Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevgili Mustafa abi ve diğer ustalara;

Webley patriot un hızı ve performansı genel bir yorum olarak incelediğimizde fiyat bakımından iyi bir tüfek olarak karşımıza çıkıyor.Genelde sorulan sorular ve yorumalrı okuduklarıma göre bu silahın tepmesi var ve sesi de.Peki bu tepme engellenirmi diye bir soru yöneltmek istiyorum ama şöyle bir yorumunuz u okumuştum evet yay tutucu ve keçelerle modifiye edilirse azalabileceği veya ben eğer ben yanlış okumadı isem,ama hızı ve performansının değişeceğini söylemiştiniz.Bu konuda sadece silaha genel bir bakım yapıp buda yeşil gresle yağlayıp tekrar takılıdıktan sonra performansının ve vuruş isabetliliğinin artacağını da söylemiştiniz.

Şimdi benim kafamda yorumları okuyunca acaba bu silah gerçekten güçlü olduğu için mi tepmesi fazla, eğer böyle olursa ki yorumlarınzda ve arkadaşlarında var zaten yorumu dürbünlü olarak dürbün seçiciliği gerekir denmişti.Bunun için bir modifiyeye gerek yok denmişti.ama tepme azaltma yoluna gidilirse bazı özelliklerinden vazmı geçmek gerekiyor.Biraz akarışık oldu herhalde ama abi aklıma geleni yazdım kusura bakmayın. :)

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• Sayın arkadaşlarım;

Webley Patriot 5.5 in 1. nesil olanlarından nerden bulup satın alabiliriz ?

Özellikle 1. nesil olanları daha bir övgü almış forumda, bulup satın alabilir miyiz ? Herhangi bir av bayine gitssem tüfeğin 1. nesil veya daha osnra çıkanlardan mı olduğunu nasıl anlarım ?

Saygılar

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• Official Post

Ben bu konuda bir çok yerde çok açık yazılarım var,bu siilah bu hali ile ideal tepme ve güce sahip,bu silahın gücünü artırmak için yay ön ağırlığını artırmak yeterlidir yaklaşık %10 daha gücü artar bu şekilde ama bir o kadarda tepmesi fazlalaşır,bu silahın tepmesi azalsın istiyorsanız,yay önü ağırlığını sökün bunun yerine aynısının plastiğini yaptırıp takın,tepmesi ciddi şekilde azalır ama bu seferde gücü düşer.

Bu güne kadar bir çok silahla ilgili şöyle güçlendirin böyle güçlendirin dedim,ama bu silah için bunları söylemiyorsam,nedeni bu silahın gücününde tepmesininde makul seviyede ve dengeli oluşundandır,Yeni ğreslenmiş bir Mod135 aynı şekilde patriotdan daha tesirlidir,çünkü yay önü ağırlığı aşırı fazla,ve isabetsiz bir silahtır,patriota göre,aynı ağırlığı patriota taktığınızda ise mod125 i geçer çünkü piston - keçe - silindir gibi bir çok yönü ile patriot üstündür.

• Teşekkürler Mustafa abi açıklaman için.

Bu arada bu gün veli abiden pariotumuzu da aldık ve yanında da walther 3-9X40 dürbünde aldık.Ama enaz 500-1000 adet pellet attıktan sonra takılması gerekir dedi bizde eyvallah dedik.Böylelikle artık kararsızlığımızı bu siteyi yarım da olsa hatmettikten sonra tek saçmamıza bu gün kavuştuk hemen evde depoya daldım ve yaklaşık olarak 15-20 tane attım.Fırsat buldukça aşağı inip depoya biraz kas yapmak adına atışlar yapıp tüfeği alıştıırıp tabi kendimizide ondan sonra dürbünümüzüde takıp daha iyi ve güzel atışlar yapmaya başlarız inşaallah.

Şimdi geriye bu silahın bakımı ve temizliği kaldı.Bu arada FX hayallerimde bitmiş oldu.Öyle tüp müp uğraşamayacam ben zaten keyfi amaçlı alıyoz hanımıda zor ikna ettik bu son dedik oda bilirim ben senin sonlarını dedi bizde yuttuk ama gerçekten ilk ve son olur umarım yoksa artık tatsızlık çıkacak neyse arkadaşlar ve abiler özelliklede ;

Sevgili Mustafa abime burdan sizlerin huzurunda birkere daha teşkkür etmek istiyorum kendisine.Bizlere ,sabırla dinleyip yazılarımızı okuyup zaman ayırıp aydınlatıcı bilgiler verdiği için.Allah ne muradın varsa hayırlısından versin abi. :D :thumbup: :D ;tufey# x;.z

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• hayırlı olsun. isabetli atışlar dilerim. :thumbup:

