bıldırcın avı!!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mrb arkadaşlar bıldırcın avı sezonu acıldı herkeze hayırlı olsun bohçacılara ğöz açtırmayın kontrollü avlanın prosüdürlere uyun... hayırlı avlar rastgele... ben izmirde yaşıyorum şuan konya/akşehirdeyim kısmetse pazar ğünü ava ğidicez dayımlarla:D

YA KÜLE DÖNÜŞÜCEKSİN YADA GÜLE

• Madem Akşehir'desin bırak bıldırcını fırın kebabı ye. Arastada Lezzet kebap vardır şöyle 1,5 az yağlı yanında da ayran ;dance;;şrofls;.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Madem Akşehir'desin bırak bıldırcını fırın kebabı ye. Arastada Lezzet kebap vardır şöyle 1,5 az yağlı yanında da ayran ;dance;;şrofls;.

valla konyalı oldugum için etli ekmek daha makbule geçiyo...
    (bu arada hiç bişi çıkmadı avda bulamadık av köpeği dahi boş boş koşturdu:D)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Quardiyan ().

• Official Post

Bakıyorum Konya lılar çoğaldı. ;d;

• Official Post

ya bide şu var bilmiyorum dogru bir tahminmi konyalılarda ava daha çok merak var ğibi:D

Ben 20 yıl önce bıraktım av'ı, şimdilerde siyah şişelere atıyorum. ;kihhik,

• bu gün üveyk ve bıldırcınla sezonu açtım

çok fena yandım güneşten ve çok yorgunum
    yatacam galiba öyle hissediyorum

şu yorgun ve yanmış avcı vücudumu dinlendirmem lazım
    sağlam kuş kaldırdık bu gün
    fişek bulmak lazım
    Mustafa Abi fişek te satçanızmı ?

• Official Post

fişek bulmak lazım
    Mustafa Abi fişek te satçanızmı ?

Sana yok fişek, Cani adam nasıl kıydın güzelim kuşlara. X(

• o ğünkü avdan sonra bir kaç foto ilk dolaşırken çektim bi tane. o arada makinenin şarjı bittin kuşları vurup eve döndükten sonra makineyi şarj ettim ve bıldırcınlar pişerken çektim hayatımda ilk defe bıldırcın eti yedim çok ğüzeldi.

[img=http://img372.imageshack.us/img372/2803/56183400mh7.th.jpg]

[img=http://img372.imageshack.us/img372/8332/22204971qn3.th.jpg]

• Bıldırcın avı bir başkadır..
    Kara avını özledim valla..4 veya 5 senedir gidemiyorum zaten eskiden gittiğimiz yerlerde koruma altına alındı.
    Ama av hayvanlarını avcılardan önce zirai ilaçlardan korumalılar.
    Mesela Çil Kekliğin nesli bu ilaçlar,zehirler yüzünden tükenmek üzere..
    Sadece keklikler değil Tilki,Kartal,Yılan gibi türlerde bu ilaçlardan etkileniyor.

Hatsan MOD 150 TORPEDO 5.5

Gamo PT 80 4.5

• bıldırcın keklik sülün güvercin kumru tarzı toprak üstünde tavuk gibi yem arayan kuşları avlarken bunların süper kene avcısı olduğu düşünülüyormu merak ediyorum. ;confused;

• arkadaşlarım öncelikle avınız avlarınız hayırlı olsun rastgele. ;) konuya nasıl girsem hehh..
    ama şunuda eklemek isterim biliyorsunuzki son yıllarda kene KKKA yüzünden onlarca insanımız öldü bu sene son rakam 51 kişi kene yüzünden ölümleri azaltmak istiyorsak çok daha bilinçli avlanalım .çünki kenenin baş düşmanı ;keklik, bildırcın, çulluk sülün gibi kuşlardır bu kuşların nesli tükendikce kene yüzünden ölümlerde katlanarak artacaktır.bu yüzden ava çıktığımızda daha iktisatlı davranalım ne kadar az hesap yaparsan masatın k*çımıza kaçma riski o kadar yükselir. :!: temiz avlanalım ve çevremizdeki avcılarıda uyaralım. kıyım yapmayalım.atış yapmak istiyorsak bol bol şişe kıralım ama kırıklarınıda orada bırakmayalım aman dikkat. ;director;

hamdım piştim yandım oldum.

