diana mod 46

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar,

çocukluğumda kullandığım tuka'dan sonra havalı tüfek konusunda oldukça yeni sayılırım. o yüzden tecrübeli kullanıcılarla tanışmamıza olanak sağlayan bu foruma çok önem veriyorum.

dediğim gibi, şu aralar yeni bir havalı tüfek almayı düşünüyorum.

öncelikle sabit namlulu bir model almayı planlıyorum. kendime belirlediğim fiyat aralığında ilk tercihim gamo cfx olmuştu. buna sahip olan bir arkadaşımın silahı ile epey atış yaptım. çok da beğendim. ancak forumlardan takip ettiğim kadarıyla şu an satılan modellerde yiv ve set sorunları bulunduğunu öğrendim. ve gamo'dan şimdilik vazgeçtim.

hatsan'ı zaten düşünmüyorum. zira 140 ve 145 gibi modeller konusunda ciddi eleştiriler yapılıyor. zaten firmanın kendisi de bu modellerle ilgili bir tanıtım yapmıyor. zira inretnet siteleri uzun süredir yapım aşamasında. yada en azından kendileri böyle söylüyorlar. açıkcası türkiye'nin en büyük havalı silah üreticisine yakışmıyor bu durum.

bu sebeplerden dolayı bütçemi zorlayarak diana mod 46 almaya karar verdim.

ancak bu silah konusunda da tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

- mod 46 ile mod 46 compact arasında ne fark var?

- bu silaha uyumlu dürbün olarak hangi modeli kullanmalıyım. yoksa red dot mu tercih etmeliyim?

- diana'nın servisi konusunda neler söyleyebilirsiniz, sorun yaşar mıyım?

- bu silahın conta - keçe gibi zamanla değişim gerektirecek parçalarını nereden bulurum, bu tür bakımları kendim yapabilir miyim?

bu sorularıma cevap alabilirsem çok memnun olurum. ayrıca model konusunda bahsettiğim fiyata yakın tavsiyeleriniz olursa memnuniyetle değerlendiririm.

• Mod 46 görünüş olarak güzel, zamanında incelemiştim. Fakat Pellet yükleme kısmı pek kullanışlı değil. Nedenini sorarsanız pelleti yükledikten sonra kapattığınız kısım pellet eteğini ezebilir. Bazı pelletler sıkı oturduğundan elinizi acıtırsınız takarken. Compact olan adından da anlaşılacağı gibi kısa namlulu modeli. Onda da kurma kolu kısa olacağından fazladan efor sarfedersiniz. Ben olsam bunlar benziyen fakat sliding breech yükleme hazneli ve kilidi bulunan daha güçlü versiyon Mod 460 Magnum'a bakmanızı tavsiye ederim.

[Resim Engellendi: http://www.diana-airguns.de/fileadmin/gifs/produkte/Detail460.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.diana-airguns.de/fileadmin/gifs/ansicht/460Magnum_gross.jpg]

İsabetlilik açısından bu tüfeğin iyi olduğu söyleniyor. Zaten yaylılarda en iyi netice bu tip yükleme ile sağlanıyor. HW77-97 ve TX200 örnektir bu tip yüklemeye.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Diana her zaman için iyi bir seçim. Yalnız senin isteklerini sanki Biraz aha HW karşılar gibi Satılık bölümüne bak

Hw 77 veya HW 97 k ki bunlar alttan kurma modifiye edilmiş ve gayet isabetli silahlar.

Satılık bölümünde Birde Diana mod 52 var. İllaki alttan kırma demezsen tabi.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Official Post

Ben Mod 46 yı pellet yükleme aparatının uzun olmasından dolayı,transfer deliğinin de aşırı olmasına neden lduğu ve bu uzunluğun da enerjinin birebir pellete aktarılamamasından dolayı beğenmem,ama estetik açısından baktıımda en beğendiğim Türkiye de bulunan Mod46 Stutzen en beğendiğim silahlardandır,

Ben de size sıfır alacaksanız,Mod460 ı önermekle birlikte,ben olsam 2.el silahlar bölümünde Mod52 yi öneririm,oldukça sıkı bir silah,daha 1 yaşına bile girmedi,benim tarafımdan modifiye edildi,bu tip silahlarda garantinin pek bir önemi yok.

