tüfek