Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

BU İNCELEME YAZISI TÜM WEBLEY PARTİOTLARI İÇERMEZ,SADECE BU SİLAHA HAS BİR İNCELEMEDİR,KİMSEYİ YANILTMIŞ OLMAYAYIM.

BU KONU İLE İLGİLİ ALTDAKİ LİNK'İ DE OKUYUN.

ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA VE ÖZÜR (WEBLEY PATRİOT
    Bu silah ile ilgili inceleme yazımdır yakında yine bu başlık altında tüm parçalarına ayırıp atrıntılı fotoğraflarını da yayınlayacağım,tabi modifiye leri de,

Artıları ;

• Taş gibi kaliteli bir pistonu ve çok iyi honlanmış silindir iç yüzeyine sahip,
    • piston keçesi olması gereken düşük şor lu poliüretan,
    • Tetik,ağılık ayarı sayesinde hassasiyeti yapılabilir kalitede,
    • Pistonlu silahlar içinde en büyük çap ve strok ile en büyük hacme sahip silah,dolayısı ile en güçlü,
    • Benim incelediğim silahın namlusu mükemmeldi, (şoksuz namlu),
    • Namlu boyası ve parlaklığı mükemmel,
    • Yurdumuza ithal edilen silahlar ve yerli üretim silahlar içinde,benim AA S410 un kundağı hariç,en güzel Ceviz kundak,
    • Ergonomik emniyet mandalı,
    • Standart hal'i ile 14,3grains pellet ile namlu çıkış hızı 910ft/sec (yurt dışı silah tanıtımlarındaki değerlere aldanmayın bu testler 12grains ve altında pelletler ile yapılıyor,bu silahın 9grains prometheus pellet ile hızı 1450ft/sec)
    • Hatsan Mod135 ler gibi aşırı hoplayıp zıplamayan,
    • Süper hassas,hiç bir şekilde sağa sola kıpırdamayan gez grubu,
    • Ağırlık merkezi olması gereken şekilde oldukça dengeli,350 magnum gibi ağırlık merkezi önde deği,
    • Namlu ucu Arpacık grubu oldukça güzel ve işçilikli,

Eksileri ;

• Kundak yan vidalarının sıkıldığı metal eğik delinmiş,
    • kundak yan vida delikleri kısa vida kullanma inadı ile fazla derin açılmış,
    • Emniyet mandalının bulunduğu gövdenin ana malzemesi alüminyum bu sorun değil ama boya kalitesi çok düşük,
    • Tetik muhafazası boya kalitesi çok düşük,
    • Kurma kolu kesinlikle bu hali ile kullanılamaz,her 50 atışda kol eğilebilir,ama piston içine giren kısmı mutlaka ilk 500 - 600 atıştan sonra çalışamaz hale gelir,mutlaka değiştirilmelidir,arızalanması ilk belirtileri kurma sırasında tıkırtı sesleri getirmesi veya kundağa sürtünmeye başlaması ile dikkati çeker,
    • Kurma kolu namludaki yuvasının işleme çapakları alınmamış,pah kırmalar yapılmamış,
    • Mükemmel olan gez grubu çok kalitesiz boya işlemi ile kalitesi gölgelenmiş,
    • Silahın ana gövde çeliği,namlu da olduğu gibi dış yüzeyi parlatılmadan karartma (meneviş boya) yapıldığından mat ve namlu ile uyumsuzluk sergiliyor,

Genel Görüşüm ;

Silah öncelikle fiyat performans yönüyle mükemmel,eksilerinin hepside çok basit bir şekilde telafi edilebilir,ve bu işlemlerin maksimum maliyeti 100 YTL yi geçmez,ama sonuçta En güçlü pistonlu silaha sahip olunur,(Diana 350 Magnumdan misli daha kuvvetli) ama onun neredeyse yarı fiyatına.

Ben de 1 tane satın aldım,envanterimde bulunsun, :)

• hayırlı olsun mustafa abi anladıma göre bir tane patriot alsak üzerine 100 ytl masraf etsek ithal gibi olur ben öyle anladım

AVCI DOĞANIN TEMİNATIDIR.
    (browning vestic 4,5)

• Official Post

Hayır yanlış anlamışın ! ;)

Doğrusu çok daha süper bir silahın olur,en azından ceviz kundak,en hızlı pistonlu ve oldukça kaliteli bir silaha ithallerin yarı fiyatına. :thumbup:

• Mustafa bey,
    modifikasyon konusundaki goruslerinizide sabirsizlikla bekliyoruz.
    sirada cok webley var.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• yeni namluyu bekliyorum sıradayım

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135

• Mustafa bey,ilk defa tüfek alacağım ve son bir kaç gündür forumu takip etmekteyim.Hem bütçeme uygun olduğundan hem de bahsettiğiniz bilgiler doğrultusunda başlangıç olarak da kendime uygun bir tüfek olarak gördüğümden webley patriot 5.5 mm de karar kıldım.Aklıma takılan bir kaç soruyu yazıyorum, yanıtlarsanız memnun olurum.

