DAMPA AYAK

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ilk defa forumda bugüne nasip oldu yazmak.havalısilah camiasını bilgilendirmek istedim.ne yazıkki uzun süredir dampa ayak arıyordum ve bulamıyordum en son forumdanda edindiğim bilgilere dayanarak www.opticswarehouse.co.uk den sipariş verdim.ve inanılmaz bir hızlılıkla 5 gün içerisinde elime ulaştı hiç bir sorun yaşamadan gümrüğe takılmadan direk elime getirdi postacı.ayrıca sunuda belirtmek istiyorum fiyat olarakta daha uygun buradan.50 mm objektifli dürbünlere kadar kullanılabiliyor benim dürbünümde 50 mm objektifli nasip olurssa bu akşam takıp deneyecem son durumu sizlerle paylaşırım.aldığım dampanın linki:http://opticswarehouse.co.uk/proddetail.asp?prod=SPMDM

ATA NEO 12 SENTETİK 12 GUA

• Hayırlı olsun ;)
    Royal Mail ile mi gönderdiler?
    Bi de nekadara mal oldu? Ankara'da Gamo'nunkini 70 civarı bir şeye aldım da ben.

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• teşekkür ederim.gamonunki tek parça ayaktır dampa değil bildiğim kadarıyla çünkü ben çok araştırdım bulamadım hiç bir yerde.evet royal mail ile gönderdiler ayın 21 de sipariş verdim aynı gün postaya verdiler bu sabahta postacı getirdi.form kurallarını tam olarak bilmiyorum o yüzden fiyat belirtmek doğru olurmu bilmiyorum.verdiğim linkte fiyat olarak yazıyor üstüne 12,5 sterlin posta parası ekle tutar cıkıyor ortaya.şunu da belirteyim adamlar çok iyi tiçaretçi faturayı düşük tutmuşlar gümrükte takılmasın diye bilgin olsun teretdütsüz alabilirsin.tek parça ayaklarla uğraşma hiç bir şekilde tüfekte ayar tutmuyo en güçsüz tüfekte bile ayar kaçıyor.

• ayagını ilk ben gördüm bugün güzel ayak artık bundan sonra ayar kactı falan derdin olmicak bende insallah bi fx t12 alırsam ;tacli# bolbol atıslara gideriz artık yeni dampa ayagın hayırlı olsun.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• evet hakan ilk sen gördün inşallah sende t12 ne kavuşursunda kafan rahatlar.

• www.yatagun.com da sanırım bu hafta içersinde satışa sunulacak,verdiğiniz linkde ytl ye çevirirsek 84 + 27 ytl kargo parası var,yatagun da 80 ytl civarında satışa sunulacak dampa ayak bilginize,
    bu arada hayırlı olsun kardeş

https://www.yatagun.com.tr/det…Yatagun_Dampa=&ID=141

[Resim Engellendi: https://www.yatagun.com.tr/XD1Q8C1L1O0Z8C0E7T6W7C.JPG]

• bilgim var arkadaşım ama daha fazla bekleyemedim dürbün elden gidecekti yoksa yatagun'a aradım sordum 10 15 gün sürer dedi o yüzden 20 nin 30 hesabını yapmadım bu hobi sonuçta eğer hobi yapıyorsan paraya kıycan biraz.sürekli ayar yapıyorum tam oldu diyorum 20 atıştan sonra sacma yine ordada yok nereye vuruyo anlamıyorum :-).

• PCP'lerde tepme yok diye dampa almadım ben de ama Gladiator tam güçte yaylı kadar olmasa da tepiyor :( Ama sanırım bi sorun yaratmıyor bu.

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• pcplerde tepme oluyormu? ne kadar hangi yaylıyla kıyaslayabiliriz bende patriot var tepiyor diye fxin en iyi yorum alanını almayı düşünüyorum takipteyim :)

• Pcplerde tepme var.Basınçlı hava pelleti ileri doğru ittiğinden, etki-tepki prensibine göre tüfek az da olsa geriye tepiyor.Fakat tepme ateşli silahlar gibi geriye doğru olduğu için dürbünlere zararlı olduğunu sanmıyorum.

