Gladiator .22 90m (100 yarda) ilk grupmanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu sabah buluşmaya ilk ben gitmiştim, hazırlıklarımı yaptıktan sonra 50metreye 5-10 atış yaptım, sonra tahminen 90-92 m mesafeye hedefi koyup 5-10 atış yaptım. Sonra hadi bir gurupman deneyeyim diyip, önce:

[Resim Engellendi: http://img233.imageshack.us/img233/2729/fxgladiator100yard4editje5.jpg]

gurubu yaptım, bu gurupmanı tripod ve namlu tutucu takılı iken yaptım. Sonuç çok hoşuma gitmeyince namlu tutucuyu söktüm ve bipodu taktım. Yatarak tekrar bipod üzerinden atış yaptım, yalnız arazinin müsait olmaması nedeniyle ters eğimde yatarak atış yapmak çok rahatsız. namlu tutucuyu sökünce vuruş noktası değiştiğinden, hedefi vurmak için ayar yaparken sağ üstteki delik yerden sekerek hedef kağıdını vuran bir pellet tarafından yapılmıştır. ^^

[Resim Engellendi: http://img253.imageshack.us/img253/5080/fxgladiator100yard002edja6.jpg]

bu gurupman hoşuma gitti, biraz şevklendim. 2 gurupman daha yaptım:

[Resim Engellendi: http://img397.imageshack.us/img397/9789/fxgladiator100yard003edtq1.jpg]

burada yabancıların "flyer" dedikleri üst 1'in hemen sağındaki hatam olmasa c-t-c 26mm lik bir gurup olacaktı ;#^+.

birde bu gurubu yaptım:

[Resim Engellendi: http://img329.imageshack.us/img329/1267/fxgladiator100yard001eddy8.jpg]

sonuçlar:
    silahın isabetliliği benim atıcılığımın çok üzerinde, güzel yatacak bir pozisyon ve güzel destekle 90m de 20mm gurup yapılabileceğini düşünüyorum.
    birde ben silahı genelde düşük güçte kullandığımdan, yüksek güçte silahı zor zaptediyorum, ona alışabilirsem yine guruplar küçülür diye düşünüyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• En son yaptığınız grup çok güzel belki bu tüfek 100 metrede 1cm bile grup yapabilir iyice alışınca olur sanırım 38mm harika.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Yusuf ben sondan bir öncekine yanıyorum ;#^+. 90m de 26mm gurup olsaydı ben bir ay :P suratla gezerdim.
    1 cm çok iddialı olur sanırım ama silahın potansiyeli çok yüksek, namlu namlu yani.

.

ankarateam.png

• birde silah regülatörsüz olduğundan hangi basınçlarda nasıl attığını henüz bilmiyorum, anlayamadım/alışamadım. Kronolar geldiği zaman bu konuda aydınlandığında gurupmanlar daha küçülecektir.

.

ankarateam.png

• 54 ü eskiteyim ilk işim gladiatör almak olucak.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

inşallah, hayırlısı .

.

ankarateam.png

• Tebrikler,
    Daha rahat bir pozisyondaki destekli atışlarınızla gruplarınızı görmek istiyoruz. Kolay gelsin, Ankara'nın medarı iftiharı RaptoX :)

• Tebrikler,
    Daha rahat bir pozisyondaki destekli atışlarınızla gruplarınızı görmek istiyoruz. Kolay gelsin, Ankara'nın medarı iftiharı RaptoX :)

estağfurullah u½%; Ankara'da benden çok daha iyileri var.

.

ankarateam.png

• Erdem abi çalışmalarından ötürü tebrik ederim.Grupmanlar çok güzel. x;.z

Engin ben asıl senin 3 pelleti 50metrede bir deliğe yerleştirmene bayıldım :thumbup: , ben hiç öyle yapamadım.

.

ankarateam.png

• Eline sağlık Erdem abi. ;d; Yetişemedim ben grupmanlara :( Namlu tutucu biraz bozuyo istikrarı haklısın :thumbup:

Bi de bipodun arazide cidden açısının ayarlanabilen bi şey olmasında fayda varmış. Benim sipariş ettiğim de sabit :( Aynınsın sabit tabanlı olmayanı arasında 30£ var diye almamıştım, pişman oldum şimdi :(

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ejlover ().

• Eline Sağlık Erdem Hocam. Gruplar güzel...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Engin ben asıl senin 3 pelleti 50metrede bir deliğe yerleştirmene bayıldım :thumbup: , ben hiç öyle yapamadım.

Erdem abi hiç hatırlatma o grubu valla içime oturdu.Sen git 3 pelleti tek deliğe sok diğer 2 pellet 3 cm yukarısında toplansın.Elime biraz para geçince dürbün almalıyım.
    (bu arada mesafeyi google earth den ölçtüğümde 66 metre çıktı.(50 metre grubunun yapıldığı yer) sanırım google earth düzgün ölçmüyor?

• En son yaptığınız grup çok güzel belki bu tüfek 100 metrede 1cm bile grup yapabilir iyice alışınca olur sanırım 38mm harika.

Peki kaç atışlık bir grupman ? Genelde grupmanlar 5 ve 10 lu olur. Ayrıca fly dediğimiz olay o kadar çok başınıza gelir ki. 4 tanesi tek delik olsa da 1 tanesi 5 cm yana vursa bu grupmanın değeri 5 cm dir.

• gladiator gördüğüm yere daliyorum :) cok güzel atışlar tebrik ederim. 1 tane yüzünden kacirdiğiniz o 22mm lik grupman gerçekleşseydi gerçekten mükemmel olacaktı. Başka calişmalarınızıda beklioruz bende inş bu tüfenkten alirim :)

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

yusuf kardeşim , evde diana ile açtığın delikleri yok et bence hemen ;kihhik,
    gladyatör almadan öncede ev eşyalarını demirden yaptır kanepeler filan bank olursa daha iyi olur. harbiden bu sefer evi mafedersin ^^
    sahi dürbün kullanıyorsan arpacığı sök ve arada bir yağla tüfeğini ne olur olmaz yağışta filan araziye çıkıyorsun küflenmesin ;rofl.;

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Erdem abi eline sağlık gerçekten güzel gruplar :D , bende artık bu grupman olayına başlayacağım. Öyle sağa sola boşuna pellet sallıyoz.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5