Tüfek seçimi konusunda Ustalardan yardım!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba ;

Yakın zamanda grupman için Hatsan Dominatör 200W modelini aldım. Optima 3x9x44E dürbün kullanacağım için birde Hatsan Protector Dampa ayak aldım.

Şimdi bunlara ilaveten bir "Pcp Tüfek" düşünüyorum.

Pcp alırken amacım 100mt civarı grupman yapabilmesi ön planda. 300 yada 400 mt den şişe kırmak gibi bir beklentim çok yok.

Bir iki marka var aklımda.

Huğlu Effecto px5 pro lw pcp düşünüyorum. Fakat bunun garantisi hatsan gibi sağlam mı? Neticede Hatsan conta değişimine giden tüfek yenilenip geliyor. Garanti konusu üzmez ise aklıma yatan bir model.

Bunun yanında Hatsanın garanti ve teknik destek konusunda memnuniyetimden dolayı "Regülatörlü" bir modeline bakacağım. Aklımdaki bütçe 9000 civarı.

Bu konuda siz sevgili hobidaşların yardımını bekliyorum.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• Uzun zamandır hatsan kullanmıyorum illa hatsan olsun dersen lw alma bu benim şahsi düşüncem bana göre lw namlular çok pellet seçiyor ama sevdiği pelletide bulursan FX gibi isabetli olabilir

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Uzun zamandır hatsan kullanmıyorum illa hatsan olsun dersen lw alma bu benim şahsi düşüncem bana göre lw namlular çok pellet seçiyor ama sevdiği pelletide bulursan FX gibi isabetli olabilir

İlla Hatsan değil sadece garanti konusunda sıkıntım olmayacağı için o tercihler arasında. Aslında biraz daha aklım Huğlu Effecto PX5 Pro dan yana, tabi garanti konusunda hatsan gibi iyi ise.

• İlla Hatsan değil sadece garanti konusunda sıkıntım olmayacağı için o tercihler arasında. Aslında biraz daha aklım Huğlu Effecto PX5 Pro dan yana, tabi garanti konusunda hatsan gibi iyi ise.

Garanti konusunda hatsan gerçekten fevkulade ama diğerleride aşa kalmaz reximex e 2 adet tüfek gönderdim döndüğünde tüfeği tanıyamadım iyi manada

Kaç senedir kral da kullanıyorum ama daha fabrikaya göndermem gerekmedi bence kralda servis konusunda iyidir bu marka harici tüfeğim olmadığı için yorumum burada biter

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Ben şuan effecto px4 kullanıcısıyım. Kral Jumbo ve nemesiste kullandım. Tüfekte (px4 de) sorun yaşadım 2-3 kez servise gitti. İlgileniyorlar. Talep üzerine resim v.b bile attılar. Sorun devam edince. Yeni seri px4 ile değişim yaptılar.

Bir anımı anlatmak isterim Kral firmasına gece mail attım bişey sordum. Kısa bir süre sonra yabancı bir numara aradı açtım fabrikadan usta İdris bey aradı gerekli bilgiyi verdi şaşırdım. Mesai saati bile değildi. Servise güçlendirme için gönderdim ücretsiz yaptılar ancak işçilik biraz özensizdi. Portlar çapaklı kalmıştı ince işçiliği kendim yaptım.

Hatsan pcp pompa kullanıyorum servise gönderdim silikon gres bulamıyorum, oringli pulda lazım oluyor ücreti neyse göndersem olurmu dedim. Hallederiz dediler ücretsiz bir miktar gres ve 8-10 tane pul gönderdiler.

Talebiniz çok teknik bir detay yada fazla ilgi gerektirmiyor ise yardımcı oluyorlar. Şimdiye kadar gördüğüm bu. Tamir Personeli 1 yada 2 kişi muhtemelen o yüzden yoğunlar.

Alacağınız üründen önce arayıp firmadan bilgi alabilirsiniz yardımcı olurlar.

Huğlu da Burak bey var. Kral da İdris Bey yardımcı oluyorlar.

Uzun oldu biraz kusura bakmayın.

• Detaylıca anlatmışsınız elinize sağlık bunun kusuru mu olur çok teşekkürler. Pul ve gres pompa bakımında mı yoksa arıza durumunda mı gerekli oluyor?

• Garanti konusunda hatsan gerçekten fevkulade ama diğerleride aşa kalmaz reximex e 2 adet tüfek gönderdim döndüğünde tüfeği tanıyamadım iyi manada

Kaç senedir kral da kullanıyorum ama daha fabrikaya göndermem gerekmedi bence kralda servis konusunda iyidir bu marka harici tüfeğim olmadığı için yorumum burada biter

Abi ellerine sağlık mümkün olduğunca anlatmaya destek olmaya çalıştığın için

• Detaylıca anlatmışsınız elinize sağlık bunun kusuru mu olur çok teşekkürler. Pul ve gres pompa bakımında mı yoksa arıza durumunda mı gerekli oluyor?

Gres bakımda lazım oluyordu pompa ve tüfekte. O zaman aynı anda üç pcp vardı ve neredeyse hergün kullanım yapıyordum. Sök tak yaptığım parçalarda hava kaçağı olmasın diye pul kullanıyordum o yüzden yırtılıyordu. Silikon gres satışı 3-4 yıl önce bu denli çok değildi.