Yaf fişekleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yataguda YAF marka fişekleri görebilecekmiyiz acaba..
    Bu fişekler avda nasıldır bilmiyorum ama ben hedefe atmakta kullanıyorum.
    Bulabildiğim en ucuz fişekler bunlar olduğu için tercih ediyorum. Birde dolumu ve saçmaları ülkemizde yapılıyor diye biliyorum.
    Belki yatagunda daha bile hesaplı olur. Şişelere on tane tek kurşun sıkınca araba kullanmam bile uysallaşıyor :) :) ;dance;

• otomatik tüfekte kullanmanızı önermem. çünkü fişeklerin metal kısımlar iyi yapılmamış fişekler namlunun içinde kalıyor. plastik kısımları da uzun.o yüzden namludan çıkmıyorlar. anlıyacağınız beş para etmeyen fişek

• şansıma mıdır bilmem ama otomatikle 24 gram atıyorum sürekli. Daha 1 tane bile takılmadı.
    tüfek yere dik koyunca çalışmaz dediler. 8 fişeği anında boşalttı sorunsuz bir şekilde.

• Zaten takılsa bile şu an sorun değil. Kendimi trapta geliştirebilirsem poze alıcam.
    Tek kurşun attıktan sonra namlu içini temizlemek baya bir yoruyo ama ucuz etin yahnisi deyip sarılıyorum harbiye :)

• Yaf Fişekleri (Yavaşçalar Fişek) Balıkesir'de üretim yapıyor.. Her gittiğimde bol miktarda alırım ve uzun zamandır kullanıyorum otomatik tüfeğimde..
    Hiçbir sorun yaşamadım.. Fiyatına göre çok düzgün fişekler..

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Fişekleri ne kadara malediyorsunuz. İnternet fiyatları bizimi buralardan ucuz.
    Ama çok alım yaptığımda yerinden almak isterim.

• Koli olarak alınırsa fabrikadan alma imkanı var ama oraya gitmek lazım.
    Koli fiyatları çok makul. Hemen hemen bayi fiyatının 1/3ü..

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• arkadaslar sarsılmaz franchi bu fişekleri ve diğer yerli adi fişekleri bile tutukluk yapmadan atıyor bilginize....

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• arkadaslar sarsılmaz franchi bu fişekleri ve diğer yerli adi fişekleri bile tutukluk yapmadan atıyor bilginize....

Çok teşekkürler bilgilendirme için.
    Ben Kral, Huğlu ve Baikal MP 153 gibi yarıotomatikler ile tutukluk yapmasını boşverdim, vurduğum çulluk, ördek, tavşan ve domuzların sayısını unuttum o fişeklerle...
    Şu "adi" lafı beni çok kızdırır. Birinin kutusu 12-13 lira birinin 25-30 lira birazda bu yönünü düşünelim.
    Fiyatlarına göre gayet verimli fişekler bunlar, kullanıyorumki söylüyorum..

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• Konu açıldığından beri zaman geçti ama ben hatırlatmak istedim.

Yatagunda olmayan herşeyi adı burada yasaklı yerden alıyorum. Kaçıncı koli fişek oldu bilmiyorum.

Ben yatagunu desteklemek istiyorum. Hatta çok miktarda 9mm. tek kurşun harcıyorum. Bunlarıda yatagundan almak isterim.

Yatagunda bütçesi yüksek insanlar için çok ürün var ama sınırlı bütçeyle bu hobiye devam edenler daha kalabalık bir grup. Bunun dikkate alınmasını istiyorum.

• Official Post

İlker bey biz yasal konularda fazlasıyla titiz davranan bir kurumuz, bu anlamda bu ürünlerin stoklara henüz girmemiş olmasının nedeni, ateşlilerle ilgili ruhsat işlemlerinin tamamlanmamasından kaynaklıdır,

Ayrıca destek veren yaklaşımınızdan dolayıda tüm Katresu çalışanları adına teşekkür ederim.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Konuyu bu şekilde düşünmemiştim. Teşekkür ederim.

• YAf fişekleri normal sayılır.. kuş avı için iyidr.. ben de yeni kullandım fakat kötü sayılmaz.. ancak suan bütün av fişekleri çok pahalı.. nerdeyse insan av yapmadan soğacak... fişeğin tanesi 75 kuruş olurmu..fiyatlar baya fahiş yerlisi olsun, ithali olsun..

• Merhabalar,

Son iki yıldır YAF Skeet fişeklerini kullanıyorum. Fabrika ilk üretime geçtiğinde 10.000 fişek almıştım daha yeni 2 koli kaldı... Ban soracak olursanız diğer orta kalite fişeklerden hiçbir farkı yok, hatta bence patlaması ve geri tepmesi daha az. Özellikle atışta tüfekten ya da atıcıdan kaynaklı "şahlanma" problemi var ise bu fişek biraz daha fazla işinize yarayacaktır. Attığım 9500 fişekten şimdiye kadar 1 tanesi sanırım koli düşüp ezildiği için ezik çıktı, en fazla 2 ya da 3 tanesi de "çaktı" yani patlamadı... Allahtan "fişek hata" diye bir kural var da atışı yineleyebiliyoruz :) Onun dışında bir problem ile karşılaşmadım. Plakaları kırışında ya da "önleme" tabir edilen atış noktasında bir değişiklik yok. Çok daha fazla tepen RC2, RC4, Winchester Silver gibi fişekler ile de atış yaptım, çok aman aman bir farkı yok bence... Özellikle sıcak yaz aylarındaki yarışmalarda (İzmir duy sesimi :) ) ben tercih bile ederim... Ayrıca bildiğim kadarı ile ben aldıktan sonra fişek kalitesinde daha da iyilerştirmeler yapmışlar. Son 1-2 yarışmada diğer arkadaşların elinde gördüğüm YAF fişekler daha bir düzgün ve albenili gelmişti bana...

Yani uzun lafın kısası, aslında hepsi hikaye, hepsi bahane... Tetiği çekince patlayan fişekte kusur yoktur. Eğer plakayı vuramıyor iseniz boşuna tüfeğe, fişeğe, rüzgara, uçan kuşa, güneşe filan kabahat bulmamak lazım. tecrübe ile sabittir :)

Sevgiler...

Air Arms S510 FAC 5.5 + NikkoStirling TargetMaster 10x50x60MD
    (Yivlilerimi ve Skeet tüfeklerimi yazmıyorum - burası ile alakası yok)