ESER HAVALILAR

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bende es-92 kullanmiştım 4,5 mm bir aralar ilk aldığım gün yaptıgım atışlarda namludan duman cıkmıştı nasıl sasırmıştım bu ne böyle diye. 25 m ye kadar bayagı isabetli idi ilk hızı 160m/s idi ama daha 3000 atış bile yapmadan cartladı birde cok ufak oyuncak gibi bişeydi ancak cocuklar için olabilir.Yeni modelleri hakkında fiyatları haricinde hiç bilgim yok ;avci;

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• arkadaşlar merhaba . konu namlu kalitesi iken namlu konusunda sizlere bir sorum olacak.hatsan üretimi bir tomahawk a, loather walther namlu takılabilir mi?bu mümkün müdür? saygılar.

6-24*50 tasko

• arkadaşlar eser tüfekten es-2002 modelinde bir tüfek aldım tüfeğin hakkında tam bir bilğim yok isabet , darbe ve güç konusunda sizlerden bilği almak isterim. saygılar....

YA KÜLE DÖNÜŞÜCEKSİN YADA GÜLE

• tüfeğiniz hayırlı olsun.ama bu başlığı tüfeği almadan önce açmanız gerekmez miydi? ;,;- isabetlilik ve güç konusundaki bilgileri artık biz bekliyoruz sizden.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Hayırlı olsun,bir grupman çalışması yaparsanız isabetlilik konusunda bizleride bilgilendirirsiniz.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• forumda bildiğim kadarıyla bu tüfeği kullanan başka birisi yok ama oldukça merak edilen bir tüfek. açıkçası biz sizden isabet kalite güç gibi gözlemlerinizi bekliyoruz. :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• eser es 2002 magnum 4.5 m aldım daha bugün atısları hatsan mod 125 e yakın etkili fiyatıda uygun 125 tl ye mal oldu kılıf hediyeli birde 20 tl ye braker 4x20 mdürbün aldım eseri almamda en büyük etken 40 yıldır silah ustası olan dayımın verdiği referans olmustur

;tufey# ESER MAGNUM 4.5 M 308m/s breaker 4x20m dürbün ;tufey#

;tufey# eser 92 4.5m 160m/s breaker 4x20 m dürbün ;tufey#

• forumda artık test eden benim galiba

eser magnum 4.5m breaker 4x20 dürbün eseri kullandıgıma su an memnunum hatsan mod 125 e cok yakın tahrib gücü var eski bir marka olup gelecegi parlak x;.z x;.z

• eser es 2002 magnum 4.5 m aldım daha bugün atısları hatsan mod 125 e yakın etkili fiyatıda uygun 125 tl ye mal oldu kılıf hediyeli birde 20 tl ye braker 4x20 mdürbün aldım eseri almamda en büyük etken 40 yıldır silah ustası olan dayımın verdiği referans olmustur

O zaman bi grupman yapmalısınız.Çünkü forumda bu silahla ilgili bir bilgi yok.
    Tüfeğinde resimlerini çekip koyarsanız sevaba girersiniz.
    Zira bu tüfeği merak eden çok. g;$i ;tacli#

• geçen hafta baraj kenarından geçerken gördüm suya balon dizmişti ve hemen hemen her modelden vardı havalı tüfek eser ,tuka ,hatsan eserle atış yaptım 3 atış 25 krş heralde 60 70 atış yaptım tüfeğe elinden gelen eziyeti yapmış ama balonlarını affetmedim :D suya bir kaç atış yaptım garibim yanlış adama rast geldi nerden bilsin grupmancı olduğumuzu 3 bilemediniz 4 atışı tüfeğin sıfırlaması için yaptım sonraki balonlar suya karıştı :D adam bişeyde diyemiyor balonları gitti.... içime sinmedi şimdi parasını versem yanlış anlayacak tekrar tekrar atış yaptım tabi son yaptıklarım boş atışlardı vurmadım balonlarının parasını çıkardı...ogün nostalji yaptım elindeki tüfeğin n ekadar güçlü ne kadar istikrarlı olduğunu bilmeyen arkadaşlar varsa tavsiyemdir eski tüfeklerle bir kaç atış yapsınlar kıymetini anlayacaklar

Hemşerim foruma hoşgeldin, tüfeğin hayırlı olsun.Samsunda bayidenmi yoksa internettenmi aldın.
    Birde arkadaşın dediği gibi grupman yapıp fotolarını paylaşırsan sevinirim.Zira bu tüfek hakkında fazla bir bilgimiz yok.

