vursan & stoeger x20 ( maden ın chına :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dostum hayırlı olsun.BEnde dün bayii de inceleme fırsatı buldum oldukça hoş ve yakısıklı bir tüfenk.Fiyatı da oldukça maakul.
    Yemeklerde inanılmaz iyi ellerine sağlık,turizmci adamın hali başka oluyor(BEnde aslında turizmciyim,hemde yiyecek ve içecek uzmanıyım g;$i bankacı olduguma bakmayın)Helal olsun.

Birde merak ettim dostum mesafe ölçümlerini ne ile yapıyorsunuz adım hesabı mı yoksa serit metre vs ile mi?

Not:silahın bence görünen ilk kusuru tetik sertliği.Dün ilk kez incelerken tetiğe dokundum dolu sandım basamadım tetiğe ama meğerse boşmuş.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• sağol kardeş :thumbdown:
    ölçümleri 15 metre ile ölçülmüş misana ile alıyorum,hayırlısı ilen şu rangefinder ım bir gelse,işim daha kolay olacak,bizimkide şans adamın almanyadan gelmiyeceği tutdu,habire rötar yapıyor :(

tetik konusuna gelince ayar vidası var,ben son limitine kadar sıktım vidayı,öncekine nazaran biraz yumuşadı,zamanla alışmaya başladım,biraz daha yumuşasa süper olacak :thumbup:

• Güzel atışlar Kadir. Silahın isabetliliği güzel gibi. Sağlamlığı da öyle ise güzel bir yaylı silah olmuş.
    Bu arada Mod 48'i de yabana atma. Onunla da mükemmel işler yapacağına eminim.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Sidepirensi abim, bu silahın isabetliliği nasıl, grupman felan yapsan güzel olurdu birde efes bira şişelerini maksimum kaç metrede patlatabiliyor bunuda denersen silahın gücü hakkında fikrimiz olurdu ^^ Abi bide bu tüfeğin x50 modeli varmış 1500fps-(1200fps pelet atan) bunlar gelicekmi acaba Tr ye bilgin varmı..

• Murat kardeşim,uzun mesafelerde mildot devreye giriyor,yani kendin mildotun özelliklerinden faydalanacaksın,uzun mesafeye ata ata doğru noktayı artı kılı buldunmu mesafeye göre mildotun,isabetli atışların her zaman daim olur,
    mesala ben dün 103 metreye baya bir atış yaptım,mildotun o mesafeye göre doğru kare noktasını bulduğumda 70 lik rakı şişesini kırdım,
    kalan yarım şişeyi de 2 ci atışımda kırdım,kolay deyil yaylı bu baya bir efor sarfediyorsun,ve tetiğe yeni yeni ısınmaya başladım,alışdıkça tetiğe daha güzel atışlar yapacağıma eminim,
    atış alanımı değiştireceğim mesafe yetmiyor gari güvenlik açısından,atış alanıma 150 metre yakın,dümdüz boş arazi 5 kilometreye yolu var,korku yok,sakınma yok ;şrofls;. patriotun sınırlarını zorluyacağım bu arazide,bu çin malı tasko ların mildotu 175 200 metreyi kurtarırmı arkadaşlar?
    kendime sağlam bir destek yapacağım murat kardeş,ondan sonra bu tüfeğin hem grupmanını hemde sınırlarını zorlayacağım,
    x50 yi bilmiyorum,dur bismillah daha yeni aldık tüfeği,kalpden götürecenmi bizi murat ;şrofls;.

• Arkadaşlar, x20'yi almadan önce vursan'a telefon ettim.X50 ve 5.5'luk modelleri 2009'da gelecekmiş,ama tam tarih veremiyorlar.Yerli peletle bile isabetliliği güzel.

• x50 nin resimlerden gördüğüm kadarı ile çok hoş bir kundağı var,gelirse yine ilk alanlardan olacağım kesin ;dance;
    yanlız Levent abi kendi sitesinde bu tüfeklerin 5.5mm olanını ben göremedim :him:s

http://usa.stoegerairguns.com/…ts/stoeger_x50_airgun.php

• Eyvallah atışları ve sonuçları bekliyoruz ;keyf; .. Bende bu tüfekten sipariş vermeyi aklıma koymuştum ama dürbünlü olanı almak istedim ondada gez arpacık yokmuş ve bu x50 için biraz bekleteyim dedim.

• abi dört gözle bekliyorum bu tüfeğin 1500 fbs 4,5mm ini,çıktığı gün almışımdır
    gamo düşünen arkadaşlara deyim yerindeyse şiddet ile tavsiye ederim,bu günkü rekorum 110 metre,125 metreyi denedim kıramadı şişeyi,şişe derken 70 lik istanblue buzlu votka şişesi ve efes bira şişesi kalın olanın dan,yanlız bu gün atış istikaetimin doğrutulsunda sol taraf dan deniz den rüzgar esiyordu,pellet in yönünü değiştiriyordu rüzgar,pellet şişeye yan çarpıyordu,ama bu mesafeden defalarca şişeleri vudum,mildotlu dürbün sayesinde,normal bir dürbün ile çok uğraşırsınız,şimdi ben buna bir yeşil gres takviysi yaparsam bu mesafeden bu kalın şişeleri haklerim,sonuçda 4.5mm bir pellet ile bu mesafeler benim için bir rekor,gördüğüm kadarı ile bu mesafenin üstünde bir tek mod90 var şişe kıran 4,5mm olarak dan 140 metrede,onun kırdığı şişede benimkilerine nazaran ince şişe bunu da belirteyim ;tacli#
    benim istediğim tek şey bu tüfeğin 75 metreye kadar etkii olması idi,oda fazlası ilen var,ondan sonrası dürbünün mildot özelliğinden faydalanmak gerekiyor,bu da tek atış kutu avı için çok zor,şişe deyilki orda dikili dursun ilk atışdan sonra ;tacli#

• Hayırlı uğurlu olsun tüfeğiniz resimlerden çok hoş görünüyor doğrusu,böylesi uzak mesafelerede etkili atış yapması etkileyici hemide 4.5 la,gruplarının nasıl olacağını bende merak ettim şimdi ama 103m. ve üzeri atışlarda o şişeleri vurduğunuza göre gruplarında güzel çıkacağını düşünüyorum tekrar hayırlı olsun kazasız belasız atışlar iyi günlerde kullanın..

