BEEMAN BAKIR KAPLAMA PELLETLER

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • biraz önce www.straightshooters.com'da yeni bir pellet gördüm sizlerle paylaşmak istedim. FTS ve Kodiak modeli pelletleri bakırımsı bir maddeyle kaplamışlar:

Beeman, müşterilerinden kurşun pelletlerin potansiyel tehlikeleriyle ilgili birçok soru alıyordu, bizde (SS) öyle. Ve yanıt, eğer kişi pelletleri ağzına dokundurmuyor ve atış yaptıktan sonra ellerini iyice yıkıyorsa, böyle bir tehlikenin olsa bile çok az olacağı yönündeydi.
    Buna rağmen, bu yanıta rağmen, birçok atıcı kurşun pelletleri kullanmakta pek rahat olamıyordu. Böylece Beeman "kurşunla-az-temas" fikriyle ortaya çıkarak, bu atıcılar için pellet üretti.
    Standart kurşundan yapılmış FTS ve Kodiak pelletleri alarak bunları bakır benzeri bir metalle kapladı. Bu bakır kaplama çok ince olmakla beraber atıcının kurşun ile temasını kesmektedir. Kaplama o kadar incedir ki isabetlilik veya hızı etkilememekte, atıcının ve çevrenin kurşuna maruz kalmasını önlemektedir. Böylece artık atıcı kurşuna maruz kalmadan, kurşun pelletin gücünü kullanabilmektedir. Bu pelletler orijinallerinden çok az ağır olması yanında namluda kurşun tozu bırakmadıklarından namlunun temiz kalmasınıda sağlamaktadırlar.

alıntı ve çeviri: www.straightshooters.com

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• kurşun pelletlerin çok çabuk deforme olduklarını biliyoruz buda isabeti oldukça etkiliyor bence bu bakır kaplı pelletler ezilmeye daha mukavemetli olacaktır ve isabetide artacaktır...denemek isterdim doğrusu

• kurşun pelletlerin çok çabuk deforme olduklarını biliyoruz buda isabeti oldukça etkiliyor bence bu bakır kaplı pelletler ezilmeye daha mukavemetli olacaktır ve isabetide artacaktır...denemek isterdim doğrusu

Bakır çok ince denilmiş ezılmeye ve isabete pekte etkili olcagını sanmıyorum amaç kurşunla teması kesmek.

• Official Post

Bakır çok ince denilmiş ezılmeye ve isabete pekte etkili olcagını sanmıyorum amaç kurşunla teması kesmek.

+1 + bir amaçta albeni yaratıp satışı artırmak, sonuçta ceketli mermi değil, zaten gerçek bakır ceketli olsa havalıda atamazsınız, 1 setler mermiyi kesene kadar gücü biter, 2 namlu kısa sürede işi biter, çünkü Havalı namlularında genelde kulanılan 1020 kalite çelik.

• daha önce bu pelleti deneyen varmı? denemeden kesin konuşmamak lazım. amaç sadece teması kesmek olsaydı basit bi boya ilede bunu yapabilirlerdi

• daha önce bu pelleti deneyen varmı? denemeden kesin konuşmamak lazım. amaç sadece teması kesmek olsaydı basit bi boya ilede bunu yapabilirlerdi

sayın arkadaşım, bakın ilk yazımda diyorki:

"Kaplama o kadar incedir ki isabetlilik veya hızı etkilememekte, atıcının ve çevrenin kurşuna maruz kalmasını önlemektedir."

burada tek amaç kurşuna maruz kalmayı engellemek, yanısıra namluyu daha temiz tuttuğu iddia edilmiş. ayrıca tek tek pellet boyamak zordur ama elektrolizle metal kaplamak çok kolay ve ucuzdur .

.

ankarateam.png

• sayın arkadaşım, bakın ilk yazımda diyorki:

"Kaplama o kadar incedir ki isabetlilik veya hızı etkilememekte, atıcının ve çevrenin kurşuna maruz kalmasını önlemektedir."

burada tek amaç kurşuna maruz kalmayı engellemek, yanısıra namluyu daha temiz tuttuğu iddia edilmiş. ayrıca tek tek pellet boyamak zordur ama elektrolizle metal kaplamak çok kolay ve ucuzdur .

tektek pellet boyamak sizn fikriniz bunun çok daha kolay yolları vardır sanırım. ay soruyu tekrar sormak zorundayım daha önce kullanan varmı? hayır.. bu benim kişisel yorumum doğru yada yanlış kullanınca herkes görecek

• Official Post

Bunlar bu işi gamo dan gördüler, Gamoda böyle sarı kaplama var, hatta altın kaplama diyorlar, ben kullandım, pellet namludan çıkarken kaplamayı namlu setleri kaldırıyor.

• Bakır da zehirli bir metal. Bir zehirden uzak durmak içinaraya başka bir zehir koymak da enteresan bir yaklaşım olmuş. =)

Ya da bu yüzden bakır "benzeri" bir madde denilmiş. "Sucuk benzeri ürün" gibi birşey... #hims

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• tektek pellet boyamak sizn fikriniz bunun çok daha kolay yolları vardır sanırım. ay soruyu tekrar sormak zorundayım daha önce kullanan varmı? hayır.. bu benim kişisel yorumum doğru yada yanlış kullanınca herkes görecek

Sanmada onada bir yorum yap, nasıl boyanır pelletler? ve hangi boya kullanılır? Okumadan fotoğraflara bakıp bakıp yazma o zaman. Bu pelletleri yeni çıkmış gördüm, sizlerle paylaşmak istedim diye yazıya başladım. Kim kullanmış olabilir?
    Beeman bu pelletleri senin yorum veya düşüncelerinle üretmedi herhalde, sen şimdi "bu pelleti aya sıksan gider" diye yorumlarsan, bizde deneyip görmek zorundamı kalıcaz?
    kişisel yorumun YANLIŞ. zateden okumadan ve anlamadan yorum yapmanda YANLIŞ.

BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ

.

ankarateam.png

• sn raptor neden kendinizi bukadar kasıyorsun yanlışsada doğruysada sadece bi pellet ve sadece bi yorum forum kurallarını çiğniyorsun büyük hafle yazmak yasak. aya pellet atmak fikride senin tektek pellet boyama fikrinde olduğu gibi. isterseniz bu konuyu kapatalım

• çok haklısın :) konuyu kapatıyorum.

.

ankarateam.png