1-Yeni namlulu webleyler ne zaman piyasaya sürülecekler?Bilginiz var mı?

2-Namlunun arızalı çıkması durumunda komple tüfeği mi gönderiyoruz?Namluyu tüfekten ayırıp sadece namluyu göndersek olmuyor mu?

3-Bahsettiğiniz kurma kolunu nereden temin edebiliriz ve amatör olan biri bu değişimi kendisi yapabilir mi?

4-Gördüğüm kadarıyla Hilal Av'da fiyatlar uygun,peki aynı duyarlılık hizmette de geçerli midir?Tüfeği kontrol edip göndermeleri mümkün müdür?

Şimdiden teşekkür ederim...

Saygılar...

• Official Post

Hakkı bey öncelikle foruma hoşgeldiniz,

• Şu anda W.Patriotların hepside yeni namlulu silahlar,
    • Arızalı çıkması halin de tüfeği komple geri gönderiyorsunuz,
  • Değerli bilgileriniz için tekrar teşekkür ediyorum...

İyi akşamlar...

• Heh şimdi oldu mustafa aga içime su serptiniz walla pimpirikliyim bilirsiniz :huh: acaba .25 mi alsak :)

• Official Post

Pistonlu silahlarda .25 (6,35mm) verimi çok düşük,tavsiye etmem.

• Pistonlu silahlarda .25 (6,35mm) verimi çok düşük,tavsiye etmem.

PCP lerde .25 cal. varmı yada gelecekmi eğer öyleyse pcp lerde mi verim daha iyi oluyor demek istiyorsunuz.

saygılar........

• Official Post

PCP lerde çap arttıkça verim artar,örneğin 17grains pelleti modifiyesiz AA S410 900fps hızda atarsa,aynı silaha 6,35mm namlu takılıp yine 17grains fakat 6,35mm pellet ile test etmemiz halinde minimum 150 - 200fps hız artışı olacatır,

• Çok net anlaşıldı.

teşekkürler..

• biz tüfeği satın aldıgımızda bize göndermeden sen takabilir misin mustafa abi ?

yani modifiye edip göndersen :) ?

• Official Post

Maalesef bu konuda yardımcı olamayacağım,vaktim çok kısıtlı,üzgünüm.

• abi ben mümkünü yok takamam :) (temelli bozmak istemiyorum :D :D )

kurma kolu bozulursa ne yapacaz ?

• Official Post

Ben kurma kolu ürettiriyorum,yakında satışa sunulacak (maliyet fiyatına) basit bir oto tamircisinde bile takdırabilirsiniz.

Yani ben yapabilecek vaktim yok.

• saygıdeğer üstadım bu incelemeniz çok isabetli olmuş.tüfek almakta kararsız bir şekilde bekliyordum.sizin bu incelemeniz beni fazlasıyla bu silah konusunda ikna etti.sadece ben alttan kurmalı bir tüfek istiyordum ona uymadı.webeylerin aynı özelliklerde alttan kurmalı modeli yok mu ?uzun araştırmalar sonucu diana mod460 da karar kılmıştım ama fiyatı pahalı geldiği için bekliyordum.ya kırma namluya katlanıp sizin önerinizle bu tüfeği alacağız yada yine bekleyeceğiz.sizin önerdiğiniz her silahı gözü kapalı alırım.bütün yazılarınızı dikkatle okuyorum.başarılarınızın devamını dilerim.elleriniz dert görmesin.selamlar

DIANA MOD 460 MAGNUM
    CALİBER .22"

cukurovateam.png

• açıklamalarınız için ve objektif yaklaşımlarınız için çok teşekkürler mustafa bey
    bence bu forumda 100 kişi varsa 50 kişisi siz burda olduğunuz için ve tecrübelerinizi objektif biçimde paylaştığınız için burda onun için sizin tavsiye ettiğiniz bi silahı bende gözü kapalı alırım

şimdi tekrar konumuza dönücek olursak anladığım kadarıyla bu webleylerde 2 tip namlu kullanılmış şimdi nacizane birkaç sorum olucak
    1-biz bu namlunun lothar walther namlu olduğunu anlayabilirmiyiz
    2-bu silahla atış yaptınızmı yaptıysanız kaç m de nasıl grup yapıyor 350 magnum kadar gülçlü ve onun gibi istikrarlımı
    herkese saygılar

diana mod 48 black - diana 3-9x42 bullseye
    diana panter 31- diana 3-9x42 bullseye
    gamo delta fox - diana 4x32 magnum plus
    hatsan süpertact - stoeger 4x32

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen panter 31 ().

• hala yanıt bekleyen sorular var ?(

diana mod 48 black - diana 3-9x42 bullseye
    diana panter 31- diana 3-9x42 bullseye
    gamo delta fox - diana 4x32 magnum plus
    hatsan süpertact - stoeger 4x32