Hatsan Flash 101 Dolum Ucundan Hava Kaçıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba, kısa süre önce Hatsan Flash 101 tüfek aldım ilk pcp tüfeğim, tüfeğin tüpü 200 bar dolu geldi bugün biraz atış yaptım içindeki hava 120 bara kadar düştü, pompa ile dolum yapim dedim pompayı kurdum tüm bağlantı noktalarını sonuna kadar sıktım ve dolum ucunun deliği tüpün deliğine gelecek şekilde ayarlayıp taktım, pompanın altındaki tahliye vanasını sıktım, kurma kolunu sonuna kadar çekip pompalamaya başladım ve dolum ucunun etrafından hava kaçtığını fark ettim 2dk kadar devem ettim tüfeğin tüpünde bi artış yoktu dolum ucundaki ses kesildikten sonra tahliye vanasını açmadan dolum ucu çıkıyor yani tüm hava boşalıyor, bunu nasıl çözerim ilk defa kullanıyorum bu aletleri.

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Pompa hortum ucundaki oringi değiştirin yedeği vardır kutusunda tüpe ucunu sokarken hafif ıslatın rahat giriyor

• Tüfeğin sağ tarafındaki delikten dolum yapmaya çalışmıştım bide diğer taraftan deneyim dedim ilginç bi şekilde hava kaçmıyor şuan, pompa baya zorluyor ama dolup dolmadığını henüz anlayamadım, pompa üzerindeki göstergede basınç yükseliyor 2dk dinleniyorum geri düşüyor

Pompa hortum ucundaki oringi değiştirin yedeği vardır kutusunda tüpe ucunu sokarken hafif ıslatın rahat giriyor

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• son bir deneme daha yapıp tüfeğin üzerindeki saati kontrol ettim 200 bara kadar dolmuş ama benim anlamadığım sağ taraftan takınca neden hava kaçırdı da sol tarafta sorun olmadı

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• Merhabalar bende aynı tüfekten aldım pompası ile dolum yaptım sıkıntı olmadı yalnız dolum ucunu hortuma bağlarken poşet içindeki oringi ekleyerek anahtar ile sıkıca sıktım problem yaşamadım.

• Merhabalar bende aynı tüfekten aldım pompası ile dolum yaptım sıkıntı olmadı yalnız dolum ucunu hortuma bağlarken poşet içindeki oringi ekleyerek anahtar ile sıkıca sıktım problem yaşamadım.

Hocam problem benden kaynaklıydı zaten tam yerleştirememişim hem dolum ucunu hortuma takarken tam sıkmamışım hem de tüfeğe tam oturtmamışım sanırım, 4-5 dolum yaptım problem yaşamadım şuana kadar

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• benim başıma şçyle birşey geldi. Normalde sorun yaşamadığım tüfek tüp ile doldururken namludan hava atıyordu. Dolaysıyla dolduramıyordum. Tüfeğin tüpü tam boştu. Sonra bir usta bana dedi ki kurma kolunu çek ve öyle doldur. Saçma geldi ama yaptım ve gerçekten de doldu. Tam boşken bu yöntem işe yarıyor.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Ustad 2 ay onceki problemin artik benim problemim 😂 tufek deposu bos geldi ancak basiyorum hava kaciriyor, onerin var mi?

Kurma kolunu çekip basın hocam ve hızlı basın

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• benim başıma şçyle birşey geldi. Normalde sorun yaşamadığım tüfek tüp ile doldururken namludan hava atıyordu. Dolaysıyla dolduramıyordum. Tüfeğin tüpü tam boştu. Sonra bir usta bana dedi ki kurma kolunu çek ve öyle doldur. Saçma geldi ama yaptım ve gerçekten de doldu. Tam boşken bu yöntem işe yarıyor.

tüpü valfi açık kalıyor hava basınca namludan çıkıyor, kurma kolunu çekince namlu yolu kapanıyor tüp kaçıracak yol bulamıyor olabilir.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• tüp içinde basınç varken valf hava basıncı sayesinde kapanır. valfin iç kısmında onu dışa doğru iten bir yay var. tüpte hava yokken valf yayın basıncı ile kapanır. ancak yay yeterince basmaz ise valf kapanmaz ve hava kaçırır. bu durumda tüp sökülüyorsa söküp valfi uygun bir alet ile çekerek hava basmanız gerekir. bu durum pek çok tüfekte görülebilir. at 44 bt 65 vb.

diana mod 48/52- 177