Temizlik Keçe peleti

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa bey Merhabalar;
    Namlu tamizliğinde bildiğiniz gibi temizleyici ve koruyucu yağın önemi büyüktür. Bu bağlamda Temizleyici keçe pelet kullanırken ( keçe peletin özelliğini bilmiyorum ) acaba keçe peleti arka tarafı hariç olmak üzere makul bir şekilde yağlayıpta namluya sürsek temizleyici yağında katkısıyla daha iyi bir temizlik olmazmı diye sesli düşünüyorum.
    selam ve saygılar..

• Official Post

Size bu konuda tavsiyem, keçe pelleti kuru kullanın, çünkü bunu üretip test edenler bunun kuru kullanılmasını önermişler, ama keçe pelleti kullandıktan sonra mutlaka pellet iticinizin pellet ittiği ince ucun arkasındaki kalınlaşan kısma Tam sentetik (molycote111) türü bir gres sürünki namlu ağzındaki O Ring zarar görmesin, çünkü O Ring lerin çalışma prensibi mutlak yağlı çalışmadır.

Bu gresi (Molycote111) http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?ID=483 adresinden temin edebilirsiniz.

• Teşekkür ederim ,
    yatagundan silicon esaslı yağın siparişini verdim bile.

• selamlar:
    slicon esaslı gresle sadece o ringlermi yağlanır mesela kurma kolu nun pelet iticiye kadar olan kızak kısmıda yağlanırmı yada başka nerde kullanırız normal gresin kullandığımız heryerdede kullanılırmı diğer greslerden daha üstün vasıflaramı sahip ( PCP deki o ring yağlaması hariç )
    bilgilendirilirsem memnun olurum selamlar..

• Official Post

selamlar:
    slicon esaslı gresle sadece o ringlermi yağlanır mesela kurma kolu nun pelet iticiye kadar olan kızak kısmıda yağlanırmı yada başka nerde kullanırız normal gresin kullandığımız heryerdede kullanılırmı diğer greslerden daha üstün vasıflaramı sahip ( PCP deki o ring yağlaması hariç )
    bilgilendirilirsem memnun olurum selamlar..

Ahmet bey,

Silikon bazlı bu gresi silahınızda O ring dışında başka yerlerde kullanmayın, Olmazmı olur, ama bu gresin asıl görevi, O Ring i korumak ve Alev almazlığıdır, Silahınızın mekanik kısımlarında kullanmanızı tavsiye edeceğim yağ kesinlikle Molibden esaslı yada yine sentetik bazlı dişli, metal gresleridir, Zaten bu Molycote111 isimli gres aşırı pahalı olması sebebiyle diğer yerlerde kullanarak boşa vermeyin, bir ürünün aşırı pahalı olması, çok geniş alanlarda kullanılıyor olabilmesi anlamına gelmez, biraz beklerseniz, YataGun markalı, kullanıma özel Gres ve sıvı yağlar hazırlayacağız, bunlardan bazıları bizim özel karışımlarımız olacak, örneğin sizin kullanmayı amaçladığınız mekanik kısımlar için, (Dupont) üretimi teflon bazlı gres karışımı bir usaremizi sunacağız, özel ambalajda, ve tetik içinde mekanik saatçilikte kullanılan ekstra filitre edilip, nem ve tozdan arındırılmış özel ambalajda sıvı yağlar sunacağız, bunlar benim çok eski bir merakım olan antika saat koleksiyonerliğim den kalan bilgi birikimlerimin de katkısı ile hazırlanacak.

• Konu anlaşılmıştır, çok detaylı ve hızlı açıklamalarınız içinde ayrıca teşekkürler Yatagun un yeni ürünlerini bekleyelim.
    selamlar saygılar..

• Size bu konuda tavsiyem, keçe pelleti kuru kullanın, çünkü bunu üretip test edenler bunun kuru kullanılmasını önermişler, ama keçe pelleti kullandıktan sonra mutlaka pellet iticinizin pellet ittiği ince ucun arkasındaki kalınlaşan kısma Tam sentetik (molycote111) türü bir gres sürünki namlu ağzındaki O Ring zarar görmesin, çünkü O Ring lerin çalışma prensibi mutlak yağlı çalışmadır.

Bu gresi (Molycote111) http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?ID=483 adresinden temin edebilirsiniz.

Mustafa Bey Keçe pelletin kullanma kılavuzunda şöyle diyor:

"Normal temizlik için ard arda 2 adet pellet atın. Daha genel bakım ve tüfeğinizi kullanmadan muhafaza edeceğiniz zamanlarda ise bir pelleti yağlayıp atın. sonra ardından temiz(kararmamış) çıkana kadar kuru atın." diyor. Yağın namludaki kirleri daha iyi çözeceğinden bahsetmişler. Buna gerek yok mu? Bi de ne tür yağ kullanmak gerekir?

Gerçi açıklamışsınız ama bir de sizden aldığım gres yağını, kurma kolu v.s. parçalarda kulanmanın bir zararı var mı? Yoksa sadece maliyeeti yüzünden mi önermezsiniz?