Blow Tabanca 4.5 mm

Musa KARAOĞLAN

• arkadaşlar ben sizin gibi pek teknik terimleri bilmiyorum ama şöyle anlatayım : tüfekte aşırı derecede bir patlama sesi var çok fazla ses çıkartıyo heralde yeni olmasından dolayı birde yüksek derecede bir tepme söz konusu. mermi darbesi ise çok güzel 20mt 'de dürbünsüz denemeler yaptım tüfek çok etkili fakat benim korkum bu tepme ve ses çıkartması ömrünü kısaltırmı tüfeğin? yoksa yeni oldugu içinmi yapıyor? agtagt

YA KÜLE DÖNÜŞÜCEKSİN YADA GÜLE

• hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız atışlar...

• tepmenin zamanla azalacağını söyleyebilirim yay gücünün etkisi belli kulanım süresi sonrasında azalacaktır azalmasıyla tepmede azalacaktır.. ( güç=yıkıcılık ) genelde bu tür tüfeklerde keçe deformasyonu biraz daha çabuk olur , vida gevşemesi namlu ağzındaki oringde yırtılma ve en son ve kötü senaryo yay kırılması gibi durumlar olabilir... bunlar bu tür tüfeklerde normal karsılanır ama yay kırılması olayı her zaman olan ve çok sık karşılaşılan bir durum değildir forumumuzda bu konularla ilgili profesyonel arkadaşlarımız abilerimiz defalarca yazdılar biraz göz gezdirmeni isterim .... tüfeğinin bakmını ne kadar doğru yaparsan o kadar uzun ömürlü kullanabilirsin ..

[Resim Engellendi: http://i0904.hizliresim.com/2009/4/11/2043.jpg] ESER ES-2002

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen volrab ().

• eser magnum tüfegimin kırması cok zor 2elle bir tarafara dayamadan kırılmıyor ben söyle düşünüyorum 1000 atıs sonrası yay ve kırma gevsiyecegi içinbu kadar sertlik avantaja dönüşebilir

cünki aldıgım yerdeki aynı marka tüfekler tek ele kırılıyordu sadece bu tüfek

2 elle kırması dahi zordu memnunum tüfegimden ilk avı yaptım ama gözüm yukarlarda 2 gün oluyor alalı satmaya karar verdim daha iyi birseyler istiyorum ;tufey#

• bayiden aldım samsun su başından atlasta felan yok bundan ve resimlerini cekecegim bu akşam insallah videoda cekmeyi düşünüyorum bu gün kuzene verdim dürbün ayarı yapacaktı cagırdı gittim bi on dakika bi deneyeyim dedim üveyk bilirsiniz 35 m civarı tek atış iyiydi vurdum ;tufey# ;tufey#

• bayiden aldım samsun su başından atlasta felan yok bundan ve resimlerini cekecegim bu akşam insallah videoda cekmeyi düşünüyorum bu gün kuzene verdim dürbün ayarı yapacaktı cagırdı gittim bi on dakika bi deneyeyim dedim üveyk bilirsiniz 35 m civarı tek atış iyiydi vurdum ;tufey# ;tufey#

Tolga av pazarından almışsın,anladım.Zaten Eserin 2 bayisi var Samsunda,diğeride Atakumda Çiftçi av.
    Ama havalı tüfekle avlanmak yasak,bunada dikkat edersin inşallah.

Blow Tabanca 4.5 mm

Musa KARAOĞLAN

• benim es magnumu 4.5 m ve üzerindeki sıfır dürbünle beraber 140 tl veriyorum birde kılıf var tabiki hediye cünki evde felan kullanmak istemiyorum uzun menzilli bişey almam sart oldu x;.z

• tolga avdan almadım bunu tolga av 170 sadece tüfege fiyat biçti oda ext olanına ben toplam hersey dahil 150 ye aldım sıfır aksesuar ;şrofls;. m;s,S

• arkadaşlar merhaba . konu namlu kalitesi iken namlu konusunda sizlere bir sorum olacak.hatsan üretimi bir tomahawk a, loather walther namlu takılabilir mi?bu mümkün müdür? saygılar.

yapılabilir ama zahmetli ve pahalı olur