vursan & stoeger x20 ( maden ın chına :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
    stoeger x50 ( 5.5 mm ) iyi olur tahminimce ( gönül bundan yana çok daha güçlüymüş 5.5 olsa bunda süper gider bence)
    yoksa stoerge x20 4.5 mm mi ?

ayrıca şu tetik olayını denediğinde haber verirsen çok sevinirim :)

herşey için tşk ederim

x20 4.5mm ile 100m ye kadar şişe kırarsın x50 ilede doğal olarak 100'ü geçer tabi şöyle bişey var bunlar tüfeklerin son limitleri pcpler ile bile 100m çok ciddi mesafe yaylı ile 100m den şişe vurmak kolay iş değil anlatmak istediğim senin yaylı tüfekle atıcağın maximum mesafe 70m olur x20 de tatmin eder seni bu mesafede x50de karar senin

• 5.5 iyidir,x50 hafif dürbünle kullanıcıyı üzmez.

• 5.5 iyidir,x50 hafif dürbünle kullanıcıyı üzmez.

jumper stoeger x50 yi eline almıştın değilmi ?
    o silahın tepmesi nasıl x20 ile aynımı ?
    benim niyetim x50 5.5 mm almak valla
    hem forumda bu silah hakkında genel bi bilgi yok
    almak isteyenler var fakat herkes tereddütte

• dün silah dünyası nın mağazasında stoeger leri bayağı bir inceleme fırsatım oldu. x50 elime ilk aldığımda hani askerde bixi vardı yaa. o sandim ;rofl.; o ne abi. bu silahla ayakta desteksiz atış hayal. bende yaklaşık 12 senedir body sporu ile uğraşıyorum. ama kaslarının kuvvetli

olması bile inan ayakta desteksiz atışa yeterli gelmeyecektir. x20 sentetik modeli bence tatminkar. her ne kadar 22 cal. tercihim olsada Kadir abinin de dediği gibi 177 cal. ağır pelletlerle bu sorun ortadan kalkıyor. tüfek hafif ama güçlü bir alet. kişisel olarak combo tercihim değil. o yüzden x20 sentetik alacağım. kısa mesafe atışlarında dürbün tercih etmiyorum. ama uzun mesafe atışları ve grupman için üzerine:

1. sırada Nikula 3-9x40 EG ışıklı, mildotlu 100 tl,

2. sırada Nikula 6-24x50 red-green ışıklı AOE 155 tl,

3. sırada BSA 3-9x40 Magnum Pluss 89 tl, dürbün almayı düşünüyorum.

Fiyat olarak combo nun biraz üzerine çıksada dürbün bağımlılığını ortadan kaldırması benim için avantaj. Çünkü yakın mesafelerde dürbün ile atış yapmayı sevmiyorum. Dürbünsüz 10 metreye kadar küp şeker ( ama balküpü ;kihhik, ;kihhik, büyük olduğu için ) 25-30 metreye kadar yumurtayı vurabiliyorum. Ve yaklaşık 25 metre mesafede benim emektar 77 model çek-vizör 7.65 mm ile soda şişesine 10 da 9 yapıyorum.

Kısacası stoeger x20 nin verdiğim parayı hakedeceğinden adım gibi eminim.

Kemal 1978
    0 Rh (+) Tuzla
    CMAS 3 * dalıcı
    Serbest dalıcı-Zıpkın avcısı
    Yelken antrenörü

Sadece düşündüğünü söyleme, ne söylediğini de düşün !!!!!!!