FX Gladiator ile değişik pelletler ile sunta tahribat testi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam Arkadaşlar,

Dün Dürbünümü de aldıktan sonra foruma benim de bir katkım olsun diye değişik pelletler ile 2.8cm'lik sıkıştırılmış sunta plakaya atışlar yaptım. Mermiler ve gittikleri derinlikler ile ilgili bilgileri ve resimleri aşağıda verdim. Atışlar maksimum güçte ve tüfek 200bar'da iken yapılmıştır. Atışlardan sonra pelletlerin arkasındaki talaşlar temizlenmiş ve pelletlere açıkça ulaşılıncaya kadarki mesafe ölçülmüştür derinlik olarak. Bi de atışlar 3,5m.'de yapıldı. Umarım ilginizi çeker ve az da olsa bir katkı sağlamış olurum foruma ;)

Silah: FX Gladiator DA .22cal

[Resim Engellendi: http://img393.imageshack.us/img393/2286/fxtx9.th.jpg]

Sırasıyla Pelletler: Diana Rastatt High Power, FX (16gr), Gamo Pro Magnum (15.43gr) ve Gamo Rocket (14.50gr)

[Resim Engellendi: http://img411.imageshack.us/img411/3636/pellet1ws8.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img393.imageshack.us/img393/6880/pellet2wu3.th.jpg]

Hedef: 2.8cm. kalınlığında sıkıştırılmış sunta. Yüzeyi 1mm. ahşap kaplı.

[Resim Engellendi: http://img381.imageshack.us/img381/4603/sunta1fo1.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img411.imageshack.us/img411/2505/sunta2xv1.th.jpg]

SONUÇ: Pelletler yukarıda yazılan sırayla atıldılar. Hepsi suntanın arka kısmında çatlak yarattı. Yalnızca Pro Magnum 2mm. genişliğinde bir çıkıntı yarattı ama diğer pelletler gibi o da arka kısımda delik açamadı. Açtıkları derinliklerine göre pelletler:

[Resim Engellendi: http://img381.imageshack.us/img381/6710/tahribat1ik6.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img381.imageshack.us/img381/8156/tahribat2yp8.th.jpg]

• Gamo Pro Magnum: 1.9cm
    • Gamo Rocket: 1.5cm
    • FX: 1.4cm
    • Diana High Power: 1.2cm

Bu arada ölçümler pelletlerin tek parça olan bölümlerine kadar yapılmıştır. Pelletlerin boyları ve suntada saplı ola kısımlarının uzunlukları ölçüme katılmamıştır.

Evet sonuçlar böyle arkadaşlar. Umarım biraz olsun ilginizi çekmiştir bu minik inceleme ^^

Herkese iyi atışlar :thumbdown:

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Eline sağlık :D

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Öncelikle testler için teşekkürler, bir ilave yapmak isterim bilmeyen arkadaşlar için, burada en derine giren pelletler daha sert olanlar ve bir miktarda hafif olanlar, oysa daha yüzeye yakın olanlar yani az saplananlar ya daha ağır yada daha daha yumuşak, Ve FX Diabolo pelletler özellikle av amaçlı oldukları için yurdumuza giren pelletler içinde en yumuşak olanlardır.

PCP silahlarda namlu başlangıcındaki O ring (conta) nın selameti, uzun ömürlü olması için hem yumuşak alaşım, hemde pellet kafasının domed (Kubbe) olanları tercih edilmelidir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Teşkkürler ekleme için Mustafa Abi,

Haklısınız. oyukları temizlerken FX ve Diana yol boyunca en çok ezilenlerdi. Hatta erimişler diyebilirim :)

Artı FX'ler tüfeğin kurulumu için harika, çek bırak olayında hiç sorun çıkmıyor..

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• Arkadaşım tüfeğin hayırlı olsun,
    Test güzel,tüfeğin harika birde fotolar net olsaymış.....

marmarateam.png

• gladyatör kullanan arkadaşlar dan ricam, 80 metreye 16 kg yağ tenekesini boş olarak aa pelletlerle denesinler. bakalım 2 taraflı delebiliyormu?
    benim için ciddi bir ölçüdür bu .tabi herkesin penetrasyon anlayışı farklı olabilir.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• gladyatör kullanan arkadaşlar dan ricam, 80 metreye 16 kg yağ tenekesini boş olarak aa pelletlerle denesinler. bakalım 2 taraflı delebiliyormu?
    benim için ciddi bir ölçüdür bu .tabi herkesin penetrasyon anlayışı farklı olabilir.

bugünkü buluşmada teflon tavayı hem T12 hem Gladiator 30-35 metreden deldi :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bitti mi buluşma :(

Ben daha yeni uyandım :((

O yağ tenekesini nerden bulucaz bi de ;tacli#

Kağıt gibi deliyor. 2.sini de zorlar bence :thumbdown:

• bugünkü buluşmada teflon tavayı hem T12 hem Gladiator 30-35 metreden deldi :thumbup:[/quote]

hadi be! ciddimisin Erdem abi. :!: ateşliyle sıkmış olmayasın.inanılır gibi değil. 8o

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• bugünkü buluşmada teflon tavayı hem T12 hem Gladiator 30-35 metreden deldi :thumbup:

hadi be! ciddimisin Erdem abi. :!: ateşliyle sıkmış olmayasın.inanılır gibi değil. 8o

dediğim gibi ilk atışı yaptığımda orda beyaz nokta olunca "teflonu aldı metal çıktı" dedim, Murat "hayır deldi" dedi, sonraki atışlarla beyaz noktalar çoğaldı. Şimdi googleearth ten baktım mesafe 30-31m gibi.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Arkadaşım tüfeğin hayırlı olsun,
    Test güzel,tüfeğin harika birde fotolar net olsaymış.....

Fotoğraf makinesi bizimkilerle tatildeydi, cep telefonuyla çekmek zorunda kaldım resimleri :(

• birde şu deneyi tavuk yada et üzerinde denesenizde çanlılar üzerindeki etkilerini görsek çok iyi olur; yada balistik jel ama türkiyede bulması zor siz o yüzden tavuk yada benzeri birşeyler üzerinde deneyin en iyisi :whistling: .(kasaptan alın ölü tavuk malum av yasak ;) .)

hamdım piştim yandım oldum.

• kap tavuğu gel hacım hemen mangalıda yakarız ;rofl.;;lol;;kihhik,

• Bütün tavuk aliim deniim dedim de kemiği var kıkırdağı var boşluğu var :) Biftek alıp denemek lazım asıl da onun da kilosu pahalı yaw ½bay£bay`;

• al al ondan da al mangal da yeriz #hims;şrofls;.;kihhik, test bahane mangal şahane ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

• al al ondan da al mangal da yeriz #hims ;şrofls;. ;kihhik, test bahane mangal şahane ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

:thumbup: ;rofl.; ;lol;

• neden alıyorsunuz bir daha para veriyorsunuz şu Mustafa abinin Zekeriyaköy'de gördüğü ''kanguru'' hala yakalanamadı oralarda geziniyor. ;lol;

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png