Bu tatildeki avım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Her yaz olduğu gibi tatile giderken tam teçhizat olta takımıyla yola çıktım. Gittiğim yer antalya kunduydu. Otelde konaklamama rağmen hiçbirşey benim balık hevesime mani olamadı. (oteldeki güvenlik dahil ;şrofls;. ) En çok kurutulmuş tavuk eti, yavru karides, çiğ hamur ve kefal için ekmek kabuğu kullandım. :) Bölgede çok çıkan ve yalandırma diye tabir edilen balık ile mırmır bir süre sonra can sıkmaya başlayınca, hevesim kefale dönmeye başladı ve sonuç :) Kefaller kendi hazırladığım kasnaklı olta, geri kalanı küçük hassas bir makaralı kamışla yakalandı. Genel olarak kullanılan ana misna 0.30, alt kısım yani takım kısmı 0.25-0.20 misinadır. Avda sinek iğnesi diye tabir edilen en küçük boy iğnelerden kullanıldı. Kullanılan bütün takımlar dip oltası idi, şamandıralıya fırsat olmadı zaten. :)

[Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/081017/fwkvmsd8.jpg]

Bunlarda da ortaya karışık

[Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/081017/puwh76fh.jpg]

[Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/081017/oowm39ii.jpg]

Önceden belirttiğim yanımda başka bir oltacının 3 tane takımını götüren parmak kadar balon balığı, görür görmez kovadan çıkartılıp sessizce infazı yapıldı. ;tufey#

[Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/081017/zrpbhxip.jpg]

Alttaki ise bir başkası tarafından yakalanan ne olduğunu bilmediğim ama oldukça hoş bir görünüme sahip olan balık. Resimde çıkmamış ama etrafında masmavi saçaklar vardı. Bu balığı ben yakalasaydım kıyamazdım geri bırakırdım denize. :)

[Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/081017/vwyc7r7a.jpg]

( Otelde aşçı ayarlayamadığım için tuttuğum bütün balıklar etraftaki diğer oltacı arkadaşlara dağıtıldı, yemek kısmet olmadı :) )

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen vasily zaytsev ().

• Official Post

En alttaki balık, tropikal bölge balığı ve bu balığı deniz akvaryumlarında görebilirsiniz, hatta taksim The Mamara Etap otelinin lobisindeki Deniz akvaryuumnda var, bu balıkları tutup istanbulda akvaryumculara çok ciddi paralara satablirsiniz.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Büyük olasılıkla balık tavada mısır unuyla ziyan oldu gitti ;şrofls;.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bunlar da bu sene tatilde yakaladığım balıklar. Her zamanki gibi otelin önünden gece gündüz demeden verdim tavuğu verdim tavuğu ;tacli# Bu sene alanyadaydım dibi oldukça kayalıktı ama balık açısından epey zengin bir bölgeydi. Bu sene ayrıca şnorkel ve paletle yüzerken el oltasıyla balık tutmayı denedim sonuç gayet tatminkardı ve acayip zevkli bir yöntemdi. Sabırlı ve iyi yüzen arkadaşlara tavsiye ederim.

Bunlar yaklaşık 1 saatte yakalıdığım 20 adet ufak mırmır. Yakalaması oldukça kolay. 3'lü sinek iğneli takımı kayaların az olduğu bir bölgeden yavaşça at-çek yaparak nerdeyse olta hiç boş gelmeden tuttum.

[Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/090705/89evzc34.jpg]

Bu da hint balığı diye bilinen süveyş kanalından gelme bir balıkmış. Oldukça egzotik bir tipi var zaten turistler kendisini epey beğendi :) Bu arada bu balığı bütün takımlarım koptuğundan misinaya sazan iğnesi ve ucuna taş bağlayarak yakaladım ;kihhik,

[Resim Engellendi: http://s3.directupload.net/images/090705/rzctbdtd.jpg]

Bunlar da akşam yaptığım toplam av.

[Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/090705/gqkan8pi.jpg]

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• tebrikler,mırmırların boyu biraz küçük olsa ben bu boydan çok daha küçüklerini yakalayıp evlerine götürenleri gördüm,seninki ler yine de yiyebilecek boyutdalar,bakmayın siz bu mırmırın boyutuna çok lezzetli bir balıktır kendileri,ne levrek ne çupra ne kefal,mırmır benim baş tacım bu balıklar içersinde ;tacli# hele şöyle bir de eşek mırmırı oltaya bir vurdumu dersiniz en az kiloluk bir balık geliyor ;şrofls;.
    takım olarak keşke benim geçen seferki gece avında kullandığım yöntemi uygulasa idin,daha az takılma olasılığı ile suya sallardın,gerçi ilk denememe rağmen hiç takılmamıştı kayalara o gece ;kihhik,

• Mırmırları gene seçerek aldım diyebilirm aslında. Buna rağmen arada çok ufak mırmırlar var tabi, onlar da iğneyi miğdeye kadar yuttuklarından iğneyi çıkartırken meftaya çıkıyo balık zaten. Ziyan olucaklarına torbaya attım onlarıda ^^ Bence de mırmır rakı sofrasına en çok yakışan balıklardan biri ayrıca;tacli#

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• kasap dodo meslektaşmıyz seninle yoksa sadece nik ismimi???? ;avci;:him:s

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• içim gitti bakarken ;d; ;d; ;d;

Teşekkürler, daha irileri sizin olur inşallah ;tacli#

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Tatlı sularda her türlü balığı avladım ama denizde balık avlamak hiç nasip olmadı.Çok merak etmekle beraber çok istiyorum denizde avlanmayı.

