safir T14 Compact Namlu kısaltması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar safir T14 Compact namlusunu kısaltmak istiyorum namlu bana uzun geliyor M4 commando da ki olsun istiyorum bu da takriben 10 cm lik bir bölümünün gitmesi demek sizce ( yasal durum hariç ) ne olur atış hızı ve menzil elbette düşecek ama tüfeğe etkisi nasıl olur eleştri ve fikirlerinizi bekliyorum :him:s:him:s

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• Ben Şahsen tavsiye etmmem.. Ateşli silahlar kanununa muhalifiyet edersin.Av silahlarında namlu boyu 51 cmden kısa olamaz.Benden tavsiye sıkıntı olur senın için bence.

• hiç bir şey olmaz gibime geliyor yasal durum hariç , silah yine aynı şekilde çalışır fakat hızı biraz düşer belki isabetlilik azalır oda namluyu keserkenki tahribattan olur mikron seviyesinde htalardan bahsediyorum ama onun dışında senin canını sıkacak ciddi bir şey olmaz ;kffx;

hamdım piştim yandım oldum.

• yasal durumu düşünmüyorum arkadaşlar ayhan isabetlilik düşer demişsin uzun mesafede düşer ama yakın da da mı düşer? mesafenin düşeceği malumumuz zatende, fatih şokluolunca noluyo safir namlusunu M4 namlusu kadar kısalttıracam bunuda kendimdeğil silahçıya yaptırırım hatta diş açtırıp alev gizleleyeni bile takarım diyorum sizce ?

[size=10]CZ- 75B

• şoklu olunca namlu ucuna doğru mermi daralan namluda sıkışıp iyice yerine oturuyor ve mermi kenarındaki çentikler belki biraz dönme sağlıyordur.Bu sayede daha isabetli atış imkanına sahip olabilirsin.
    Yoksa olmaz diye bir şey yok
    Normaldede zaten namlu uzun. Tip olarak yani.

• av fişeği atan tüfeklerde merminin max hıza ulaşması 35 cm dir diye biliyorum. bence hızı etkilemez ama silahı kurmada yeterli basınç oluşturamayabilir bu yüzdende 2. fişeği alırken sorun çıkarabilir. o zamanda barut hakkını artırman gerekir buna bağlı olarakta çok ses yapar.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• bende bir t14 sahibiyim, tufegimi seviyorum, ama kundagin, arpaciginin, dipciginin, sarjorunun plastiginin adiligini nerede gorsem tanirim. arpacigi bile ters takmis. :!:

• Tüfekteki tüm plastik parçalardan kurtulmayı istiyorum ama uyum sorunu nedeni ile korkuyorum da açıkçası sipariş vermeye :(

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• merak etmeyin orjinal m 16 larda çok kaliteli tüfekler değil. ama şekil 10 numara. ;grin;

hamdım piştim yandım oldum.

• ihtimalen o resimde gorulen tufek safir.Hemde arpacık hamılını ters takmış.Normalde m-16da Arpacığı ters takmanıza imkan yok cunku gasram sıstemının rekoru cıkıyor. Tabanca ise Cz 75...Ba serisi sanırsam
    ;avci;

• ihtimalen o resimde gorulen tufek safir.Hemde arpacık hamılını ters takmış.Normalde m-16da Arpacığı ters takmanıza imkan yok cunku gasram sıstemının rekoru cıkıyor. Tabanca ise Cz 75...Ba serisi sanırsam
    ;avci;

tolga haklısın bu safir hem gaz kanalı olayı hemde el kundağı safir olduğunun ispatı ama namlu kısaltılmış gibi duruyo bu arada tabanca 14' lü Browning kabze plastik olduğu içi şaşırtıyor

[size=10]CZ- 75B

• yivsiz tüfeklerde eğer tekkurşun atacaksan namlu boyunun en az 45 cm olması gerekir.daha aşağısına kısaltırsan sanıyorum menzili düşer ama denemeden bilinmez tabi.
    namlu kısaltmanın yasalarla sorun çıkaracağını sanmam çünkü ruhsatta namlu boyu yazmıyor.
    şok olayına gelince şok o silahta şok olup olmadığını bilmiyorum ama öğrenmek kolay namlu ucunu kumpasla ölç sonra kumpası birazdaha nalunun derinine doğru ilerlet bi ölçüm daha yap fark varsa şok vardır yani namlu ocu daha dardır.
    silahın plastik kısımlarını iyi bi ağaç ustası cevizden yapalilir kanatindeyim çünkü başka yivli tüfeklerde yapıldığı biliyorum
    burası önemli namluyu kısaltırsan kurma yayı çalışmayabilir yayda değişiklik yapman gerekebilir

• o tabanca bi dönem polislere dağıtılan kum boya star çakmak browning kabzanın sol tarafında altta küçük bi halka var eminim silahın sağ tarafında tc polis yazıyordur

• ewet ustadım haklısın Brownıng.Ogun ben pek dıkkatlı bakmamısım tabancaya.