Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa abi bir yandan kendim elletirmek istemiyorum namluyu, bir yandan da yaptırasım gelmiyor değil, şu sıralar hiç bir şey yaptırmayacağım ama tornacıdamı yapıyorlar bunu? Adamlar anlarlar mı 1/2 UNF diş açılacak desem. :) Bir de ben loctite sürülü olan muzzle break'i söktüğüm için biraz iz var, şimdi aseton ile aklıma gelmişken temizleyeceğim, ama kendinden biraz çizik var ucunda, diş açtırınca, susturucu takınca nasıl görüneceğini merak ediyorum, Şükrü bey fotoğraflayıp koysa buraya süper olur. :)

• Official Post

Silah henüz bende,namlu da karşımda duruyor,ama silaha takılı olmadığı için çok bir şey ifade etmiyor.

• Official Post

Onur badem yağı yada tik yağı bulacaksın,ama kesinlikle bol sürmeyeceksin,ileride çamur gibi olur,pamuklu bez (penye) e yağı yedirip ahşaba bastırarak ovalayarak ayda bir yada ihtiyaç hissettiğin de süreceksin.

• çizilmesse bişey olmuyo çizilirsede canım sağolsun diyosun kendi kendine bide hocaya söyle seni bi okusun üfülesin ;şrofls;.

• Official Post

Ben o izi ancak tornada zımpara ile çıkardım ve sonra yeniden asit karartma yaptım.

• Official Post

Susturmak gibi bir derdin yoksa muzzlebreak çok daha hoş bence,ayrıca muzzle nin ucundaki kapağı söküp oraya uygun susturucu vidalanacak şekilde susturucu üretilebilir.

• muzzlebreak in ucundaki parcayi sokup (20 dis) 10 santim uzunlugunda 22 cap karbonlu teflondan(namluyla neredeyse ayni renkte ) bir susturucu eklediginizde hem goruntuyu bozmadan hemde silahin agirligini artirmadan susturucu sahibi olabilirsiniz.22 cap teflonun namlu tarafi ve cikis agzini 8mm icini ise 18mm(2mm et kalinligi kalacak sekilde)yaptirirsaniz ses %40 oraninda azaliyor.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Sevgili Mustafa abi ve diğer üstad arkadaşlar bir ricada bulunsam bu patriotların sökümü geri takılımı ve yağlanması ile ilgili bir video çekebilseler bizde bazı ayrıntıları atlamadan kendimiz pratiğimizi geliştirsek nasıl olur diye düşünüyorum.

Birde ben hala tüfeği eve getiremedim bizim hanım bey in duygusal bir anını yakalayıp ondan sonra ufaktan bahsedip öyle getirecem eve şuan veli abide kutuda duruyor.Yazılanlardan ben şunu anlıyorum ve içimde şöyle bir his gelişti istemeden.Sanki bu silahı alınca söküp dağıtıp tek tek yağlayıp (yeşil gresle) geri toplayıp ondan sonra atış yapmak gibi bir ifade oldu.ama ben anlamadığım için fazla gerçi teknik olarak el becerim iyidir ama bir yanlış yapmaktan çekindiğim için el sürmekten de çekiniyorum.bize aydınlatıcı bir video olsa belki baka baka yaparım gibi geliyor.Ne dersiniz sevgili abiler ve üstadlarım...

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• Official Post

Bu konuda bir çalışma zaten yapıyorum,

1. video da söküm ve temizlik,

2. videoda basit modifiye güçlendirme ve silahı toplama olacak,biraz daha süre lütfen. :)

• Sevgili Mustafa abi ve diğer üstad arkadaşlar bir ricada bulunsam bu patriotların sökümü geri takılımı ve yağlanması ile ilgili bir video çekebilseler bizde bazı ayrıntıları atlamadan kendimiz pratiğimizi geliştirsek nasıl olur diye düşünüyorum.

Birde ben hala tüfeği eve getiremedim bizim hanım bey in duygusal bir anını yakalayıp ondan sonra ufaktan bahsedip öyle getirecem eve şuan veli abide kutuda duruyor.Yazılanlardan ben şunu anlıyorum ve içimde şöyle bir his gelişti istemeden.Sanki bu silahı alınca söküp dağıtıp tek tek yağlayıp (yeşil gresle) geri toplayıp ondan sonra atış yapmak gibi bir ifade oldu.ama ben anlamadığım için fazla gerçi teknik olarak el becerim iyidir ama bir yanlış yapmaktan çekindiğim için el sürmekten de çekiniyorum.bize aydınlatıcı bir video olsa belki baka baka yaparım gibi geliyor.Ne dersiniz sevgili abiler ve üstadlarım...

Özcan Bey, ben de daha önce bahsetmiştim. Yeni bir tüfeği ilk kez sökerken insan biraz çekiniyor. Toplayamamaktan değilde toplarken kundağa veya mekanizmaya zarar vermekten korkuyor insan, nede olsa yeni tüfek insanın gözbebeği oluyor. g;$i

Ama ben yavaş yavaş söktüm, sadece sökme işlemi belki 3 saat sürdü ama her parçayı tek tek yerinden çıkartarak ve yine aynı parçayı birkaç kez yerine takıp çıkartarak yaptım bu işlemi ve Patriotu söküp toplamak çok zevkli ve kolay bir tüfek. Belki yayı monte ederken biraz zorlanabilirsiniz ama ben onunda kolayını buldum. yayı ve diğer parçaları yerlerine yerleştirip pimi takmak çok zor ama pimin yerine pimden biraz daha ince bir tornavidayı pim deliğine takıyorum. Yay baskısından kurtulmuş oluyorum, daha sonra da tüfek yerde yatarken tornavidayı hafif kasarak pim gövdedeki pim yuvası ile yay arkası takozun pim yuvasını paralelleyince kolayca pim yerine oturuveriyor.

