Değiştirilebilir namlulu HATSAN MOD.135

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Eline emeğine sağlık, çok aydınlatıcı ve kullanışlı bir çalışma olmuş. ;d;;d;

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Onur ellerine sağlık gercekten hem teorıkte hem pratikte mükemmel bir çalışma ;d; alkışıda hak etti.
    Ancak abicim bir elle spral tutup bir elle namluyu taşlamak ne kadar ustalık gerektirirse o kadarda acemi işi !
    Unutmaki önce emniyet Mümkün olduğunca iki elini serbest kullanabileceğin sabit parkur oluşturmalısın.
    Dünyanın en güzel namlusu bile senin parmaklarından değerli değil.Ayak parmaklarında dahil.Ayakkabı giy abicim.

Bir arkadaşımla yat çekek te teknenin boyasını sipiralleyip boyayıp zehirlisi atacaktık ki elektrik kesildi arkadaş spiralı taşı yere gelecek şekilde bırakmış elektrik gelince spiral bir fırladı hop ayağını kesti 4 dikiş atıldı.Emniyet önemli

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Tebrikler güzel bi çalışma olmuş :D Ama bence 6,35 lik namluda yumuşak pellet kullanmaya özen göster zira çeliğe müdahale ettiğin için zamanla dış etkilerden dolayı zarar görecektir. Ayrıca namlu değiştirdikçe bloğun iç yüzeyi aşınacağı için tüfeği kurarken namluya uygulanan baskı zamanla senin taşla incelttiğin yere doğru kayar(mikronlukta olsa). Namlunun iç yüzeyi ve dış yüzeyi arasındaki kalınlık azaldığı içinde zamanla dışarı doğru esneyip ve çatlayabilir. Ama öte yandan felaket tellallığına gerek yok ;şrofls;. Fikir çok güzel. Sadece dikkatli ol. Kazasız belasız kullanman dileğiyle ;)

Hatsan Mod 60 .177 (2001)
    Voltran ES24 .177 (2003)
    Hatsan Mod 25 .22 (2012)
    Hatsan WS Guard 12 Gauge (2013)
    Hatsan Mod 125 Sniper .22 (2015)
    Stoeger X20 Suppressor .177 (2015)

• emeğine sağlık.çok güzel olmuş.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• bu mükemmel bi fikir takdire layık..yalnız şöle bir durum var aklıma takılan orjinali 5.5mm olan bu tüfeğe sen 6.35lik namluyu uydurdun ve istediğin zaman değiştirilebiliyor bu mükemmel ama 6.35lik namluyla gücü nasıl oluyor orjinal namlusu 6.35 olan bi mod135 le aynımı oluyor yani.havalı tüfekte kalibre değişince sadece namlu mu değişiyor yani diğer mekanizması hep aynımı bunu çok merak ettim hiçte bilgim yok.bendede bu mod 135in 5.5 mmi var ve çok beğeniom...

• Teşekkürler, :)

Hatsan MOD.135'lerin tüm kalibre tüfeklerindeki mekanizması aynı, silindir hacmi, piston çapı vs.

6.35 mm olanın namlusu kısa çükü tüm kalibrelerde piston çapı ve silindir hacmi aynı olduğundan 6.35 mm namluda 5.5 mm gibi uzun olsaydı çapı daha geniş olduğundan piston ana silindir içinde yolunu tamamlayacaktı ve bu sırada 6.35 mm pellet henüz namludan çıkmadığından aşırı yavaş hızda namludan çıkacaktı, 6.35 mm namlunun kısa olmasının sebebi bu.

Namlu boyu, silindir hacmi, piston çapı birbirine uygun ölçülerde olmalı.

Mustafa abimin altta linkini verdiğim yazısını okumadıysan okumanı öneririm:

Havalı pistonlu silahlarda Modifiye yaklaşımlarım

• Eline sağlık.Ancak,transfer deliği küçük kalmıyormu 6.35e? Yani basınç azaldığı için mermi hızı baya bi düşmesi gerek değilmi??(Normal 6.35ten daha az)

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• Her kalibrenin çapı aynı olmalı, şimdi kontrol ettim ancak ben 6.35 mm namlunun kendi gövdesinin transfer portunu biraz genişletmiştim, gözlemimde arada çok az fark vardı. Yani bu aynı olmasını doğruluyor ki atışlarımda iki gövde arasında bir fark gözlemlemedim.

Not: Transfer portunun genişlettikten sonra ekstra bir hız veya güç elde edememiştim, Hatsan'ların dandik sert plastik keçesi zaten bunu engelliyor çünkü.

• Gerçektende çok güzel bi çalışma,emeğine sağlık,bu yaptığın çalışma hatsan mod 125 de uygulanabilirmi?yardımcı olursan sevinirim!

• Merhaba. Bende 1. nesil 6.35 patriot var. Gidip hatsandan 5.5 patriot namlusu alsam bendeki patriota takmak mümkün olurmu?

• tüm çabalarıma rağmen bi namlu bulup benim 5,5 lik emektarı 6,35 e terfi ettiremedim , bi 4,5 luk hatsan aldım , onun namlusunu benim 5,5 luğa takacam , bence 5,5 mm en iyisidir ama 6,35 de bi deneyim diyorum :)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...