Yeni tabancam C11

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

banada bir havalı tabanca lazım fakat kıriterlerime uygun bir tabanca bulamadım.

HW40 ;avci;

• bana 5.5mm pelleti 240 m/S atabilicek browning tipi 8 ila 14 pellet kapasiteli komple çelik gövdeye sahip olan bir havalı tabanca lazım ama böyle birşey sanırım hiç üretilmiyecek gibi geliyor bana :whistling:

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Official Post

Güzel bir hayal, bulursan banada haber verirsin Yusuf ;şrofls;.

• üretilsede ruhsata tabi olur herhalde birgün bu havalı silahalarada ruhsat isterlerse şaşmam memlekete kaynak lazım vergi lazım

• zaten istiyorlar 10 gün önce polis benden ısrarla av tezkeresi sordu havalı tüfek gerek yok dedim anlatamadım bir daha tezkeresiz taşıma dedi ve söylene söylene gitti ekip arabası ile insanı hobisindede soğutur bu yaptığı işi bilmeyen insanlar.

• benide polis yol aramasında havalı tabanca için baya ugraştırdılar ellerinden zor kurtuldum ertesi gün emniyete silahı faturası ile götürdüm av teskeremide verdim şu tabancama ruhsat verin veya av teskereme yazın dedim baya ugraştılar araştırdılar ile telefon ettiler dedilerki bu oyuncak ruhsat veremeyiz o zaman yolda niye ugraştırdınız dedim bilgimiz olmadıgı için dediler bunun bir kanunu vardır herhalde fotokopi alıp silahın yanında taşıyıp göstermek lazım

• Eğitim şart olay bu polisse kanunu bilmek zorunda.

• Aslında 200 barlık tüpe uyacak şekilde modifiye edilebilir tabancalar diye düşünüyorum.
    içindeki hassas parçalar tornada imal edilir.200 m/sn 5,5mm herkesi memnun eder herhalde.
    Bu işten anlayan ve imkanı olan insenların elinde bunlardan vardır. En azından bende olurdu :)

• bana 5.5mm pelleti 240 m/S atabilicek browning tipi 8 ila 14 pellet kapasiteli komple çelik gövdeye sahip olan bir havalı tabanca lazım ama böyle birşey sanırım hiç üretilmiyecek gibi geliyor bana :whistling:

mustafa beyın kendıne urettıgı s&w olmazmı. yanlıs hatırlamıyorsam bu degerlerı yakalamıstı. aklıma gelmısken. ne oldu mustafa bey o sılah. 6.35te pek randımanlı olmamıstı. tekrar 5.5cal oldumu yoksa kosesınde oturuyomu merak ettım

STRIKKER WORTEX

• Official Post

mustafa beyın kendıne urettıgı s&w olmazmı. yanlıs hatırlamıyorsam bu degerlerı yakalamıstı. aklıma gelmısken. ne oldu mustafa bey o sılah. 6.35te pek randımanlı olmamıstı. tekrar 5.5cal oldumu yoksa kosesınde oturuyomu merak ettım

Oldukça başarılı oldu, tabi 6,35 call. olmasından dolayı 27grain H&N pelleti 300fps lerde atıyor, ama bu hızın düşük olması doğal çünkü pellet ağır, basınç CO2 50 küsur bar, benim amacım 120 bar gibi bir kuru hava takviyesi ile kullanmak.

Hatta bugün buluşmada Termopl İlker de getirmiş S&W unu biliyorsunuz onuda 6,35 yapmıştık, onunlada bugün atışlar yaptı İlker.

• Epey aradan sonra havalı tabancamı elime almamıştım formda konu olunca gerçi konu C11 ama bende İlker Tozluklu arkadaşımın c11 atışlarından ilham alarak birde ben P23 ümle deneme yapayım dedim ve;
    P23 tabancamla ev içi 7 metreden oturarak kol destekli gamo hedeflik kağıda 15 atış yaptım, hedefliğin siyah tüm daire çapı 6.5 cmdir.
    [Resim Engellendi: http://img216.imageshack.us/img216/1162/dsc01366ig3.th.jpg][Resim Engellendi: http://img216.imageshack.us/images/thpix.gif]

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• crosman 1008 kullandım çok yakışıklı bir tabanca olmamasına rağmen 10 metrede tek delik yapıyordu hemde ince memet pellet ile.

• crosman 1008 kullandım çok yakışıklı bir tabanca olmamasına rağmen 10 metrede tek delik yapıyordu hemde ince memet pellet ile.

Yusuf sen bilya atan hemde horozsuz doublu action bir tabancayla atda, değil 10 metreden, 5 metreden 5 atış tek delik yap sana P23 ümü hediye etcem.
    selamlar... ;keyf; ;kihhik,

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• Arkadaşlar silahın grupları çok değişti. Sebebi tecrübe sahibi olmak :)

2 gün önce 1 saat boyunca 3 kişi A4 kağıdına değişik atış tarzlarında birsürü atış yaptık. Diğer iki arkadaşımın atışları40 atış sonrasında düzelme gösterdi. Benim gruplar waaaw dedirtecek cinstendi onların yanında :D:D zamanla istediğim isabete kavuştum :) Fakat yivli pellet atan bir tabancayla kıyaslanamaz.