İnşallah biz de bir gün fırsat bulursak denizin nimetlerinden faydalanırız..

Rastgele

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Emin olun deniz bambaşka bir olay. Kokusu dalga sesi vs. . Ayrıca denizden ne çıkıcağı belli değil ya, işte oltayı çekerken insanı en çok heyecanlandıran şey o. Gölde gelicek 3-4 çeşit balık vardır maksimum. Hele göl yapay gölse o bile fazla.
    Ayrıca gölde sazan beklediğiniz süreyi denizde harcayınca iyi bir olta ve uygun yemle çeşit çeşit 2 kova balık alırsınız ;şrofls;.
    Denizde avlanmayı şiddetle tavsiye etmekle beraber size de iyi avlar dilerim.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bu arada forum ahalisine bir sorum var! Eylül sonu gibi antalyaya gitmeyi planlıyorum tekrar. Bu sefer yemini bozdum bi tane serpme almaya karar verdim kıyıdan atmak için. ;tacli# Bu konuda bildiğiniz önerebiliceğiniz birşey var mı?

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• boşa masraf etme,kıyıda o kadar büyük balık durmaz ;kihhik, geçen gün trustlerin arasın da serpme atan senmiydin yoksa ;şrofls;.

• ;şrofls;.;şrofls;. Yok abi ama niyetim var atmaya #hims Şöle 500-600 gramlık olsun yeter balıklar ;tacli# Kıyıya bazen çok güzel kefal sürüsü geliyor, hele ekmekle yemleme yapılırsa verim de alınabilir diye düşündüm. Bir de tek tek mırmır yakalamak insanı yoruyor sıcağın altında bu daha bi temiz geldi ½bay£bay`;

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bu arada forum ahalisine bir sorum var! Eylül sonu gibi antalyaya gitmeyi planlıyorum tekrar. Bu sefer yemini bozdum bi tane serpme almaya karar verdim kıyıdan atmak için. ;tacli# Bu konuda bildiğiniz önerebiliceğiniz birşey var mı?

Babam sağolsun bana serpme örmeyi öğretti.Ben de babamın yardımıyla bir serpme ördüm 7.5 kiloluk.Fakat ağırlıklarını bağlamadım ve torbasını ayarlamadım.Serpme alacaksan sana el örgüsü serpme öneririm.Makina işi serpmeler birkaç kullanımda yırtılmaya başlar.Boyun 1.75'in altındaysa sana tavsiyem en fazla 5 kiloluk serpme kullan.Serpme denizde iş görmez bence.Yani büyük balık alamazsın bununla.

ağ ile avcılık bana göre değil.İlla ki balığı kamışın gücüyle tek tek çekeceğim.Şöyle suyun içinde bir tartacağım canavarı........ suyun üzerinde şapırdayacak zalım....Kamış iki büklüm olacak ve titreyecek inceden inceden..Olay budur.

Allah kısmet ederse denizi gördüğüm ilk anda oltamı ıslatırım.Deniz balığının lezzetine diyecek yok.Öyle olmasa adam denizden çıkacak babasına yan gözle bakmaz.. ;lol; .Muhakka tutması da yemesinden daha zevkli olur.

Saygılar.. Tekrar rastgele

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• nerde o eski kefaller kıyıda gezen insan dan fazla ürkmeyen,yalan oldu gitti, sahili çok sığ yerde atman gerek serpmeyi,or da da balık yok,serpme tatlı su içindir,bence sen çok sığ kayalık bir bölgeye olta ile av a git,akşam saat 8 de başla ava sülünüz ile,gelen balıkların boyutu hatırı sayılır olacaktır,

• Neyse hocam vaz geçirdiniz galiba beni serpme işinden ;d; Bu arada ufak bir hatırlatma içsularda serpme yasaktır ;tacli# O zaman bir soru daha ;tacli# Kadir abi denizde yem olarak hiç canlı ufak balık denedin mi?

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• işim gereği pek uygun saatler de gidemiyorum av a,bir kere denedim onu da ahtapot kaptı ;şrofls;. şans işi ;şrofls;. ama gözle gördüm,tutan amca ankara lı ;kihhik, abi dedim o balık atmalık olmaz o gelmez falan,gelir gelir dedi ;kihhik, 1 2 saat gibi bir zaman ı doldurduk,amca oltayı toplayı yavaş yavaş,bunda balık var dedi ucun da :!: kaptım elin den hemen oltayı çektim ;şrofls;. bir adet deniz alası :P çok güzel bir balıkdı, kefal yavrusu yakalayıp kuzu levrek gibi balıkların geçebileceği noktalara bırak ma yapıyorlar,tutuyor millet,bir seferin de boğaz da at çek yapıyorum 60 70 metre dalga kıran ın kıyısında 60 70 kiloluk kuzu balığı kol gibi kefalleri bir kıstırdı betonların arasın da dedim ne oluyor lenn ;tacli# adam ın bir tanesi kiloluk kefali 3 lü kancaya takmış bırakma yapıyor kuzu balığına g;$i bırakma ile av düşünüyorsun tatlı suyun denize döküldüğü yerler de denemen lazım,yada büyük iskeleler de,bu 2 yerde yakalarsın balığı ama ne zaman orasını bilemem şans işi,sabırla bekliyeceksin deniyeceksin

• Tavsiyeler için teşekkürler. Abi iş balığa geldimi sabırdan bol şey yok zaten. Forumda bi ara pet şişeyle yavru canlı balık yakalamayı anlatmıştım. Ordan aldıklarımla deniyim bari. Sonucu da mutlaka yazarım ;tacli#

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177