Hangisini tavsiye edersiniz factor lw. Hercules666

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi günler arkadaşlar. Daha önce pcp kullanmadım ama az çok fikrim var. Malum uzun süredir bakmıyordum fiyatlar pcp tüfeklerde uçmuş :). Kullanma amacım yaylaya köye gittiğimde 100 mt civarlarına atış yapmak ama uğraşıp biraz geliştirdikten sonra 300 mtlere de atış yapmak factor rc lw düşünüyordum ama herculesin gücünü gördükten sonra kafam karıştı arabamla götürüp bi yere kurulurum çok fazla üstümde arazide taşımam Sizce hangisi isabet konusunda grupmanda iyidir veya artıları eksileri nelerdir. Bir de her iki üründe pellet ve solit stıyor mu ? Benim atışlarım genelde teneke tahta plastik tahrip gücünü de görmek gibi tavsiyeleriniz bu iki ürün arasında sizce nelerdir ? LW namlu olunca fiyatı çok artıyor ama aradaki farka değer mi sizce ?NOT : kral bigmax x de düşünebilirim fiyati da nispeten uygun teşekkürler.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen onur007 ().

• Hercules 666 da ihtimal dahilinde olduğu için sorayım: scuba tüpünüz ve yakınlarda scuba tüp dolduracak yer var mı? O PCP pompayla baş edilmez çünkü.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Scuba tüp dolum yeri var itfaiye yeri var tanıdık doldururum .. factor rc 6.35 araştırdım birazcık ama 900 fps civarlarında namlu cıkıs hızı var ve solid atiyor mu tam emin değilim hercules LW namlu 6.35 düşünüyorum aöa daha önce pcp kullanmadım ve regülator olmadan stabil atış sayısı kaç olur be grupman kötü mü olur bilmiyorım bigmax X baktım regülatorsüz stabil atışı kaç olur tam idrak edemedim sizce scuba tüo dolumlu. Tahribat gücü yüksek. Gerektiginde uzun mesafelere 200-300 mtlere de atış yapabileceğim hangi tüfeği önerirsiniz şimdiden teşekkürler. Tek seferlik alacağım daha önce kullanmadığımdan artıları eksilerini tam anlayamadım :)

• Öncelikle bu hobiye ne kadar para ayırabilirsiniz.

Atış sadece PCP ile olmuyor optik var ayağı var pompa yada tüp var mühimmat var.

Hercules ve bigmax x te regülatör yok ve stabil atış sayıları 1 Lt. yaklaşan tüp hacimlerine göre çok düşük. Bu tüfekleri ilk tüfeğiniz yapmanızı tavsiye etmem. Piyasada en son zamlanan marka Kral oldu Hayla zamsız fiyatlar denk gelebiliyor. Kralda sevdiğim şey namlusu namluya taş koy atıyor. Hatsan LW ler seçici mühimmat beğendirmeyle uğraşırsınız. Krallar modlanmaya daha uygun namlu alabilir regülatörsüz modelse regülatör takabilir çekiç yay la oynayabiliyorsunuz namlusu 2000 tl bu zamanda.

IMG_9911.png

Gene de güçlü yerli alacam derseniz iletişime geçin isterseniz. Hayla devam ediyor mu kampanyaları.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Anladım fiyati gerçekten uygun şimdi araştırdım değerlendirecegim. Kral bigmax X regülator yok demiştiniz regülatör. Belli namlu cıkıs hızında belli bir stabil atış sayısı sağlıyor değil mi ..? Hercülesi aklımdan çıkardım. Hatsan factor rc görüntüsü ve ayarlanır çekik güç ayarı ve tipi hoşuma gidiyor ama bigmax X namlu cıkış hızı daha fazla ve factor yeni ürün oldugundan çok bilgi edinemedim. Bigmax X. Olumlu yorumları var bulumdugum yerde malzeme kalitesini görüp de seçemiyorum da. Kafam karısık aldıgımda pişman olmamak için forumda araştırıyorum sagolun

• Anladım fiyati gerçekten uygun şimdi araştırdım değerlendirecegim. Kral bigmax X regülator yok demiştiniz regülatör. Belli namlu cıkıs hızında belli bir stabil atış sayısı sağlıyor değil mi ..? Hercülesi aklımdan çıkardım. Hatsan factor rc görüntüsü ve ayarlanır çekik güç ayarı ve tipi hoşuma gidiyor ama bigmax X namlu cıkış hızı daha fazla ve factor yeni ürün oldugundan çok bilgi edinemedim. Bigmax X. Olumlu yorumları var bulumdugum yerde malzeme kalitesini görüp de seçemiyorum da. Kafam karısık aldıgımda pişman olmamak için forumda araştırıyorum sagolun

Herculesi silin gereksiz ağır bir tüfek.

Şimdi 6.35 in mühimmat birim fiyatı fazla olacak ağır olduklarından. Mühimmat ücreti dert değil derseniz. Bigmax i alın. Ercan karakuştan scuba tüpe takılabilen regülatör alın. Tüpe bağla atış yaptığınızda tüfeğiniz regülatörlü bir tüfek gibi olacak. Bu sayede ağır solid de hafif pelletide FPS te düşüş olmadan stabil atabilirsiniz. Mod olarakta krallar daha başarılı.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan da Kralda yerli firmalar tüfeklerde oluşabilecek sıkıntılarda yardımcı oluyorlar. Örnek vereyim arkadaşım kral dan 4 tüfek aldı. Birinde manometre arızalıydı manometre gönderdiler. Bir tüfeğide kampanyadan aldı oda uzun süre rafta bekledi sanırsam hava kaçağı vardı. Demek istediğim sorunlu kusurlu gelsede destek var. Ben ithal aldım FX ondada sorun çıkıyor. 😄

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Anladım teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için scubaua bağlı regülatörden kastınız çok biledigimden dolayı soruyorum. Atış yaparken tüfek sürekli. Scubs tüpe bağlı şekilde atış yapmaktan bahsediyorsunuz galiba ... benim istedigim mesela 220 bar doldurup 150 bara kadar 900 fps nin üstümde kaç atış yapabilirim 6.35 muhimmatla regülatör tüfege alıp baglanarak olur değil mi bilmedigimden dolayı doruyprum tesekkürler

• Tüfeği scuba tüpe bağlayarak atış yapıyorsunuz evet. Bigmax lerde mühimmatın çok stabil gittiği tatlı bir bar aralığı var. Bigmax kullananlar varsa daha detaylı bilgi veriri size. Ben örnek vereyim 210 barda çekiç valfi çok iyi açıyor ve stabil güzel değer veriyor. Scubada ister 320 bar hava olsun. Çıkışı regülatörü ayarlıyorsunuz 210 bara stabil 100 lerce atış yaparsınız. Forumdan bir arkadaşımın grubunda bir abisi bigmax x e fx namlusu takmış döktürüyor . 😄 Zehride verdim kafan karışsın biraz. Kral bu yeterki iste her türlü ele geliyor. 😏

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Onur hocam bunu sana mı yaptı Ercan abi.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Çok güzel bir çalışma olmuş.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör