Gladiator ve H&N Field Target Pelletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Silahıma ilk kavuştuğum gün, FX pelletler yanısıra H&N Baracuda ve H&N FT pelletlerlede azda olsa atış yaptım,

H&N FT pelletler kafası etrafındaki küt köşesi nedeniyle Gladiator şarjörlerinin o-ringine takılıyor ve az zorlamayla şarjöre oturuyor.

Kaliteli, sevdiğim ve isabetli bir pellet olmasına rağmen şarjörün o-ringlerine zarar verebileceğini düşündüğümden şahsen Gladiatorümde kullanmayı düşünmüyorum. Sizlerle paylaşmak istedim.

son aldığım 5 kutuyu hw100 ile değerlendireceğim.

airgunturk.com/attachment/2841/ airgunturk.com/attachment/2842/

.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bu mermiler av amaçlı olup benim tüfeğimde isabeti çok kötü çıktı.

50 metrede 5-10 cm grup yapabildi.

Mermide şekil olarak Dommed head diyorum başka birşey demiyorum ;)

Yine JSB nin üretimi olan ve AA 16 grain 5,51 mm ile aynı olan FX FT dommed head mermiler 5,52 mm kullanmak için sabırsızlanıyorum ;)

• Ft için üretilmiş bir merminin av amaçlı olduğunu sanmıyorum.Ama ben av yapacak olsam her zaman en isabetli mermiyi seçerim.

• Ft için üretilmiş bir merminin av amaçlı olduğunu sanmıyorum.Ama ben av yapacak olsam her zaman en isabetli mermiyi seçerim.

enginim tip ve şekil itibariyle kafadan bu merminin tipi ofsayt ancak aynı aa gibi yumşak bir pellet olduğundan sanırsam ben çok isabetli atışlar yaptım bununlan
    Ama bencede bu av için tercih edilebilecek bir pellet değil
    Aslında hollow point mermilerde bence av için ideal değil.
    Bana göre aerodinamik yapısı bozuk mermi isterse hedefte patlasın namluya sokmam

• +1 hollow point ler kafa yapısının farklılığı nedeniyle çok bozuk grupmanlar çıkarıyor, ben genelde bunları patlayan pelet imalatında kullanıyorum ;kihhik,

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• arkadaşlar merhaba, gelen gladiator da tüfeğimde kullandığım pelletler içinde en iyi sonuç vereni 5,52 mm fx pellet oldu.airarms 5,51 olarak gözüküyor fx pellete yakın performans veriyor.daha önceden biraz almış olduğum 500 luk kutulardaki 5,5mm gamo hunter pellet de bunlardan aşağı kalmıyor.gamo hunter ı deneme şansınız varsa deneyip intibalarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz..bu arada yukarıda bahsettiğim pelletlerin dome olduğunu belirteyim.saygılar.hunter2

• malesef gamo hunteri piyasada bulmak zor, önceden alanlarda bitirdi sanırım. 4,5 lik bulabiliyorduk artık oda yok. ben en son Muğlada bi av markete önceden ellerinde kalan 4,5 11 kutu buldum ve hepsini aldım 5.5 malesef :S

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• enginim tip ve şekil itibariyle kafadan bu merminin tipi ofsayt ancak aynı aa gibi yumşak bir pellet olduğundan sanırsam ben çok isabetli atışlar yaptım bununlan
    Ama bencede bu av için tercih edilebilecek bir pellet değil
    Aslında hollow point mermilerde bence av için ideal değil.
    Bana göre aerodinamik yapısı bozuk mermi isterse hedefte patlasın namluya sokmam

Siz öyle sanın AA lar yumuşak ve isabetli peletdir yumuşak pelet esas av için idealdir hedefte tahribat ve genişleme yapıp dokulara en fazla zarar veren peletdir.
    Hollow pointlerde yapıları icabı hedefte tahribat yapar ha bu peletler FT de idealmidir derseniz her mesafede AA number one.
    HP ler ise, 2 numara fakat max.100 metreye kadar fazlası FT de kullanılmaz.
    selamlar..

