gladiatör grupman 13.60mt

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gamo marka pelletler pek düzgün olmuyor fx,benjamin yada HN pelletlerle daha iyi olurdu sanırım paylaşım için teşekkürler.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler. atışlar düşük güçmü ? tam güçmü?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• erdem bey,merhaba. ev ortamında en düşük güç ,160 bar ile yapılmıştır.malum daha moderatörüm gelmedi.çok fazla ses yapıyor.aslan kükremesi gibi #hims#hims#hims ,kısmet olurda hafta içi elime geçerse orta ve yüksek kademe ilede atış yapabileceğim.saygılar.ahmet fahri özyurt

• Elinize sağlık çok güzel atışlar.

Yanlız, atışları net değerlerde yapsak ? Mesela atış sayısı 5 veya 10 mesafe de 10-15.. metre gibi...

Sizin gibi diğer atıcı arkadaşlar adına da standart sayılar üzerinde atışlar yapsak daha iyi olmaz mı sizce de ?

not: nacizane fikrimdir...bağlayıcı kesinlikle değildir.

• Elinize sağlık güzel paylaşım olmuş. Gamo marka pellet FX'e girdimi daha iyi gidiyo sanki. Bunu bide aynı mermilerle ve hatsan tüfekle yapsaydınız fayansları vururdunuz ;şrofls;.
    Kolay gelsin...

• Gamo Hunter güzel bir pellettir, bir de biz bulabilsek çok mutlu olacağız. Başarılar dilerim :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ev içinde destekli ve rüzgarsız ortamda bu grupmandan daha iyisi olmuyormu?
    200mtde şişeyi vurabilen, 5cm içinde grup yapan pcplerde 30 mtye kadar tek deliğe sokar diye düşünüyorum.

• ev içinde destekli ve rüzgarsız ortamda bu grupmandan daha iyisi olmuyormu?
    200mtde şişeyi vurabilen, 5cm içinde grup yapan pcplerde 30 mtye kadar tek deliğe sokar diye düşünüyorum.

Bende öyle düşünüyordum taaki PCP im olana dek.
    ama öyle olmuyor PCP sihirli değnek değilki sadece yaylılara göre bu konuda bariz üstünlükleri var yinede bu işi atıcı yapıyor.tek delik 10 metrede 5 atışda yapılabiliyorsa bu yeterli zaten. ben de ev içi atışımda 1 kere 5 atışlık tek delik 10 metrede yapabilmiştim 30 metre tek delik zor dostom zor. :)
    selamlar.. x;.z

• sizde aa410 var oldukça iyi bir silah ve siz zor dedikten sonra 30mtde tek delik zorsa atışlar uzaklaştıkça giderek açılacak ve 5cmlik grupları nasıl yapıyolar her atışta 250mtlerde şişeleri nasıl patlatıyorlar pcp ile ? ayrıca 250mt deki hedefi vurmak için tüfeğin namlusunu havaya bayağı kaldırmak gerekir

• sizde aa410 var oldukça iyi bir silah ve siz zor dedikten sonra 30mtde tek delik zorsa atışlar uzaklaştıkça giderek açılacak ve 5cmlik grupları nasıl yapıyolar her atışta 250mtlerde şişeleri nasıl patlatıyorlar pcp ile ? ayrıca 250mt deki hedefi vurmak için tüfeğin namlusunu havaya bayağı kaldırmak gerekir

Denediniz mi? Denediyseniz biz de bilgi sahibi olmak isteriz ?!

;director;;director; Genel havan atışı tabiri için açıklama ;director;;director;

• denedim engin denedim
    patriotla 10 tane aydınlatma beton direği mesafede 10 direğin ortasına atıyorum ancak dibindeki şişeyi vuruyor. verdiğin linki iyi inceledinmi hedefin 2 mt yukarısını dürbünle görüyorsun açık arazide, peki altta kalan şişeyide görebiliyormusun şişenin tam üstünemi nişan alındığını? ayrıca ben direği görerek atıyorum tek atıştada vuramıyorum 15 tane atıyorumda ancak vuruyorum. grup murup yapamıyorum sadece şişe kırılıyor

