eski steyr mavzer

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sizdeki Tüfek 19.5 inç namlulu 1895 Calvary Carbine Modeli Stutzen kundak. Süvariler için üretilmiş. I.Dünya savaşından önce üretilmiştir. Üzerinde yazı yok diyorsunuz aslan işaretine benzer işaret gördünüz mü üzerinde? Eğer varsa bulgar üretimidir. Balkan harbinde kullanılmış olabilir. Tahminimce 1917 üretimi olabilir. 1900 den sonra üretilince antika olmuyorsa şansınız az bence.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk ().

• evet tam hatırlamıyorum ama silik birşey vardı üzerinde.raporlar gelenedek silaha el koydular elime alıp bakabilsem daha kolay olacak ama imkansız

• eger tufegı alamayacagınız anlasılırsa barı bır muzeye yada TSK ya bagıslamayı deneyın en azından emnıyette yatmaz gorucuye cıkar

• degerli kardeşim zaten tüfege antika olarak rapor gelirse müzeye bagışlamaya karar verdik şimdi bizim esas sorunumuz cezai işlem görmeden bu işten kurtulmak kendimiz teslim olmuş olduk.bizim amacımız yasal olarak dedelerimizden kalma tüfegi duvara asmaktı ruhsatsız olarak saklamak istemedik

• hiçbir sonuca varamadık tüfegin tarihini kanıtlamak için resmi belge gerekiyor kriminal laboratuarının verdigi 2 adet raporu yetkililer çelişkili buldu tüfegi adli tıp kurumuna gönderdiler bakalım oradan ne sonuç çıkacak bekliyoruz.ayrıca forumda ilgilenen siz degerli kardeşlerime ve sayın master e çok teşekkür ederim

• arkadaşım gecmiş olsun inşallah ceza almadan kurtulursun bizde böyle elinle götürürsün seni süründürürler görmrdim duymadım bilmiyorum hala işliyor malesef burası türkiye ancak buişlerden anlayan bir dostun( dayın) varsa işler çözülür, adli tıp bakalım sizin tüfege ne rapor yazacak bu tüfek sıfır kız gibi derse şaşır mayın... ;lol;

• Büyük ihtimalle tarihi eser raporunu alırsınız,fakat kendi elinizle götürüp teslim ettiğiniz bir silahtan dolayı;adli işlem başlatılsa bile ceza alacağınız anlamına gelmez.Umarım bu değerli parça sizde kalır,ayrıca müsadere edilen silahın nereye bağışlanacağı inisiyatifi sizde değildir bunu da cevap yazan arkadaşa bilgi olması açısından söyleyelim