hw 90 ile diana birleştirilebilirmi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yaylılarda en sevmediğim olay yayın zamanla yıpranmasıdır.
    elimde hw90 vardı sattım tabi. aslında bu tüfek sabit namlu olsa harbiden diyorum üzerine su döken yaylı bir daha çıkmaz diyorum.
    tetik sistemi mükemmel.gas ram sistemi mükemmel. birde sabit namlu olsa diyecek yok .
    hani diyorum ikisini evlendirsek güzel bir melez olurmu ?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• hw 90ın pistonu diana 350 den kısa ikisi arası bir tüfek imal edilebilir yani hw 90 daki işçilik ve namlusun daki yiv set kombinasyonu diana 350 ninki kadar uzun piston biraz daha yumuşak kurulumla daha fazla güç elde edilebilir hw 90 daki tek sorun pistonun kısa olması gasram için ve sert kurulumla namluya aşırı baskı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• AH hw 90 ah neler çektirdi bana tüfeği aldım 15 gün uyuyamadım çünkü bi çuval para karşılığında 10 metrede darmadağın grup yapan sağa sola çeken bir tüfek almıştım gece sinirimden kalkıp dolaşıyordum.

• Official Post

İkiside 1.Nesil Webley Patriot'un gücüne erişemezler, silindir hacmi en büyük olan Patriot dur,

• Diana 350 piston çapı : 28mm
    • HW90 piston çapı : 30mm
    • W.Patriot piston çapı : 30mm

Bu üç silahta kırma namlu ve bu üçü arasında bir kıyaslama, tabi benim görüşüm, kimse alınmasın.

Puanlama 10 üzerinden:

Diana 350 Magnum :
    Namlu kalitesi : 8
    Tetik Kalitesi : 8
    Ürettiği Enerji : 8
    İsabetlilik : 9
    Genel kalite-işçilik : 9

Weihrauch HW90 :
    Namlu kalitesi : 9
    Tetik kalitesi : 10
    Ürettiği enerji : 9
    İsabetlilik : 8
    Genel kalite-işçilik : 10

Webley Patriot : (1.nesil)
    Namlu kalitesi : 6
    Tetik Kalitesi : 9
    Ürettiği enerji : 10
    İsabetlilik : 7
    Genel kalite-işçilik : 8

• AH hw 90 ah neler çektirdi bana tüfeği aldım 15 gün uyuyamadım çünkü bi çuval para karşılığında 10 metrede darmadağın grup yapan sağa sola çeken bir tüfek almıştım gece sinirimden kalkıp dolaşıyordum.

ah ah yarama bastın yaw. sanki kurarken namlu yay gibi esniyordu. garip bir teknoloji. onun hatası gasram kısmının kısa ve sert olması. bende ilk aldığımda bir kutu pellet harcamıştım sadece sıfırlamaya ;avci; sonuç yine sıfır .
    kurmadaki o sertliği güce yansıtamıyordu. gasramı boşaltıp özel paıntbal tüpü alıp dolum aparatı bile yaptırmıştım. pompaya para vermeyelim diye . o tüfekte mühendislik hatası var. ama işçilik olarak yaylı cinsinde tek tabi.buda onu havalı tüfek olarak kullanmaya yetmiyor. insanı kanser ediyor.
    4.5 kullanan arkadaşlar var ise onlar attımızı vuruyoruz diyorlarsa o zaman kesin hata namlu esnemesidir. 4.5 ta namlu daha kalın oluyor tabiki.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• mustafa abi 2 tane hw 90 kullandım ama hatsan 125 ile daha iyi atışlar yaptım tukada hw 90 kullandı o da az kalsın kanser oluyordu son anda kurtuldu. ;şrofls;.

• Official Post

mustafa abi 2 tane hw 90 kullandım ama hatsan 125 ile daha iyi atışlar yaptım tukada hw 90 kullandı o da az kalsın kanser oluyordu son anda kurtuldu. ;şrofls;.

Bendede HW90 var, isabetlilik mükemmel, her yönüyle memnunum silahtan, 1 yıl önceki GasRam da bulunan 30 bar hava halen 1 bar dahi düşmedi,

Bu silahın sorunu piston ağırlığının az olması, piston çapı büyük, lock Time süresi kısa (bu avantajdır) ama büyük çaptan dolayı sıkışan havayı ezemiyor, dediğim gibi bunun nedenide piston ağırlığının az olması, GasRam sökülüp içine (dip kısmına) bir miktar kurşun yerleştirdiğinizde deli deli güç üretiyor.

• peki tüfeğin içindeki basıncı 22 bara düşürsek bu şeklide pistonu ağırlaştırsak gine tüfeği standardından hızlı hale getire bilirmiyiz.

• Official Post

peki tüfeğin içindeki basıncı 22 bara düşürsek bu şeklide pistonu ağırlaştırsak gine tüfeği standardından hızlı hale getire bilirmiyiz.