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• teşekkür ederim kardeş,4,5 mm böylesi mesafelerde rüzgar olduğu vakit durum değişir,burda mildotlu dürbünün kenar kesit noktalarını da devreye sokma gerek,100 metreye direk dürbünün yukarıdan aşağıya inen siyah çizgi nin istikametinde atış yapılabilmesi için,rüzgar olmaması gerek,benim için grupman önem taşımıyor,benim yaptığım bir grupmanı belkide başka bir arkadaş benden daha iyi çıkarır,ben bu tüfekden beklediğim 50 ile 70 metre arası düzgün atış yapmak,yani 8 metreye sıfırladığım dürbün ile bu mesafelerin göbeğini nişanlamak,açıkcası benim bu tüfekden bu kadar beklentim yok idi,ancak gördümkü 85 metre kalın efes şişesini nasıl kırdığığı,çıtayı yükseltdim,bana bu tüfek 50 60 hadi bilemedim 70 metre gibi mesafelerde etkili olsun yeter,oda fazlası ilen çıktı,inanmassın belkide ama geçen gün 125 metreyi ilk atışımda vurdum,rast gele mildotun bir noktasından nişan aldım,rüzgar sol tarafdan esiyordu,ona göre şişenin sol boşluğunu nişan alarak attım vurdum,o gün bu mesafeden defalarca vurdum şişeyi,şişe kalın şişe idi ve rüzgar pelletin yönünü değiştirdirğnden şişeyi kıramadı,belki daha ince bir şişe koysaydım kırabilirdide,
    kırmadığını söylediğim gibi bir gün kırarsam onuda yazarım :)

• x20 nin dürbünlü setlerinde gez-arpacık yokmu acaba. internetteki resimlerinde var ama sideprensinin koyduğu resimlerden gördüm kadarıyla yok. bide şu dolarda bi düşsede yeni tüfeğimize kavuşsak.
    saygılar

• gez arpacık var ürünün kendi sitesinde, ama benimkinde yok,ama sorun etmiyorum,böyle çok daha güzel,gez arpacık oldumu gören havalı zannediyor ilk etapda ;tacli# ,böyle olunca bu ne diye soran oluyor ;tacli# ,başka tüfeklerde varmı bilemiyorum aldığım yerde,döviz kurunun tonsiyonlu halinin normale düşmesi baharı bulacak gibi ;(

• doların eski haline dönmesi gibi beklentim yok benim için makul bi seviyeye inse yeter.
    hep bu pimpirikliliğim yüzünden o kadar düşünürsen olacağı bu. 1.2 nere 1.6 nere

• dün tüfeği söktüm,piston boyu 15 cm,eni 2,5 cm, keçe hatsan keçelerinden, belkide birebir aynı ölçülerde,,şeffaf plastik renginde,
     [Resim Engellendi: http://s9b.directupload.net/images/081104/temp/iczaq6vp.jpg]

alt resimdeki siyah yay orjinal yayı tüfeğin,yandaki parlak olan ise hatsan yayı,hatsan yayı deyim yerindeyse cuk diye oturuyor ;tacli# aynı ölçüde,sadece orjinal yaya göre biraz daha kalın hatsanınki,boydan 5 sipr kestirmem lazım,
     [Resim Engellendi: http://s9.directupload.net/images/081104/temp/2uuf9fvh.jpg]

yay çekici baya bir ufakmış :him:s formdan arkadaşlar yay çekiç ağırlığını fazlatırken burdaki yay çekici gördüğümün en küçüğü :him:s
    ama tüfek güçlü buna rağmen :him:s
    dünden beri kafam karışık :him:s şimdi ben bu çekiç yayını hatsanınki ile değiştirsem güç artarmı arkadaşlar?yoksa yay ın ucunda boşa ağırlıkmı yapar sizce :him:s
     [Resim Engellendi: http://s9b.directupload.net/images/081104/temp/cxqhh6uq.jpg]

ve sizce neden yay çekicinin ortası boşaltılmış ve kenarlarında kesikler açılmıştır? ilk defa görüyorum bunu niçin yapıldığını bilen arkadaşlar paylaşımlarını bizden esirgemesin lütfen,saygılar
     [Resim Engellendi: http://s9.directupload.net/images/081104/temp/rlungjjs.jpg]

• Official Post

Arka tarafdan hafif oyuk olması çentikler, zamanla darbelerden ucu yuvarlaşıp karşıyı oymasın, dairesel daha geniş çevreleri bassın diye,

Ağır olan yay ucu dengeleyiciyi takatsan, buy uzunsa silah kurulmayabilir, budurumda uzadığı kadar yay tutucunun ucundan kesmen gerekir, güç artarmı dersen evet güç artar ama sarsıntı fazlalaşır bu da isabeti bozma yönünde etki yapar.