Rainson Glow vs Fx İmpact m3

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar değerli arkadaşlar. Malumunuz bir süredir bazı firmalar fx klonları üretmeye çalışıyorlar. Bunlardan en dikkat çekeni de Rainson Arms markasının glow modeli. Burada ilk olarak her iki silahı karşılaştırıp sizi bilgilendiremeyeceğim için özür dilerim. Başlıktan öyle anlaşılıyor olabilir. Konuyu sadece forumdaki fx ustalarımızın ilk izlenimlerini paylaşması, hatta eğer fırsat olursa detaylı karşılaştırmalarını yapmaları, fx'e ulaşması güç olan arkadaşlara acaba klonları fx'e yakın bir tecrübe yaşatır mı yoksa yakınından bile geçmez mi noktasında yol gösterici olmaları için açmak istedim. Kendi yorumuma gelecek olursak teknik tedaylarını bilmemekle birlikte görüntü olarak oldukça benzettiklerini belirtmek isterim.

Adsız tasarım_20240607_210809_0000

(Ek olarak fotoğraftaki yazan av bayi ile uzaktan ve yakından bir alakam yoktur, google görsellerde birbirine yakın bu fotoğrafları bulabildiğim için koydum.)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Güzel görünüyor … atışlara bakmak lazım.Uzun kullanımda neler olacak onu da zamanla göreceğiz.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Hw97k .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Aldık ama deneme fırsatımız olmadı maalesef. Sadece regülatör ayarı 102bar da 18.3 grain 1015fps atıyor bunu diyebilirim. Namlu kalitesi güzel görünüyor. Ama grupman deneme fırsatını bulamadık daha

:!:“İnsanlar bilmedikleri şeyin düşmanıdır.”
    :!:“Eğrinin gölgesi de eğri olur.”
    :!:“Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar.”
    :!:“Aklı tam olanın, sözü az olur.”
    :!:“Nefesler, ecele doğru atılan adımlardır.”
    :!:''Kendini beğenen kişiyi kimse sevmez.''
    :!:''İnsanı vaktinden evvel yıpratan bir şey varsa, o da tembelliktir.''
    :!:''Açık yürekle konuşan düşman, içten pazarlıklı dosttan iyidir.''

• Benimde çok merak ettiğim tüfekti. Yurt dışı incelemelerinde yerden yere vurdular. Tehlikeli sorunların olduğunu söylüyordu inceleyenler. Bende iyi çakamamışlar buda çöp çıktı diyordum. İnşallah sorunlar düzeltilmiştir.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Aldık ama deneme fırsatımız olmadı maalesef. Sadece regülatör ayarı 102bar da 18.3 grain 1015fps atıyor bunu diyebilirim. Namlu kalitesi güzel görünüyor. Ama grupman deneme fırsatını bulamadık daha

İnşaallah isabeti de gücü gibi iyidir. Youtubeda henüz yerli bir incelemesi çıkmadı acayip merak ediyorum.

İçi nasıldır bilemiyorum fakat tüfeğin yapısı beli, içide çok farklı değildir diye tahmin ediyorum. Bu kadar benzemesi, umarım FX ile patent anlaşma yapmışlardır, yoksa davalıktan kurtulamazlar gibi.

Umarım yapmışlardır. Eğer isabet ve gücü de benzerse sıfır fiyatında 4te 1 fiyatına yerli bir m3 hiç fena olmaz :)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Bugün Arkadaş denedi hava yağmurlu ve biraz rüzgarlı olmasına rağmen fabrikadan geldiği stok ayarlarla yani regülatör 102 bar ayarlı şekilde 18 13 gran 140 metre 7 x dürbünle 10 santim çapında gruptan çıkardı. Daha sonra 22 gray'in ve 25 greyin solidler ile de aynı sonuçları verdi. Ağırlık arttığı halde solidlerde 140 metrede herhangi bir düşüş olmadan atış noktasına ulaştı yarın tekrar ayarlar üzerinde oynayarak ve güzel bir dürbünle güzel bir havada deneme yapılacaktır şu anki görünüm çok harika çakma olmasına rağmen FX ise yakın atışlar yaptı namlusu da çok güzel bu paraya bu performans harika bence Türkiye'deki fiyat performans ürünlerinde olur

:!:“İnsanlar bilmedikleri şeyin düşmanıdır.”
    :!:“Eğrinin gölgesi de eğri olur.”
    :!:“Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar.”
    :!:“Aklı tam olanın, sözü az olur.”
    :!:“Nefesler, ecele doğru atılan adımlardır.”
    :!:''Kendini beğenen kişiyi kimse sevmez.''
    :!:''İnsanı vaktinden evvel yıpratan bir şey varsa, o da tembelliktir.''
    :!:''Açık yürekle konuşan düşman, içten pazarlıklı dosttan iyidir.''

• Bugün Arkadaş denedi hava yağmurlu ve biraz rüzgarlı olmasına rağmen fabrikadan geldiği stok ayarlarla yani regülatör 102 bar ayarlı şekilde 18 13 gran 140 metre 7 x dürbünle 10 santim çapında gruptan çıkardı. Daha sonra 22 gray'in ve 25 greyin solidler ile de aynı sonuçları verdi. Ağırlık arttığı halde solidlerde 140 metrede herhangi bir düşüş olmadan atış noktasına ulaştı yarın tekrar ayarlar üzerinde oynayarak ve güzel bir dürbünle güzel bir havada deneme yapılacaktır şu anki görünüm çok harika çakma olmasına rağmen FX ise yakın atışlar yaptı namlusu da çok güzel bu paraya bu performans harika bence Türkiye'deki fiyat performans ürünlerinde olur

Bir tanıtım videosu çekilse çok hayırlı bir amme hizmeti olurdu, firma kendisi bile çekmemiş :)

• Firmaların en büyük eksiği tanıtıma önem vermemeleri. Elle tutulur düzgün tanıtım yapmış birtek Huğlu ve Hatsan var. Onlarda tüm modelleri için yapmıyor. Özellikle huğlunun px5 için yaptığı seri çok güzeldi. Keşke tüm firmalar yapsa.

• Slug Pelletierijn bc değeri normal pellete göre çok daha yüksek olduğu için ağır da olsa daha verimli uçar

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Hw97k .177 (12fpe)

Zoraki .177

Ayrıntılı deneyebildiniz mi tüfeği abi, memnun musunuz? Bir arızası, sıkıntısı falan var mı?