Kral güç artışı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Üzerine gittikçe derinleşen bir konu bu güç ve isabet meselesi,klasik yivli namluların pellet üzerinde bıraktığı izler-oyuntular da yan rüzgarların takılma alanlarına dönüşmesi yüzünden iddialı üreticiler rekabet etmek adına poligon namlu olarak farklı üretim teknikleri ile ama aynı formu elde ederek elimizdeki tüfeklere fark atıyorlar,temizleme ihtiyacı bile olmuyor iddialara göre,halbuki klasik namluların bazıları 150-200 atış gördüğünde bir kısmı da 400-1000 atış arasında,temizlik istiyor,benim Galatian namlusunu söküp pelleti harbi ile iterek çıkarttığımda(8-10 farklı marka ve 5.50-5.53 arası çok sayıda test ettim )ciddi deformasyon oluşuyor,özellikle namlu ucunda şok daralmasına girdiğinde iterken ciddi direnç gösteriyor.Barrel polishing videoları izledim ve ben de gerekli malzemeleri bulursam yapmaya karar verdim,hem hız hem de isabet konusunda çok ciddi artış kazanıldığı görülüyor videolarda,galeri oluşturdum inceleyebilirsiniz,tümü makro lens ile benim yaptığım çekimler.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

Hatsan Galatian IV Lw Qe 5,5

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen suhaken ().

• Elle itme hızında oluşan deformasyona kıyasla atış esnasında daha yüksek deformasyon oluştuğunu tahmin ediyorum.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Yüksek basınçta farklı FPS degerleri olacağı için bende 230 bara kadar dolduruyorum zaten.Kendimce yaptığım bir ufak oynamayla 950 fps çıktı şuan 18grain pellette henüz atışa gitmedim isabetini bilmiyorum fark olacak mı ama şu avantaj var yanındaki güç vidası sayesinde en düşük güç ile en yüksek güç arası 500-950 FPS ayarlayabiliyorum.18 grain 22 grain ve 26 grain kullanıyorum ben 18de 50 metrede şişe kapağı toplanıyor grupman ama diğerlerinde fazla düşme oluyor bu yüzden yükseltme isteğim oldu.Yani kullandığım her pellet için güç ayarı ile dürbünle sürekli oynamaktansa gücü yükseltip daha kolay atış ve ağır pelletlerde dürbünden klikten tasarruf edeceğimi düşünüyorum

• Bir konu da regülatör eksikliği,kullandıkça yüksek hızdan çok isabet tutarlılığının hız tutarlılığı varsa elde edileceği gerçeği,son zamlarla atmaya kıyılamayacak fiyatlara ulaştı kaliteli saçmalar,Kral Jumbo Dazzle'ın bir avantajı tüpünün büyük oluşu,ben olsam 250 değil 220 doldurup 110 bar'a kadar birbirine olabilecek en yakın atış hızlarını kullanırdım.Matt Dubber adlı Güney Afrika'lı Youtuber Fx ve Air arms firmalarına danışmanlık yapıp son 3 yılda havalı silahları kalite ve performans olarak çok yüksek düzeye ulaştırdı,özellikle teknik konulardaki videolarını izlemek benim için çok bilgilendirici oldu,elimdeki silahların ayarlarına hakim olmak atış günlerimin çok verimli geçmesini sağladı.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Büyük tüp hacmi ile kral rregülatörlü gibi atış yapıyor 80-100 pelleti 850 FPS attı dediğiniz gibi 230-120 bar arası kullandım bende.Güç artışındaki bir diğer sebebimde hatsan'ın blitz modelinde 18 grain pellette 950 FPS üstü atması ve düzgün bir grupman yapmasıdır bakalım bende kral Jumbo dazzle 950 FPS güçte nasıl birşey ortaya çıkacak

• Denemeden bilinmez umarım netice iyi olur,bu arada güç artışı olsa da hafif ve ağır pellet-solidlerle vuruş yüksekliği farkı hep kalacaktır fizik kuralları gereği,dürbün artı kılında mildot-moa çizgileri varsa her mesafe için bir çizelge çıkarılabilir ve hold over ve hold under yapılabilir kliklerle uğraşmadan,çok atıcı böyle yapıyormuş kolaylarına geldiği için.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Denemeden bilinmez umarım netice iyi olur,bu arada güç artışı olsa da hafif ve ağır pellet-solidlerle vuruş yüksekliği farkı hep kalacaktır fizik kuralları gereği,dürbün artı kılında mildot-moa çizgileri varsa her mesafe için bir çizelge çıkarılabilir ve hold over ve hold under yapılabilir kliklerle uğraşmadan,çok atıcı böyle yapıyormuş kolaylarına geldiği için.

Tabiki farklı oluyor atış yüksekliği dediğiniz gibi yapıyorum ama biraz uzun mesafede ağır pellet artikildan çıkıyor benim amacım hafif pellette gücü düşürüp ağır olanda artırıp pelletin havada asılı kalma süresini artırmak. 18 grain tam orta vururken 22 grain 2.artikildan 26 grain 3.artikildan vuruyor 25 metrede mesafe 50 üzerine çıkınca artikil yetmiyor klik ile oynamak lazım uzun mesefeyade ağır pellet stabil gidiyor rüzgara daha iyi karşı koyuyor uçmuyor

• Tabiki farklı oluyor atış yüksekliği dediğiniz gibi yapıyorum ama biraz uzun mesafede ağır pellet artikildan çıkıyor benim amacım hafif pellette gücü düşürüp ağır olanda artırıp pelletin havada asılı kalma süresini artırmak. 18 grain tam orta vururken 22 grain 2.artikildan 26 grain 3.artikildan vuruyor 25 metrede mesafe 50 üzerine çıkınca artikil yetmiyor klik ile oynamak lazım uzun mesefeyade ağır pellet stabil gidiyor rüzgara daha iyi karşı koyuyor uçmuyor

Hep uzak atış yapılacaksa en az 50 metre sıfırlama ister,daha uzak için ayarlı dürbün ayağı yoksa şimleme gerekir,incecik bir katman çift taraflı bant(koruma katı kalacak)arka ayağa koyarak ciddi fark almıştım,denemek gerek,belki iki kat isteyebilir 150 metrelerde.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Dürbün montajından önce dürbünün artıkılının optik merkeze alınma işlemi yapılmış mıydı acaba?Ben klik saymanın yanıltıcı olduğunu farkettiğimden beri aynalama ile yapıyorum.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Dürbün montajından önce dürbünün artıkılının optik merkeze alınma işlemi yapılmış mıydı acaba?Ben klik saymanın yanıltıcı olduğunu farkettiğimden beri aynalama ile yapıyorum.

Sizinle aynı fikirdeyim ve bu şekilde yapıyorum ve bunun gereksiz olduğunu düşünenler oluyor dürbünüm de 100 m sıfırlı 200m kadar ve daha üstü dot tan atıyorum 50m den 100m ye kadar da üst dotları kullanıyorum