• Webley Patriot'un dürbün kızağı uzunluğu bana yeterli gelmediği için tek parça ayakta ispirel ile oynama yaptım, aynı zamanda vida deliğinide genişlettim. ;rofl.; 4.5 mm matkap ucu ile, dişleri ise vidayı vidayalayarak açtım, gayet sağlam oldu, tek parça ayağı vidalarken, sıkarken ya alyan anahtarın ucunu ya da vidayı bozuyordum hep, artık rahat edeceğim ama şimdi tek deliği genişletebildim, babam geldi ses yapamam şimdi matkapla. ;kihhik,

Hem daha kalın vida ile geri kayması daha geç olur heralde, yarın diğer delikleride genişletip, vidaları takıp deneyeceğim.

airgunturk.com/attachment/899/ airgunturk.com/attachment/900/

• ALINTI SAHİBİ; MASTER

muzzlebreak in ucundaki parcayi sokup (20 dis) 10 santim uzunlugunda 22 cap karbonlu teflondan(namluyla neredeyse ayni renkte ) bir susturucu eklediginizde hem goruntuyu bozmadan hemde silahin agirligini artirmadan susturucu sahibi olabilirsiniz.22 cap teflonun namlu tarafi ve cikis agzini 8mm icini ise 18mm(2mm et kalinligi kalacak sekilde)yaptirirsaniz ses %40 oraninda azaliyor.

Peki tamamen yada %80 lere veya sadece mekanızma sesine kadar bu yöntemle susturmak mümkünmü.?Hiç özelliğni bozmadan sadece ucundaki vidayı söküp Mustafa abinin dediği gibi bozmadan ona göre bir susturucu yapılabilirmi? yada Mustafa abi senin bununla ilgili bir çalışman olacakmı.satışa sunulsa herkes de bedelini ödeyerek buna sahip olsa nasıl olur acaba abii. ;tese;kkur

Bana göre tek sorun şimdilik sesi bunu da kestikmiyidi deme keyfimize durmadan atışlar başlardı.Apartmanda olunca biraz sıkıntı oluyorda. :)

;atlı{#

• Birde ben AA AIR ARMS pellet aldım bunu kullanmak sorun olurmu.Tabi berbaerinde DIANA HIGH POWER ve ucuz pelletlerden aldım.1000 atışı doldurmak dürbün için ucuz pellet aldık sorun olurmu namlu açısından...

;atlı{#

• arkadaşlar tüfekleriniz hayırlı olsun.ii atışlar dilerim.
    bir kaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlara.
    1.)arpacıgın altında bulunan alyan vida gevşemiş biraz sıktım ama tekrar kımıldarsa ne yapmam gerek.
    2.)gezdeki (yukarı-aşagı) ayar vadası kımıldıyor nasıl sabitleye bilirim.gezi tamamen değiştirmek istersem bu parçayı nereden bulabilirim.
    3.)namlu ucundan üfledigimde bir yerlerden hava kaçtığını gözlemledim.sorun pellet yükleme yerindeki contadan olabilir mi diye düşünüyorum.conta biraz fazla içerde gibi.nasıl bir yöntem tavsiye edersiniz yeni conta için.
    4.)bu hava kaçagının bir yan etkisi olurmu acaba.gücü etkilermi?
    biede tüfeği sökmeden yağlamak için aşagıdaki gibi bir yöntem kullandım işe yaramışmıdır?

10cc lik bir şırınga birde pipet.kundağı söküyorsunuz yeşik gresi şırıngaya basıyorsunuz ucuna da pipeti takıp yayın bulunduğu kanala doğru yayın aralarından içe doğru itiyorsunuz.

5.)yalnız keçe ve piston içini yağlayamadım hava transfer deliğinden bir miktar gres bassam işe yarar mı?

bilgisi olan ustalarıma saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Transfer deliğinden gres basarsanız, silah hemen o gresi atar ve aşırı bir dizel etkisi ile karşılaşırsınız.Tavsiye etmem en iyisi Onur'un da gösterdiği şekilde tüfeği dağıtıp, en ince parçasına kadar temizliğini yapıp uygun şekilde yağlamak.Farkı göreceksiniz.

• teşekkürler bilgileriniz için.acaba hava kaçırması normal mi.normal değilse nasıl ghideririm bu sorunu.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• Eğer contanın ordan kaçırıyorsa altına bir parça koyup namluya daha sıkı oturmasını sağlayın.

