Winchester SX3 COMPOSITE 3.5 Video

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • + domuz fosforlu yeşil olmadığı sürece 180 metreden farketmek dahi çok zordur. g;$i

• 180. m konusunda atışı ben yapmadım. Normal koşullarda torun marka y. otomatik tüfeğimle 60-65 m gibi kurşun atışı yapıyorum. Balistik açıdan bilgim var. Kurşunların katologlarını alıp incelerseniz bilgilerde mevcut. Sayın 'FANNY5691' ABİMİZ mermi namudan çıkarken düşüşe geçer demiş. Ben öyle bilgiye hiç bir zaman rastlamadım. İlk 50 yard da 0 veya 3 cm yukarıdan giden mermiler mevcut. Sizin dediğiniz hesaba göre 60-70m. kurşunun yere çakılması gerekir. Unutmayın yatay düzlemde ateş edilen yivsiz av tüfeği kurşunu 550 m. kadar gidebiliyor. Bunu ben değil balistik uzmanları söylüyor. idea mesafe kaliteli slug mermiler için 100 yard riffled slug namlulu sabot mermi kullanımı ile 200 yarddır. Bende zaten 180 m de yivsiz av tüfeğiyle av vurulur olayını savunmuyorum. İzliyoruz adam yivli tüfekle bile 200 m içi ideal atışlar yapıyor.

• Mermi namludan çıktığı gibi düşmeye başlar. Yerçekimine karşı merminin göstereceği bir güç yoktur. 50 yardda 3 cm yukarı vurması namlu düzlemine göre değilde gez ayarına göredir. Gezi en üstte alırsanız silahınız 3 değil 10 cm de üste vurur. Bu demek değildir ki mermi daha fazla yükseldi. Gerçek manada yatay düzlemde atış yaparak bunu hemen anlayabilirsiniz. Tüfeğinizi bir su terazisi ve bir mengene yardımıyla namlusundan sabitleyin. Sonra 20 metredeki aynı hizada bir hedefe namlu içinden lazer tutarak bir arkadaşınıza işaretlettirip tüfeğinizi kurduktan sonra atış yapın. Hiçbiryerde rastlamadığınız bilgiyi kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Saygılar

• Mermi namludan çıktığı gibi düşmeye başlar. Yerçekimine karşı merminin göstereceği bir güç yoktur. 50 yardda 3 cm yukarı vurması namlu düzlemine göre değilde gez ayarına göredir. Gezi en üstte alırsanız silahınız 3 değil 10 cm de üste vurur. Bu demek değildir ki mermi daha fazla yükseldi. Gerçek manada yatay düzlemde atış yaparak bunu hemen anlayabilirsiniz. Tüfeğinizi bir su terazisi ve bir mengene yardımıyla namlusundan sabitleyin. Sonra 20 metredeki aynı hizada bir hedefe namlu içinden lazer tutarak bir arkadaşınıza işaretlettirip tüfeğinizi kurduktan sonra atış yapın. Hiçbiryerde rastlamadığınız bilgiyi kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Saygılar

Tamamen katılıyorum. Ayrıca "yatay mesafede 550 m " ifadesi de bana çok abartılı geldi. Belli bir açıyla atıldığında merminin son düştüğü yer olabilir ama yatay olarak hiç sanmıyorum.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Peki madem çekirdek çıkar çıkmaz düşmeye başlıyorsa neden yivli balistiğinde çekirdeğin izlediği yolun yatay düzlemi 2 defa kestiği kabul ediliyor?Ateşli ve yivli silahlarda neden hedefin alt kenarına nişan alıyoruz madem gez ayarıyla alakalı senelerdir orduda yanlış atış eğitimi mi veriliyor? Gezi ayarlayıp neden hedefin ortasına atmıyoruz?

http://www.artuz.com/Artuz/Lev…vcilik/yivli/balistik.htm

• Official Post

Yalçın altta linkini verdiğim konuyu oku.

İlginç bir soru "1"

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• 85 metrede 18lt. motor yağı tenekesine 7 de 1 isabet sağladım kullandğım fişek 36 grm yaf marka domuz kurşunu kullandığım tüfek ise 76mm fişek yatağına sahip 12 gauge flınta marka otomatik, biraz daha kaliteli tüfek ve fişek ile biraz daha düzgün atış imkanı olsada kişinin 180 metrede yivsiz tüfek ile domuzu vurabiliceğini sanması yanılgı ile sonuçlanır.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• eğer riffled slug namlum olsa 180m. x4 bir dürbünle vurabilirdim. Ancak bende böyle bir hühimmat ve ekipman olmadığı için konuşmanın da pek anlamı yok. 550 M. Benim ifadem değil bilimsel bir makaleden alınmıştır. riffled slug namlu ile atılan bir sabot mermi ise 1000 m. gibi bir uzaklığa ulaşabiliyor. Bu tıpki HK G3 ün menzilinin 400 m. azami menzili nin ise 3 km gibi gitmesi gibi ancak şunu hatırlatmam gerekir av kurşunları 550 m ye kadar gidebilir ancak bu drop (kurşun sapma payı) artacaktır. Gücü ve etkisi kaybolacaktır.