Mekanik-i el beceriniz de varsa zorlanacağınızı sanmam. yeterki acele etmeyin. Hatta mümkünse Mustafa Bey' in tavsiye ettiği gibi, bi kağıda söktüğünüz her parçayı çizin. Takarken size çok yardımı olacaktır.

Kolay Gelsin.

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• :) Teşekkürler Mustafa abi ve vassili abiler;

Seninde dediğin gibi aynen katılıyorum zarar verme korkusu.Ama Mustafa abinin de dediği gibi biraz sabırdan birşye olmaz.Zaman herşeyin ilşacıdır.Bekleyelim biraz daha.Ama bur arada yüzeysel olarak bir birlgi sahibi olma yolunda ufak tefek temizlikler yapılabilir.gerçi dikkatli biriyimdir.Kendime güveniyorum ama bizim göremediğimiz bir incelikler olabilir belki o yüzden biraz tedirginlik var sadece.sıfır hatayla çalışmayı seven biriyimdirde biraz...

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• öncelikle forumdaki tüm ustalara ve arkadaşlara çok çok teşekkürlerimi sunarım.sayenizde yıllardır büyük bir hevesle uğraştığım havalı tüfek konusunda kısa zamanda bir çok önemli bilgiye eriştim,ve forumu incelemek (abarmış olmayayım) bağımlılık yaptı desem yeridir.

sizin engin bilgileriniz doğrultusunda fiyatıda göz önünde bulundurarak WEBLEY PATRİOT'umu bugün veli beyden sipariş ettim.silahım elime ulaştığında yağlamak istiyorum. bu işlemi tüfeğin yay,tetik vs. kısımlarını sökmeden yapabilirmiyim.saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Patriot' un hayırlı olsun Emrah Kardeşim. Kazasız, belasız, zevkli atışlar dilerim.

Ayrıca Foruma hoşgeldin.

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Arkadaşlar tüfekleriniz hayırlı olsun, çok güzel ve kaliteli bir tüfek.

Forumumuz bildiğiniz üzere küçük bir hatadan dolayı geri alınmıştı ve bundan dolayı burada yayınladığım şema silinmişti, bir çok arkadaşa toplarken kolaylık sağladı.

*Resmin üzerine tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.

airgunturk.com/attachment/752/

• öncelikle forumdaki tüm ustalara ve arkadaşlara çok çok teşekkürlerimi sunarım.sayenizde yıllardır büyük bir hevesle uğraştığım havalı tüfek konusunda kısa zamanda bir çok önemli bilgiye eriştim,ve forumu incelemek (abarmış olmayayım) bağımlılık yaptı desem yeridir.

sizin engin bilgileriniz doğrultusunda fiyatıda göz önünde bulundurarak WEBLEY PATRİOT'umu bugün veli beyden sipariş ettim.silahım elime ulaştığında yağlamak istiyorum. bu işlemi tüfeğin yay,tetik vs. kısımlarını sökmeden yapabilirmiyim.saygılarımla emrah

tabiki tüfeğin dış metal aksamını yağlayıp kuru bezle silebilirsin bu yağlama işlemini sıksık uygulamalısın ama tüfeğin içinden bahsediyorsan sadece kundağı sökerek çok kolay alttaraftan yayı ve tetik tertibatını yağlaya bilirsin yayı gres ile tetik tertibatını ise ince makina yağı ile yağlaman gerek
    yeni tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız atışlar dilerim ;tufey#

• Official Post

Arkadaşlar tüfekleriniz hayırlı olsun, çok güzel ve kaliteli bir tüfek.

Forumumuz bildiğiniz üzere küçük bir hatadan dolayı geri alınmıştı ve bundan dolayı burada yayınladığım şema silinmişti, bir çok arkadaşa toplarken kolaylık sağladı.

*Resmin üzerine tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.
    airgunturk.com/attachment/752/

Buradaki Patriotun şemasında ayrıntılar tamamen 1.Nesil Webley Patriot a ait,şemaya dikkat ederseniz,buradaki tetik çizimi ve diğer tüm parçalar bizdeki Hatsan imalatı 1.Nesil ile aynı iken,2.Nesil Patriotlarda burada gördüğünüz tetikle uzaktan yakında hiç bir benzerliği olmayan bir tetik ve buradaki şemada MuzzleBreak ile de uzaktan yakından alakası yok.

Bu da şunu gösteriyorki,1.Nesil Patriot Tamamiyle orijinale sadık kalınarak üretilmiş ve tetik dahil bir çok parça orijinal ingiliz kullanılmıştır ve ne yazıkki Veli beyin elindeki bir kaç tane Patriot dan başka devam yok.

Hatsan duy sesimizi de bu silahların orijinal sistemlerine ve kalitesine sadık kalarak üretim yap,bizde sizinle gurur duyalım. ^^