• Sayın Strong
    Ne demek istediniz tam anlamadım
    Nasıl yani ?
    Biz neyin yanlış zannına kapıldık
    Bir izahat lütfen

Bir kere şunu söyleyim "siz öyle sanın" ifadesi burda espri niteliğinde dir öyle her ifadeye kızılmaz ne demek istedim açık siz diyorsunuz bu yumuşak peletler av için ideal değildir ben diyorum tam tersi. bu bilgilerde bu formdaki bilgili ve üstad dediğimiz kişilerden bizzat duyduğum alıntılardır .
    selamlar..

• Bir kere şunu söyleyim "siz öyle sanın" ifadesi burda espri niteliğinde dir öyle her ifadeye kızılmaz ne demek istedim açık siz diyorsunuz bu yumuşak peletler av için ideal değildir ben diyorum tam tersi. bu bilgilerde bu formdaki bilgili ve üstad dediğimiz kişilerden bizzat duyduğum alıntılardır .
    selamlar..

izninizle neye nasıl kızacağıma ben karar verim ;kihhik,
    zaten kızmadım, anlamadım manasında izahat istedim
    çünkü ben yumşak pelletle av yapılmaz , olmaz demedim.
    başlığı ve yazıların gelişimini bir daha okuyun lütfen :)
    ben bu pelletin yumşak olduğu için aa gibi isabette bende iyi sonuç verdiğini, fakat şeklindeki aerodinamik bozukluktan dolayı uzaklardan av yapılamayacağını,çünkü uzak mesafelerden bozuk grupman çıkaracağını , av için üretilen hallow pointlerinde şekil bozukluğundan dolayı isabette olumsuz olacağını ve isabetli olmayan hiç bir mermiyi şekli şemali ne olursa olsun namluya sokmayacağımı yazdım
    Allah Allah
    Ben nerede yazdım , yada bir başkası AA yumşak bir pellet olduğu için av yapılamaz diye anlamadım.Göremedim.
    Nereden çıkardınız bunu sayın strong :him:s

• en iyi isabetlilik ve menzil dome heat pellet le olur bu bir tabiat (fizik) kuralıdır airodinamik olarak .. bunun dışındaki peletler yalnızca özel amaçlar için olur.(ağırlık , işcilik vs. bunları göz önünde bulundurmadan)

hamdım piştim yandım oldum.

• ben bu pelletin yumşak olduğu için aa gibi isabette bende iyi sonuç verdiğini, fakat şeklindeki aerodinamik bozukluktan dolayı uzaklardan av yapılamayacağını,çünkü uzak mesafelerden bozuk grupman çıkaracağını , av için üretilen hallow pointlerinde şekil bozukluğundan dolayı isabette olumsuz olacağını

Neye nasıl kızacağınada yine sen karar ver .
    Demekki ben yanlış anladım yada öyle algıladım neyse o kadar yazıdan sonra bana özür dilemek düşer..

• sn,strong.sn,exador her ikinizide canı gönülden tebrik ederim.işte bu tevazu ve hoşgörü forumumuzun temel direğidir.daim ve tüm forumlara örnek olsun.herkese saygılar.hunter2 :D:D:thumbup:

• Rica ederim abi
    yanlış anlaşma olabilir
    ama sizin gibi anlayışlı olanlara kızmak ne kelime ellerinden öperim
    saygılar :)

ya arkadaşlar fx ler geldi imzalar degişti (fatih ve ihtiyar ) abiler hayırdır alttaki kuşlar fareler ;şrofls;.
    haşere avı başladı da bizim mi haberimiz yok ;dance;

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• fatih abi alıntı yanlış oldu konu ile alakası yokta alttaki imza da alınır zannettim

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• Official Post

ya arkadaşlar fx ler geldi imzalar degişti (fatih ve ihtiyar ) abiler hayırdır alttaki kuşlar fareler ;şrofls;.
    haşere avı başladı da bizim mi haberimiz yok ;dance;

İmam öksürürse cemaat grip olurmuş, Aaaah Ülkü abi Ah :Bal:taC:

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?