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Official Post

Tarifnameye uygun olarak ta kullanabilirsiniz, buradaki keçe pelleti yağlamak, ince makina yağı ile çok az miktar emdirilerek yapılabilir, abartmadan, sonrasında yine namlu girişindeki O Ring in MolyCote111 ile yağlanması, O Ring ömrünü uzatır, Bu yağ sırf O Ring sağlığı için üretilmiştir.

• Keçeli temizleme pelletleri yaylı havalı tüfeklerde de iyi sonuç veriyor mu?Yoksa hiç bu pellete bulaşmadan harbi ile temizlik de yaylı tüfekler için idela olur mu?

Bu konuyu biraz daha açabilir miyiz?

• Official Post

Keçeli temizleme pelletleri yaylı havalı tüfeklerde de iyi sonuç veriyor mu?Yoksa hiç bu pellete bulaşmadan harbi ile temizlik de yaylı tüfekler için idela olur mu?

Bu konuyu biraz daha açabilir miyiz?

En sıhhatli olan keçe pellet kullanmaktır,

Nedenleri :

• her zaman harbiyi yanınızda taşıyamazsınız, Keçe pellet kolaylıktır, namlu içi kemreleşmeden, her atış gününüzün sonunda bir kaç tane keçe pellet atarak buna müsade etmezsiniz,
    • Bence en önemli konu namlu başlangıcı sonunda harbi milinin namlu setlerine sürtünmesi sırasında setlerin zarar görmesidir, zamanla namlu ucundaki crown bozulacak ve isabetlilik bozulacaktır, Ateşl silahlarda namlu çeliği minimum 4140 kalitedir, oysa havalı silahlarda kullanılan namlu çeliği genel olarak 1020 kalite çeliktir, yani oldukça yumuşaktır.
    • Harbi ile temizlik sırasında olası bezin namluda tıkanma sorunları keçe pellet kullanımında yaşanmaz.
  • Yani ben bu keçe pelleti harbi yerine kullanabilirim.Bu ürünü kullanırsam bir daha harbi kullanmama gerek yok diyorsunuz.Doğru mu anladım.Yoksa belirli zamanalrda gene de harbi kullanmamız lazım mı?

Kullanı mı da aynı normal bir pellet gibi mi?Yani bu ürüne hiçbir sıvı ya da başka nevi bir yağ sürmeden kuru bir şekilde namulya koyup tetiği çekiyoruz.Olay sadece bu mudur?

• Official Post

Yani ben bu keçe pelleti harbi yerine kullanabilirim.Bu ürünü kullanırsam bir daha harbi kullanmama gerek yok diyorsunuz.Doğru mu anladım.Yoksa belirli zamanalrda gene de harbi kullanmamız lazım mı?

Kullanı mı da aynı normal bir pellet gibi mi?Yani bu ürüne hiçbir sıvı ya da başka nevi bir yağ sürmeden kuru bir şekilde namulya koyup tetiği çekiyoruz.Olay sadece bu mudur?

Kaliteli bir temizlik için ilk 2 pelleti hafifçe ince yağ ile yağlayın, sonraki 2 - 3 pelleti kuru atın ama silahınız yaylı ise mutlaka her keçe pelleti namluya yerleştirdikten sonra arkasına birde normal pellet yerleştirinki, silah boş etkisi yapmasın.

Evet her atış gününüzün sonunda namlunuzu bu şekilde temizlemeniz halinde harbiye ihtiyacınız olmaz.

• Temizleme peletinin arkasına normal pellet yerleştirip öyle atıyorsun

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• 22 kalibre için keçe pellet kutusunda 80 tane pellet var.Bunun da 250liliği yok mu?Kutu içeriğindeki keçe pellet sayısı az gibi geldi bana eğer ortalama temizlik başına pellet kullanımı 5 adet ise ???16 gün ediyor bu.

Dampa ayak gelince ikisini de bir sipariş etmek istiyorum.

• Official Post

22 kalibre için keçe pellet kutusunda 80 tane pellet var.Bunun da 250liliği yok mu?Kutu içeriğindeki keçe pellet sayısı az gibi geldi bana eğer ortalama temizlik başına pellet kullanımı 5 adet ise ???16 gün ediyor bu.

Dampa ayak gelince ikisini de bir sipariş etmek istiyorum.

Avrupada üretilen ambalaj şekli bu, yani .22 kalibre için 80 adet ;confused;

Dampa şu anda karadenize doğru seyahate çıktı ;kihhik,

• Official Post

Ya şimdi cidden dampada bir kıpırtı var mı yoksa hayallerimle mi oynuyorsunuz Mustafa bey ??? :)

Siz benim kişilerin hayalleriyle oynadığıma hiç şahit oldunuzmu ? g;$i

• keçe pelletler at 44 e olur herhalde hiç kullanmadığım için bi soruyum dedim

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Keçe pellet ile temizlik yapmak çok rahatmış.Ayrıca harbi ile bir önceki gün o kadar temizlememe rağmen bugün keçe pelletlerim gelir gelemz yaptığım deneme mahiyetli temizlikte atmış olduğum 5 keçe de namlu içinden resmen is çıkardı.Demek ki keçe, temizlik için cidden iyi bir malzeme.

Mustafa Serdar Bey'e yöneltmelerinden ve önerileriinden dolayı teşekkür ederim bu konuda.