• gamo cfx'in pellet haznesinde de aynı sorunu yaşadım. belki tecrübesizliğimden, belki de bilinçsiz pellet seçiminden dolayı hazneyi kapatırken pelletin arka kısmını birkaç defa ezdim. yine de üstesinden gelebilirim sanıyorum.

ayrıca silahı kredi kartına taksitle alacağım için 2. el silahları tercih edemiyorum. aslında başlangıç olarak 2. el bir silah daha mantıklı olurdu.

ilk başta 200-300 ytl arası bir hatsan düşünürken, "biraz daha çıkıp gamo alayım" demiş, limitimi 400'e yükseltmiştim. şimdi de "biraz daha çıkıp iyisinden alayım" diye 600 civarını gözüme kestirdim. ama mod 460, 800 ytl'nin üzerinde.

yani, bu işe bir sınır koymam lazım. yoksa bu şekilde gidersem elimde 1500 ytl'lik bir silah ve ödeyemeyeceğim bir kredi kartı ekstresi ile kalabilirim :)

o yüzden mod 46'nın üzerine çıkmayayım diyorum.

• Official Post

O zaman Mod46 yı satın alın,silahı seversiniz,benim söylediğim enerjiyi tam kullanamıyor yorumuma rağmen,mevcut enerjisi,bir HW77 - 97 den daha iyi,

• herkese teşekkürler..

sanırım önümüzdeki ay veli beyle başlantı kurup alırım silahı.

iyi atışlar..

• Aslında "Şimdilik bir silah alıyım atıcılığımı geliştiriyim ileride daha iyi bir silah alırım " gibi bir düşüncen varsa

80 ytl'ye 25-40 metre arası atışlar yapabileceğin remingto airmaster 77 veya crossman 2100 al. kullan

ileride istediğin silahı alırsın.

Silah hakkında gruplar ve incelemem

Remington Airmaster 77 10-25-50 metre

Sabi namlu, sıfır tepme, 2 kg. müthiş isabetlilik.

Alabileceğin yer.

http://www.icten.com.tr/Default.aspx?k3=CRS-2100B

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• diana 350 magnum almayı dusunuyorum nasıl

• ben hw 77 ye keçe bulamadım serviste yalnız keçe deıl hiç bı parcasını bulamadım ama dıananın servısınde her parca var.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• bende 48 yada 52 alıp modıfıe etmei duşunuorum

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• mod46 ya 700ytl civarında bir rakam vermektense, forumdaki mod52 daha iyi bir tercih olacak galiba.

• Official Post

Bence de mantıklı bu Mod46 Mod52 den %25 civarı daha güçsüz.

• aslında mod 46'yı gamo veya hatsan almak istemediğimden ve bütçe problemlerini aşma adına kredi kartına taksit seçeneğini tercih ettiğimden dolayı gözüme kestirmiştim. aynı zamanda sabit namlu konusunda da bir takıntım vardı.

tabi, bunları yazdıktan sonra bazı gelişmeler oldu. daha önce kullanmış olduğum, bir arkadaşıma ait cfx royal'i alma ihtimali doğdu. başlangıç olarak 2. el bir silah hem isteklerime, hem de bütçeme daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

• 4.5mm ise canavar olur :Dama şunu da unutmayın; ileride daha güçlü bir silaha geçmek isteyeceksiniz. dolayısıyla almışken biraz imkanı zorlayıp güçlü bir silah almakta fayda var.

• ben diana mod 460 magnum 5.5 mm kullanıyorum ve çok çok memnunum, çok güçlü bir tüfek

sabit namlu olması da muhteşem bir avantaj

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png