TOZ / MC 20-01 Av Tüfeği & Safir T14

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ben her iki tüfeğide merakla takip ediyorum. Safir kullanıcısı oldukça var ama TOZ lar şimdilik yeni. Bu iki tüfeği karşılaştırabilirmiyiz? birbirlerine artıları eksileri neler olur? ;avci;

webley patriot 5.5

• toz tek kursun atımında kullanılacak avlarda ideal olabilir,safir av silahı olarak değil ama görüntüsüyle zevk verir ve belki evde güvenlik amaçlı tutulabilir...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Bu TOZ seninki mi Süleyman, yani aynı model mi?

Safir'e av tüfeği olarak değil de hobi ve zevk amaçlı bir silah olarak bakmakta fayda var. Eğer sadece av için kullanırım ben onun dışında tek fişek bile atamam derseniz TOZ ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Uğur TOZ benim silah evet,tozla av dışında da takılıyorum biliyorsun yani hedef atışında da keyifle kullanıyorum,beraber atışa gittiğimizde hatırlarsan kısa sürede oldukça fazla fişek yakmıştın yarı otomatik tüfeklerle atışa kaptırdınmı kendini keseye zarar veriyor ...Toz'da atış yaptıgım hedefte daha fazla tahribat oluyor bu da bence çok tatminkar bir durum.safirin takılma sorunu kesin çözülürse home defence silahı olarak kullanılabilir,pekala pompalıya alternatif olabilir

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• bu TOZ ların fişek kapasitesi arttırılabilirmi acaba? uygun şarjör varmı

webley patriot 5.5

• şarjör oldukca basit sarjör yapan firmalar ya da sanayii de yapılabilir ama en fazla 5 fişek kapasiteli olmalı 5+1 olarak kullanılmalı daha fazla istenirse şarjör kaba durur

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 5+1 beni keser hocam, ona sevindim. birde gaz basıncı dışında bolt action tüfeklerin otomatik tüfeğe başka bir artısı varmıdır. mesela gücü dolasıyla TOZ gözüme girerken, safir gibi neden otomatik değil diye düşünüyorum. Fazla bilgisi olmayan biri için mesela ben gibi, bana otomatik tüfek daha çekici geliyor. tabi bunu av için düşünüyorum

webley patriot 5.5

• Hocam fazla bilgi yoksa bence otomatik daha iyi değil. Takıldı mı müdahele etmeniz gerekir. Bir de sürekli bakımını yapmanız söküp dağıtıp temizlemeniz gerekir :( Daha zahmetli.. Bolt actionlar daha basittir, fişeği sürer ağzına atarsanız. Bakımı da çok teferruatlı değil. Otomatik olmadığı için daha güçlüdür ama çok teper. Zevk için çıkıp sağa sola attıp durduğunuzda omzunuz ağrır ama ava gidecekseniz zaten bu çok önemli değil zaten attığınız fişek sayılı olur. Bu arada siz av için mi alacaksınız onu söyleseniz? Çünkü biri 20cal biri 36cal. İlla şarjörlü olsun diye neden ısrar ediyorsunuz?

Senin tüfeği biliyorum abi TOZ :) da modelini bilmiyodum onu sordum ;) Bu arada takılma olayı fişeklerle alakalı abi. Victory sportlar hala hiç takılma yapmadı. Bir de başka bir satıcıdan aldığım Zuberleri kullanıyorum onlar da 50 tane attım hala takılan olmadı. Düzgün bir adamdan düzgün bir fişek alınca sorun kalmıyor ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• hem atış hem av için ugur

webley patriot 5.5

• iki tüfek arasında iki önemli fark var. Biri 20 ga diğeri ise 36 ga. bu açıdan karşılaştırdığınız da toz çap açısından daha öne çıkıyor. Bilindiği gibi 20 numara domuz avı için kullanılabilir bir çaptır. Mekanizma açısından da toz öndedir. Çünkü gaz kaçağı olmayacaktır. Av için alacaksan toz u öneririm

• Evet 20 no domuz avında kullanılabilir domuzu öldürür ama durdurmaz onuda araya sıkıştıralım. Seri atış yapma olanağı olmamasından ve buna paralel olarak atış sonrası silahın mekanizmasını kurmak nişangahı bozacağından sürek avlarına uygun değildir.
    2 silahta güzel hatta bende düşünüyorum Toz almayı. fantastik silahlar bunlar avla bağdaştırmamak lazım..

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Toz gayet güzel görünüyor, yakından görmedim hiç ama firma ateşli silah konusunda iyi bir firma.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Toz gayet güzel görünüyor, yakından görmedim hiç ama firma ateşli silah konusunda iyi bir firma.

göstercem söz :D

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.