• engin pcpnin tepmesini hangi yaylıyla kıyaslarsın?
    patriottada tepme geriye doğru oluyor ve arkadaki stopperin lastiği yarı yarıya ezik durumda.

• yaylı silahlarda 2 yönlü tepme oluyor, dürbünü çalkalayıp bozanda bu hareket. PCP lerin tepmediğini düşünüyorum, en azından ben algılamıyorum. ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• engin pcpnin tepmesini hangi yaylıyla kıyaslarsın?
    patriottada tepme geriye doğru oluyor ve arkadaki stopperin lastiği yarı yarıya ezik durumda.

Erdem abi senin yazına karşı değil sadece kendi görüşüme göre cevaplıyorum (''PCP lerin tepmediğini düşünüyorum, en azından ben algılamıyorum. ^^''),

Valla bence T12 nin tepmesi : Zamanında Selman abimin (seffah) tüfeğini kullanmıştım.Onunla kıyaslandınğında ondan biraz daha az sarsıntı var.Başka hiçbir yaylı ile kıyaslayamam.
    Tüfekte olanlar (çok çok az bir sarsıntısı vardı) :

1)Yay ön ucu ağırlığı çıkarılmış
    2)Yay zayıftı
    3)Dipçiğe kurşun ağırlık doldurulmuş
    4)Dizel etkisi yok denecek kadar az.

Tabi çok küçük değerlerden söz ediyoruz. Tepme dediğin 12 gauge av tüfeğinin tepmesidir. Adama erkek olduğunu hatırlatıyor ;kihhik,½bay£bay`;

• aslında şöyle olabilir, benim kullandığım PCPler hw100 (4kg+0,8kg dürbün= 4.8 kg ) ve Gladiator (3,2kg + 0,8kg dürbün= 4 kg.) olduğundan hafif bir tepmesi varsa bile ağırlığı nedeniyle hissettirmiyor olabilir, ama hiçbir zaman hw97k (4kg + 0,8 kg) gibi bir tepme hissetmiyorum (ki hw97k en az tepen yaylılardandır)

neyse benim anlayışıma göre tepmiyor. ama senin silahın 2,2kg ve küçük bir dürbünle bunu hissettiriyor olabilir. mesela Serdarhavsut'un talebi üzerine Mustafa abi T12'sini biraz modluyup yollamıştı. O silah tepme demesemde bir şahlanma yaşatıyordu.

ama sonuçta PCPlerin tepmesi varsa bile dürbünleri kıracak-bozacak bir tepme değil. ki PCP tanımlarında hep "tepmesiz" "recoilless" yazıyor, bir nedeni olsa gerek?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• patriottada tepme geriye doğru oluyor ve arkadaki stopperin lastiği yarı yarıya ezik durumda.

Arkadaki stopperin lastiğinin ezilmesi tepmenin öne doğru olduğunu gösterir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Official Post

Arkadaki stopperin lastiğinin ezilmesi tepmenin öne doğru olduğunu gösterir.

+1
    Önce arkaya hafif, sonra öne güçlü ve bu öne olan ciddi bir darbedir ve yaylılarda Dampa olmadan bu sorunlar çözülemez.

• abi dampa lazım kabul bekliyoruz nerde kaldılar. ayrıca patriotun yayından 3 spir kesildimi sakinleşme olurmu ?

• Official Post

abi dampa lazım kabul bekliyoruz nerde kaldılar. ayrıca patriotun yayından 3 spir kesildimi sakinleşme olurmu ?

Ambalajcıda bekliyor, bu hafta sonu ümid ediyoruz gelmesini,

Bunun yerine yay önündeki ağırlığı söksen bile tepmen nispeten azalır.

• Mustafa abi patriyottaki bu piston ağırlığının alınması kaç m/s düşme yapar tahminen.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().