Safir için Fişek Seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Peki arkadaşlar şevrotin, değişik büyüklüklerdeki saçmalar, tek kurşun v.s. bunlar hangi amaçla nerelerde kullanılır bana anlatabilir misiniz?

Saçmalarda avın büyüklüğü arttıkça saçma boyları da büyür.
    Fakat numaralarla ters orantılıdır. Yani 2 no bir fişekteki saçmalar 5 no bir fişekteki saçmalardan büyüktür.
    Saçma numarası düştükçe fişeğin içindeki saçma sayısıda küçülür.
    Mesela üveyik avında 7-8, tavşan avında 3-4 numara fişek kullanırsın av hayvanının bünyesine göre.
    Fişeklerdeki gramaj değişsede saçma büyüklükleri hep aynıdır sadece saçma sayısı değişir.
    Şavrotin ve tek kurşun ise iri av hayvanları için kullanılır. Şavrotinin içinde 9 adet büyük saçma vardır.
    Ama şavrotinin kullanıldığı bir av hayvanı yoktur domuz avında sadece nişancılığına güvenemeyen avcılar kullanır.
    İstikrarlı bir fişek türü değildir. Avına isabet ettirmek kolay fakat aşırı ve dengesiz dağılımı yanında bir takım kazaları da getirebilir.
    Örneğin, köpeğin önünde koşan domuza şavrotin atan avcı büyük olasılık köpeği de vurur veya başka bir arkadaşını. Nitekim köpek vurmalara birkaçkere bende şahit oldum.

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• olmaz

[Resim Engellendi: http://s2.directupload.net/images/080913/zlic75o6.jpg]

bendeki palla züber uzun dediğim var ya hah
    işte benim dediğim bu yukardaki değil

Hocam yukardaki hangisi, yukarda yok başka :S

Bu resimdeki her yerde olan. Bu değil yani dii mi? Bendekiler bundan da :(

Aşağıda YAF'ın Pallası var, son koyduğunuz resim, sanırım onu öneriyorsunuz.. Nereden temin edebilirim acaba? Ankara'da bulamadım bundan :( Fİyat nedir?

VictorySport'un Pallasını da aldım(resimdeki) sanırım o daha iyi Zuber'den, değil mi?

Peki kahverengi olan 36 kalibre mi? Çok kalın duruyor :(

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Hocam yukardaki hangisi, yukarda yok başka :S

Bu resimdeki her yerde olan. Bu değil yani dii mi? Bendekiler bundan da :(
    bende bundan kullanıyorum ve problem yok safirin fabrikasıda bunu davsiye ediyor.
    Aşağıda YAF'ın Pallası var, son koyduğunuz resim, sanırım onu öneriyorsunuz.. Nereden temin edebilirim acaba? Ankara'da bulamadım bundan :( Fİyat nedir?

VictorySport'un Pallasını da aldım(resimdeki) sanırım o daha iyi Zuber'den, değil mi?

Peki kahverengi olan 36 kalibre mi? Çok kalın duruyor :(

hamdım piştim yandım oldum.

• Ayhan hocam cevap gelmedi yalnızca alıntı yapmışsınız ;)

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• Çok teşekkürler hocam açıklamalar için :D

• Arkadaşlar bi kaç değişik fişek denemiştim dün:

Victory sportları denedim çok harika fişekler zuber'e göre. Hem takılma yapmadı hem de tahribat olarak çok iyi ;tese;kkur

Bi de deneme amaçlı birer tane sevrotin ve saçma denedim. Şevrotin'de sorunsuz atıldı ama Şaçma içeren fişek (güya italyan malı) atıştan sonra namluda kaldı dışarı bile çıkmadı. Hatta alt kısmındaki pim çıktı fırladı :s Ama içinde çok çok az barut vardı zaten kıllanıyordum :(

• Arkadaşlar, Ankara'da ya da internette YAF (yavaşçalar) ve VictorySport fişekleri nereden bulaiblirim acaba?

YAF bulamadım Ankara'da. Victory Sportları da Av market 22ytl'den satıyor :( Meşrutiyette bi yerde de 20ytl ama eskilerinden...

Zuber'leri 17,5'a bulabildim en ucuz. Uygun fiyata YAF ve VictorySport alabileceğim yerleri yazarsanız sevinirim..

• Bi ara vakit bulaiblirsem aynı şarjörü önce 10 tane Zuberle sonra da 10 tane victorySportla deniicem...

Dediğim gibi çok detaylı test edemedim..

Duruma göre değişebiliriz tabii Özer ;) Sen nerden almıştın fişekleri bi de ne kadara maloldu sana? İlerde ben de oradan almaya devam ediim bi sorun olmazsa senden aldıklarım bitince :D

• Ben bir arkadaşın aracı olmasıyla toptancısından getirtmiştim. Normalde o şekilde satmıyorlar. 15 gün kadar bekledim, biraz da kargo ödedim. Bir daha bu şekilde belki alamayacağım için 10 kutu aldırtmıştım çünkü kutusu 14-15 arası birşeye gelmişti :) Olmazsa geri gönderip Zuber ile değiştirtmeyi düşünüyorum ama biraz uzun sürecek. Victory Sport ile dün köyde yaptıgım atışların videosunu onaylanırsa bugün foruma koyacağım. 200 metre çalıştık gayet hoş oldu :)

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• zuber marka fişeklerin üretimi ankaradaymıs açık adres,telefon bilen varmı acaba?bende 20 kalibre alacam bulursam...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Teşekkürler :)

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...