• Bayağı kavramı çok göreceli oluyor.Ayrıca 16 gr pelleti 1200 fps nin üzerinde sarsıntısız yollayan, sabit namlulu bir silah ile 16 gr pelleti en fazla 880 fps ile yollayabilecek kırma namlulu bir silahı ben olsam kıyaslamam.
    Benim düşüncem büyük ön mercekli bir dürbün ve 9x zoom ile arka ayağı yükseltip, 100 metrede dürbün içine alabilirim.(T12 ye Gladiatör'ün çekiç yayını da takmayı düşünüyorum.)

tek delik yapma ile grup çalışması biraz farklı olabiliyor tek delik yapmak için yapılan gayret bazen konsantirasyon bozukluğunada yol açabiliyor yani çok fazla dikkat atış hassasiyetini bozabiliyor ama uzak atış gruplarında grupların küçüklüğüne dikkat edip daha rahat pozisyonda ve daha rahat atış yapabiliyorsunuz.
    Birde formda ve diğer formdada hatırladığım kadar 30 metre tek delik yapan arkadaş pek hatırlamıyorum (yanılabilirimde ) ha olmazmı olur tabii imkansız değil zor demiştim.

• Elinize sağlık ;) Bu arada bir de namlu tutucu olmadan bi de bipod'u biraz daha arkaya ağırlık merkezine yakınlaştırıp FX Pelletler ile deneyebilirsiniz. Daha iyi bir grupman olabileceğine inanıyorum. Bu arada evin içinde tüm kapılar açık aralardan atış olayını kendime benzettim :)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• +1 strong

+1 Engin

Her atışta 250 de şişe ve herseferinde 5 cm lik grupman cümleleri biraz abartı olmuş kanımca...

Tek delik de her seferinde olacak bir iş değil. Bugün bende 10-15 metre evde test amaçlı attım. 3 grupmandan 1 tanesi (5 li atış) tek delik oldu diyebilirim. Bu işler öle gözüktüğü gibi kolay değil ne yazik ki...O attıysa bende atarım, bende de o silah olsa bende yaparım ile olmuyor bu işler ne yazik ki...

Herkes Anschuts,Feinwerkbau gibi silahlar alsın ve 50 metrede grupmanda herseferinde olimpiyat şampiyonu olalım.

Ben Hunter abimizi tebrik ediyorum. Oturup evde güzelce hedefini koymuş, tüfeğini test etmiş ve grupman yapmış uğraşmış. Olay tek delik meselesi değil...Uğraş ve sevgi meselesi. Ben kendi adıma diyebilirim ki "Ben iyi bir atıcı olmasamda bu sporu çok seviyorum"

Tebrik ederim yeniden ;d;

• arkadaşlar merhaba, yapıcı eleştiriler için teşekkürler.mesafenin 13.60mt olması tamamen atış yolu sınırları ve mekan ile ilgili .yer bu kadar.tam ölçerek yazdım.grupman ille olacak diye yapılmamış olup deneme amaçlı atılmıştır.tüfek üzerindeki hawke 3x12*44ao dürbün arazide 25 mt ye göre sıfırlanmıştır.ayarı ile oynamak istemediğimden dolayı mil dot ta alt1 ve ikinci noktalardan atış yapılmış olup takdir edersinizki bu ufak noktaları sabit tutmak çok da kolay olmuyor.bana göre baya bir çalışmayla tüfekle bütünleşebilirim.her aletin huyu suyu ayrı oluyor.birde ;şrofls;.;şrofls;. destek olarak kullandığım tripod dan bozma ayak üst bağlantısı ne kadar sıkarsanız sıkın tamamen sabitlenmiyor.bu iş üretlmiş restlerden kullanmak galiba en iyisi,onuda denemek lazım.zaman içinde zannediyorumki daha iyi grupmanlar çıkacaktır.atış sayısına gelince 1 şarjör herhalde en idealidir.cahit kardeşim maalesef patriottan başka hatsan a ait bir ürün elimde yok.gamo hunter ı diana mod.52,patriot ve gamo cfx ilede denedim aynı isabetlilikte olduğunu da gördüm.eğer zedelenmemiş pelletlerle atış yapılırsa bu tüfeklerde de güzel sonuçlar veriyor.hepimize keyifli atışlar.saygılar.hunter2

• Diana 54 ü ilk aldığım zaman çok kötü gruplar yaptım şimdi 10 metrede tek delik yapabiliyorum gercekten her tüfeğin huyu farklı başka tüfeğin tetiğine alıştıysanız diğer tüfeğinkine alışmak zaman alıyor ben genelde çok yumuşak tetikleri seviyorum sert tetikle kesinlikle vuramayorum.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40