Simson Sulh hakkında Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar simson sulh 12 ga 70 fişek 71 namlu alman yapımı. Nasıl bir çiftedir bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum,

teşekürler

KRAL

12 ga 71 NAMLU

76 MAGNUM

ENJEKTÖRLÜ

SÜPERPOZE

• Yardımcı olabilceksem söyliyeyim hemen harika bir silahtır. Araştırmaya gerek yok.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Yardımcı olabilceksem söyliyeyim hemen harika bir silahtır. Araştırmaya gerek yok.

geçen üveykler 71 namlu 8 numara 32 gramlqa çok canımı sıktı lar,
    76 bulundurmak lazımmı diye düşünüyorum.
    yada şok mu bakınsak ne yapsak
    71 iyicene dünya standardı oldu ama bizim üveykler daha bihaber bu işten

• Bu sözü edien çifteyle mi attınız?
    Sabit şoklu olur çoğu bunların, 71 namluda idealidir bana göre.
    Saçma oarak biraz ince kullanmışsınız 7 no 28-30gr ile bi denemek lazım.

Bir düzeltme,, "Simson suhl" olacak markanın adı "sulh" değil..

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• Bu sözü edien çifteyle mi attınız?
    Sabit şoklu olur çoğu bunların, 71 namluda idealidir bana göre.
    Saçma oarak biraz ince kullanmışsınız 7 no 28-30gr ile bi denemek lazım.

Bir düzeltme,, "Simson suhl" olacak markanın adı "sulh" değil..

yo söz konusu çifteyle değil
    kral süper poze

birde ne sorucam bu skeet ve trap fişaklerinin 28 gr larının avdaki performansları hakkında bir fikriniz var mı

• Nedendir bilinmez avrupa çifteler namlu çelikleri veya kendinden namlu şokları nedeniyle yerli mallarından biraz daha iyi mermi yakar...Ayrıca üveyik dediğimiz kuşa bana kalırsa 7 numara biraz kalın diye düşünüyorum...Fikrimi sorarsanız 32 gr 8-9 tercih edilmeli hatta 9 numara ve kullanılacak olan fişeğin türü de çok önemlidir siz uzak geçen bir kuşa keçe tapa yada bior tapa kullanırsanız fişek kısa mesafede yayılım gösterdiğinden zaten saçmalar boşluk yaratacaklardır onun için long range tabir edilen remington fişekler kullanırsanız çok daha avantajlı olur sizin açınızda....

Gençay Güneş

25-06-1989

...İSABETLİ ATIŞLAR... ;tufey#

• yo söz konusu çifteyle değil
    kral süper poze

birde ne sorucam bu skeet ve trap fişaklerinin 28 gr larının avdaki performansları hakkında bir fikriniz var mı

7,5 no 24 gr. trap fişeklerini üveyikte kullanan ve memnun olan arkadaşım var.
    Ben denemedim..

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• Nedendir bilinmez avrupa çifteler namlu çelikleri veya kendinden namlu şokları nedeniyle yerli mallarından biraz daha iyi mermi yakar...Ayrıca üveyik dediğimiz kuşa bana kalırsa 7 numara biraz kalın diye düşünüyorum...Fikrimi sorarsanız 32 gr 8-9 tercih edilmeli hatta 9 numara ve kullanılacak olan fişeğin türü de çok önemlidir siz uzak geçen bir kuşa keçe tapa yada bior tapa kullanırsanız fişek kısa mesafede yayılım gösterdiğinden zaten saçmalar boşluk yaratacaklardır onun için long range tabir edilen remington fişekler kullanırsanız çok daha avantajlı olur sizin açınızda....

10 no ve 32 gr. kullanırsanız avın eti kadar saçma çıkma ihtimali var içinden.

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• yo söz konusu çifteyle değil
    kral süper poze

Skeet ve trap fişekler diğerlerine göre daha hızlıdır.Ben bıldırcında tercih ediyorum.Hem acele etmeden avı indirmek kolay oluyor , hemde bıldırcınlar dağılmıyor.Aynı şekilde üveyiktede kullanılabilir, yeterli gelecektir.

Huğlu 601 GA Otomatik, Çiftsan Sp. , Sarsılmaz 2000 Mega 9mm

• geçen üveykler 71 namlu 8 numara 32 gramlqa çok canımı sıktı lar,
    76 bulundurmak lazımmı diye düşünüyorum.
    yada şok mu bakınsak ne yapsak
    71 iyicene dünya standardı oldu ama bizim üveykler daha bihaber bu işten

mesafe uzaksa saçma ince olduğu için hedefe ulaşmışsada yıkıcı olmamıştır veya hayvan 50-60 metre uçup sonradan düşmüş olabilir 50- hedeflerde 5 numara saçma daha iyi sonuçlar veriyor.

