Daisy 44, .177 tamiri içinn yardım ricası

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kısa süre önce bir Hatsan 125 ile havalı silahlar dünyasına dönüş yaptım. Senelerdir sahip olduğum ama uzun zamandır kullanmadığım bir Daisy 44'üm vardı. Hevesimin canlanmasıyla o da sandıktan çıktı, ama o-ring'inin hava kaçırdığını fark ettim. Mercan'da bir kaç av malzemecesine sorunca Daisy'lerin artık ithal edilmediği, yedek parçasıını da bulamayacağım söylendi. Sonra bir aptallık edip, o-ring'i çıkarmak için silahı açtım. Fakat istemeden, bana çok karmaşık gelen mekanizmayı dağıttım ve maalesef toplayamadım.

Bugün Mercan'da silah tamircisi soruşturdum, ama bulamadım. Acaba bu sillahı toplayıp o-ring'lerini yenileyebilecek birisini tanıyanınız var mı?

Teşekkür ederim.

• Bu sitede daisy tabanca ve tüfek satışı var.

http://www.yazicilarav.com/uru…lartabanca&sayfa_no=1

servisleri olması lazım olmasa bile yadımcı olabilirler.

YAZICILAR AV MALZ. TİC. LTD. ŞTİ.
    2 Nolu Beşirli Mah. Sahil Cad. No.425 Trabzon / TÜRKİYE
    Tel: +90 462 230 5616 - 224 1957
    Fax: +90 462 224 1859
    info@yazicilarav.com

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135

• Bu firma, eski modeller için yedek parçaları olmadığını, zaten tamir servisi vermediklerini söyledi. Bana bu tabancayı tamir edebilecek ve yeni o-ring takabilecek bir tamirci tavsiye edebilecek olan var mı acaba?

• Official Post

Murat bey size yardımcı olabilirim ama 1 ay dan önce elime alamam,çünkü pazıl gibi toplamam gerekecek,daha önce bu silahın tetiğini hiç dağıtmadım.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Mustafa Serdar bey,

Çok teşekkür ederim şimdiden. Beklerim. Siz müsait olunca haber verseniz yeter.

M.

• deisy nın yedek parcaları emınönu tahtakalede canbaba mağzasında vardır oraya bakmalısınız.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Bende de geçenlerde aynı tabancadan vardı, kaçak sorununu halletmiştim fakat o kadar yavaş atıyordu ki pellet namludan çıkamıyordu :) sonra da uğraşmayı bıraktım zaten şarjörü falan da düzgün dönmüyordu. Parçalarının da bulunabileceğini sanmıyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Sizin tabancada bir sorun olduğu kesin. 90'lı yıllarda Visier diye bir Almanca silah dergisine aboneydim. Daisy 44'ü, o dergide yapılan bir testin sonuçlarına göre almıştım. Test edilen çok sayıda CO^2 tabancası içinde en yüksek namlu çıkış hızına sahip olan oydu (126 m/s).

Aradan geçen yıllar içinde hiç şüphesiz daha hızlı CO^2 hobi tabancaları üretilmiştir, ama kullandığım süre zarfında gayet memnundum bu Daisy'den. Bence tek zaafı, topunun (silindirinin) plastik olması ve dönmesini sağlayan çentiklerin belli bir kullanımdan sonra aşınmasıya dönmemeye başlamasıydı. Ama bu sorun, fiyatı da gayet hesaplı olan yeni bir top alınarak çözülebiliyordu.

• elımden 4 tane havalı tabanca gectı hepsının sorunu aynıydı hava kaçaı guc desen yok ne sıse kırıo ne teneke delıo hobı ıçınde malesef havalı tabancalar benı tatmın etmıo.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40