Piston ağırlığı arttıkça basıncında artması gerekiyor, zaten orijinal 26 bar basınçta bile piston ağırlığı yeterli değil, tetiği ezdiğinizde piston bir ileri bir geri silahın içinde hopluyor,

• hw 90 üzerinde powerline 9*32 vardı . stoper koyduk somun civata ne var ne yok kesti attı. baktık dürbünle arası iyi değil dürbünsüz atalım dedik. basınç azalltıık gez fırladı gitti. sağ kolum baya pazu yaptı sayesinde . ama işçilk yönünden mükemmel .dianayı elime aldımda dedim tamam şimdi aradığım yaylı elimde.70 metreden yağ tenekesine attım . 2 delik görünce tamam dedim tüfek bu. yumuşak doku üzerinde hw90 iyi tahribat yapıyordu. 50 metreden aynı tenekede bazen deliyor bazende delmiyordu.
    mustafa abi biz barışamadık bu tüfekle ama sizin aranız iyi .sizle iyi anlaşıyor ^^

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

Bendeki belkide 6,35 olmasından ve pistonuda ağırlaştırdığım içindir, Dampa ayakla hiçbir kayma vs... de yok.

• ben hiç üzerine dürbün takmadım ama benimde gezin zerindeki döner çeltik fırlamıştı yerine takıp sabitlemek baya zor oldu. ;tacli#

• yaylılarda en sevmediğim olay yayın zamanla yıpranmasıdır.
    elimde hw90 vardı sattım tabi. aslında bu tüfek sabit namlu olsa harbiden diyorum üzerine su döken yaylı bir daha çıkmaz diyorum.
    tetik sistemi mükemmel.gas ram sistemi mükemmel. birde sabit namlu olsa diyecek yok .
    hani diyorum ikisini evlendirsek güzel bir melez olurmu ?

Bence diana ile HW evlenmiş veya gayri meşru çocukları 460 olmuş. Elimizdeki tüfeğe iyi bakalım Mustafa Abi.
    Gas ram kurması zor, her zaman düzgün çıkmayabiliyor, Hava kaçıran cinsleri çok. Ülkü beyin bir sözü. "Gas ram arıza verirse çok uğraşırsınız, Yay değişiminden korkmayın"

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Official Post

Ülkü abinin o sözü yurt dışından CFX için getirttiği kapalı (sabit basınçlı) GasRam deneyiminden kaynaklıdır, o GasRam sökülemez ve basıncı ayarlanamaz (presli sistem) yapıdadır, oysa HW90 da kullanılan GasRam sökülebilir, hava basılabilir, tamir edilebilir yapıdadır, PCP silahlarda bile tek O Ring ile geçilen yerler bunda çift O Ring ile donatılmış.

• Ülkü abinin o sözü yurt dışından CFX için getirttiği kapalı (sabit basınçlı) GasRam deneyiminden kaynaklıdır, o GasRam sökülemez ve basıncı ayarlanamaz (presli sistem) yapıdadır, oysa HW90 da kullanılan GasRam sökülebilir, hava basılabilir, tamir edilebilir yapıdadır, PCP silahlarda bile tek O Ring ile geçilen yerler bunda çift O Ring ile donatılmış.

peki mustafa abi hw90 tipi silah sabit namlu olsa ufakta bir modifie geçirse en kral havalı olmazmı sizce .? yada böyle bir şey yapabilirmiyiz.? biraz ağırlık artar ama .

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

HW90 sabit namlu yapılamaz, böyle bir şey yapmak yeni silah üretmekten zor ve estetik yoksunu bir şey çıkar ortaya, namluyu sabitledin, nereden kuracaksın silahı, vs...

Diana ve HW ler de tetik sistemi piston içindeki mil den kilitler, buda olmaz, o zaman geriye Gamo CF 30 kalır, Hormonlu bir CF 30 üretirsin (Piston çapı 30mm lik) yay yerine de GasRam kullanırsın, al sana bir Sabit namlu GasRam. Yada Mod54 ün tetik sistemini iptal edip, yerine alttan tırnaklı, HW90 gibi yada Gamolardaki gibi bir tetik sistemi kurarsan GasRam Mod54 ün olur.

• arkadaşlar sizin gibi usta değilim ama kısa namlu tabancalarda namlu konusunda şunu biliyorum. pelletin namludan cıkış hızı yaklaşık sarsılmaz kama sport 9 mm kadar olduğunu biliyorum bu konuda tabancalarda ayrım yaratan bir fark olan kapalı namlu farkını bu tüfeklerde kullanamazmıyız. nihayetinde açık namlu bir berretta ile sarsılamz kama sport arasında biri 4000 atışta diğeri 5200 atışta parça kırmaya başlar bu birinin namlu açık diğerinin kapalı olmsı farkından başlar. bu fark havalı tüfeklerde uygulanamazmı. bu namlu kalitesini arttırmaz mı

• Sayın Mustafa Abi,

"Silindir hacmi en büyük olan Patriot dur" demişsiniz. 350Mag ın piston çapı 28mm ve Patriot'un 30mm diye yazmışsınız. Bildiğim kadarı ile pistonu en uzun olan Diana 350, yani piston hacmi en büyük tüfek diye biliyorum.

Patriotu hiç görmedim bilmiyorum, bu konu ile ilgili teknik açıklama yaparsanız sevinirim.

Saygılar

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Official Post

Piston hacmi en büyük 350 mag. sözü çok eskidendi, 350 mag. silindir stroğu ile Patriot silindir stroğu boyları aynı, hatta patriotunki 1 kaç mm daha uzun, dolayısı ile patriotun silindir çapı 30mm olduğuna göre doğal olarak patriotun hacmi çok daha büyük olur,

Silindir hacim hesaplamasını biliyorsunuzdur, 15*15*3,14*130=91,8 santimetreküp hacme sahip Patriot iken, 14*14*3,14*128=78,7 santimetreküp 350 mag. silindir çalışma alanı hacmi eder.