avsan süperpoze

• Simson sulh çifteler beretta S 55 ve diğer S serilerinden sonra ülkemize gelmiş olan en iyi av tüfekleridir.atım yatagının ust tarafında 3 halka olanları en makbul kabul edilenidir.yalnız bu silahla atış yapacagın zaman az barutlu fişekler kullanmalısın cok barutlu fişeklerle silah cok sahlanıyor malum 71 cm çifte olmasına ragmen sadece 2750 gram. kundaklarında cok guzel işçilik vardır tabiri caiz ise saz gibi tüfektir.kessinlikle kacırma o tüfeği

• simson suhl, çifte av tüfekleri tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. gerçek bir sanat eseridir. sabit şoku çok hassastır, mükemmel saçma sürer. yıllarca kullansan hiçbir yerinde boşluk, laçkalık oluşmaz. görüntüsü, duruşu çok çok asildir. ama günümüz şartlarının av tüfeği değil, ev-koleksiyon tüfeğidir.

1- namlu içi krom değildir, sık ve düzenli temizlik ister, aksi halde hemen karıncalanır.(tecrübe ile sabittir)
    2- karda, yağmur-çamurda, arazide simsonu koruyup kollamaya çalışırken, av-doğa zevki almak mümkün değildir,(tecrübe ile sabittir)
    3- demiri ve ahşabı çok temiz bir tane bulup, salona asıp hava atmaya yarar,
    4- av için düşünüyorsan yerli ucuz bir çifte al, uzun yıllar acımadan (gerektiğinde baston niyetine) kullan, sıkılınca kapı arkasına dayak yap, üç paraya bi tane daha al. çift tetik enjektörsüz sabit şoklu bir yerli çiftem var, ona yaptığım muameleyi simsona yapsam eşşek sudan gelene kadar döverler beni. pederden kalan simson shul ve grup essen çifteleri kardeşlerime verdim, mücevher gibi saklıyorlar. benim üç paralık eski üzümlüyle olan yoldaşlığımın yakınından geçemediler. av arkadaşımın biri simsonu elinde iken kayıp düşmüştü; kendine bişey olmadı ama simsonun sol gözünde göçük oluştu, kaç yıldır tüfeğe bakar bakar hayıflanır. aynı olay benim tüfeğe olsa ya yüz-yüzelli liraya namlu yaptırırdım, ya da taşa çalar üç-beş yüze bi yenisini alırdım.

saygılarımla.

WEİHRAUCH HW 97 KT .177
    GAMO CFX ROYAL .177
    HAWKE WARMİNT SF 2.5X10-44
    SPORTSMATCH DM 60

• Çok sayıda avrupa tüfek kullandım fakat bu simson bambaşka bir şey bundan aldığım zevki hiçbir tüfekte alamadım alamıyorum da.Bu tüfekler bebek gibidir yağmur çamur deymeye görsün nazik,çıt kırıldımdır,ince bellidirler. Fakat tetiğe bastığın anda kılıcını çekmiş süvari gibidir affetmez ,saçmanın birisi denk gelmeye görsün karşısındakinin nefesini keser.

Şahsıma ait Simson Suhl Thuringen 16 Cal. Çiftemin resimleri.

[Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-NAE2.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-Y1AP.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-CVAQ.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-3C2E.jpg]

• Sayın hema123 çok güzel söylemiş. Avcının tüfeği baston olmaya gelecek, tarlaya fırlattığında arkasından bakılmadığını bilecek, yeri gelecek çizilecek yeri gelecek paslanacal ama görevini yapacak. :)
    Benim Üzümlü Koop. yadigarın başına gelenler öyle Avrupa tüfeğin başına gelseydi vay haline :)
    Örnek vereyim; skeet atışlarını seviyorum ve poligona av sezonu kapalıyken arada bir gidiyorum. Huğlu 104A çift tetik 66cm namlu ve 5 - 3 şoklu tüfeğimle skeet atıyorum. Binlerce liralık tüfeklerin yaptığını yapıyor eksiksiz. Ama nedense poligonlarda fazla takılıyorlar bu tüfek ve kalite malzeme olayına, ağır eleştiriyorlar. :(
    Ama Huğlum beni yanıltmıyor. Toplasan 10 kere skeet atmışlığın var en çok 14 plak kırabildim bir seride :rolleyes:
    Gerçi ben vursam da keyifliyim vuramasam da :thumbup:
    Bana ne berattadan browningten arkadaş. Senelerdir yerli kullanıyorum yarı yolda bırakmadı beni. Toplasan üç yerlim 1500 TL ama yediğim av eti şahane ;tacli#
    Yok kundak çizildi yok namlu yamuldu yok kubuz çizildi umurumda bile değil. Şakır şakır çalışıyor.
    Yahu çok yazdım nazar değecek. Allah'tan sezon kapandı 8o 8o 8o
    Mesaja konu olan tüfek içinse derim ki 10 numara. O da ayrı tabii ki ^^