• fazla mesaj kaygılı oldu ama idare edin işte :thumbup:;d;

• bildircinin en güzel yeri kalbi bana göre süper tadı var :)

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• arkadaşlarım öncelikle avınız avlarınız hayırlı olsun rastgele. ;) konuya nasıl girsem hehh..
    ama şunuda eklemek isterim biliyorsunuzki son yıllarda kene KKKA yüzünden onlarca insanımız öldü bu sene son rakam 51 kişi kene yüzünden ölümleri azaltmak istiyorsak çok daha bilinçli avlanalım .çünki kenenin baş düşmanı ;keklik, bildırcın, çulluk sülün gibi kuşlardır bu kuşların nesli tükendikce kene yüzünden ölümlerde katlanarak artacaktır.bu yüzden ava çıktığımızda daha iktisatlı davranalım ne kadar az hesap yaparsan masatın k*çımıza kaçma riski o kadar yükselir. :!: temiz avlanalım ve çevremizdeki avcılarıda uyaralım. kıyım yapmayalım.atış yapmak istiyorsak bol bol şişe kıralım ama kırıklarınıda orada bırakmayalım aman dikkat. ;director;

önce kuş gribi çıktı kimsede tavuk bile kalmadı , sonra da kene belası azdı bakalım sırada ne var ???? ;(

• tabiata en ufak müdahale bile sonradan başımıza büyük sorunlar açabilir bu yüzden tabiatla uyum içerisinde onu fazla incitmen yaşamalıyız.
    eger doğanın dengesini bozarsak doğanda bizim yen ge mizi bozar. ^^ sonra keneydi , kuş gribiydi, domuz gribiydi uğraşır dururuz. g;$i;)

• Bu konuda NationalGeagraphic'te bir belgesel izlemiştim. sanırım Yeni Zelanda idi, ilk keşfinde gemilerle fareler avrupadan gelmiş, daha önce yokmuş, feci çoğalmış, bunun üzerine kedi üretip salmışlar, kediler fareler yerine uçamayan ve böyle bir tehdidi bilmeyen kuş türlerini lapır lupur götürmüş, bilmem kaç tür yokolmuş, kedilerde ormana adapte olmuşlar, bir orman gösterdi, ağaç gövdeleri kediler tırmanamasın diye 3-4m yüksekliğe kadar sac levhalarla kaplanmıştı.
    sistem bozuldumu geriye döndürmek nerdeyse imkansız malesef.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• awustralyada sivrisinekle mücadele etmek için bataklık ve göllere amerikan boğakurbağası atılıyor boğakurbağası önce o bölgenin yerek kurbağalarını yiyor sonrada göldeki diğer küçük canlıların soyunu tehdid ediyor sonra karada yaşayan küçük yılanlar ve memelileri ama sivri sineklerde dokunmuyor şu anda awustralyada göl ve bataklık ecosistemini kurtarmak için ciddi mücadele veriyorlar heryeri bu boğakurbağaları kaplamış durumda doğaldüşmanları olmadığındab ve zehirli olduklarından dolayı aşırı şekilde ürüyorlar.

• Bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu,
    ilk önce attılar şimdi toplamaya mı çalışıyorlar ;şrofls;.;şrofls;.
    Bu kadar saçma bi haber de hiç duymadım, bu kurbağaların bildiğim kadarı ile
    en büyüğü,çok iştahlıdır,yemek de seçmez,etrafta o kadar yiyecek varsa,
    küçücük bir sivrisineğe bakarmı, nasıl bi hesap yapmışlar acaba,hayret...

marmarateam.png