• Alıntı

Eğer contanın ordan kaçırıyorsa altına bir parça koyup namluya daha sıkı oturmasını sağlayın

.
    teşekkürler.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• arpacağın vidası gevşemiş ,vidaları sağlam tutmak için geliştirilmiş yapıştırıcı ceşitleri var kullanırsın sorunun hallolur ,bu tür gevşemelerin sebebi tüfekteki titreşim
    gezdeki ayara yukarı aşağı ayarvidası kımıldaması bir miktar olunca normaldir ,vidanın dönmesi için,vida eğer diş kacırıyorsa bu bölgede sorun yaratır yaptığınız aşağı -yukarı vida hareketlerinde boşluk diş kacırarak meydana geliyorsa sıfırlama sağlıklı yapılamaz ,zaten vida dişleri tutmazsa yerinden tüfeğin titreşimi ile atacaktır
    namludan üflediğinizde ;tüfek kurulu ise contadandır demek bence yanlış olur ,tüfeği atış yaptıktan sonra yani kurulu vaziyette olmadan contayı üfeleyerek te kontrol edin eğer bu şekilde kaçırıyorsa sorun contadandır ,eğer böyle ise yani kurulu olmadan contadan hava kacırıyorsa conta altına bir miktar yine plastik esnek kücük bir parca atın contayı alt kısımdan desteklesin ve contayı yukarı doğru kaldırsın ,şuna bu arada önemle dikkat edin eğer parca cok kalın olursa contanın alt kısmından tüfeğin namlusu kapanırken bir parcasını keser alır ;bunun olmaması için alt parcayı deneyerek ve gayet ince parcalara kullanarak sonuca gitmek
    bu hava kaçağının kesinlikle güce etkisi vardır kompresörden gelen havayı tutup saçmaya aktaran parca konumunda ise conta bu contanın zayıflaması güclü tüfek yerine iyi patlayıp catlayan ama ne oldu bu tüfeğe dedirten bir hal alır
    sökmeden tüfeği yağlamak ;benim kanaatimce pek bir faydası dokunmaz çünkü fabrikanın kullandığı yağı tüfeğin içinden arındırmak gerek tüfekleri inceledim o güzelim tüfeğe kırmızı gres ,olmaz cıkarıp söküp tepeden tırnağa temiz ,arkasından kaucuklu yeşil gresle yağlamak
    yalnız kece ve piston içini yağlayamadım ,e zaten tüfeği sökmeden bu kısımları dışardan yağlamak ,arabı sabunla beyazlatmaya benzer ,tüfek sökmeden anlayan birarkadaşınızla yada bir ustanın yanına gidip çayını içip yay ve piston dışını greslettirmeniz ayrıca tetik mekanızmasını da ince yağla temizleyip yağlamanız gerekir
    kolay gelsin

• ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.tüfek kurulu değilken üfledim namludan ve kaçak var.conta eskidi veya yıprandı diyelim yerine ne kullanabilirim pratik olarak yenisi gelene kadar ve yenisini nereden temin edebilirim diğer markalar patriota uyar mı.saygılarımla.birde red dot almayı düşünüyorum bu konuda mail attım adresinize tekrar teşekkürler.emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• Sevgili ustalar bu gün bir tornacı abiyle mulakatımda bana muzzle konusunda şöyle bir öneride bulundu.

Derlin diye adlandırılan yüksek ısılara dayanıklı demir metal kadar sert bir maddeden bahsetti.Bunun hem işçiliğinin kolay olacağı hemde daha hafif olacağı yönünde bir söylemde bulundu.Bu konuda bilgisi olan arkadşlardan yardım bekliyorum.

üstelik hiç webleyin ucundaki muzleyi sökmeden ek olarak yapılacağı kanatindeyim sizin fikriniz nedir.

;atlı{#

• sevgili ozcan,
    daha once bahsettigim susturucu orjinal muzzle break sokulmeden yapilmis bir uygulamadir,ordada tavsiye ettigim gibi en uygun malzeme karbonlu teflondur, derlin olarak adlandirdigimiz malzeme hem sert degildir' hemde isiya dayanimi yoktur,Hatta cok agir bir koku ile yanar ve yogun dumani bogucudur,renk itibariylede beyazdir,dusuk et kalinliklarinda(ince malzemede) deformasyonu yuksek olup bana sorarsan bu konuda en uygunsuz malzemelerden biridir.Aylik olarak yaklasik 8 ton kullandigim icin cok iyi tanidigim bu malzemeyi tavsiye etmem ama yinede tornaci ustan oyle dediyse oyle olsun...
    Tabiki ses duzeyini(atesli silahlar dahil)%80 ler duzeyinde azaltabilecek 60cm boyunda 20cm capinda 3-5 kiloluk aparatlar yapilabilir ama kim kullanir iste orasi benim bilgimi asiyor.
    Tufegin hayirli ugurlu olsun,Kazasiz belasiz kullan.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• teşekkürler MASTER;

Ben de emin olamadım zaten. :thumbup:

;atlı{#