Hatsan WEBLEY&SCOTT WOODSKİN GÜÇLENDİRME YARDIM PLS

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • MRB değerli arkadaşlarım aranıza katılalı çok uzun bi zaman olamdı ama samimiyetinize sığınarak size böyle hitap ediyorum.

arkadaşlar benım hatsam webley woodskin 22 cal bi tüfeğim var tüfeğim fena değil ama ben bu tüfeği biraz daha güçlendirmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım fikilerinize açığım tüfek yeni sayılır çok fazla kullanamdım en fazla 500 atış yapmışımdır :)

şimdiden tşkler ve enkısa zaman pcp e geçmek dilekleriyle saygılar

• onun gücü fazla bile . ama ben güç istiyorum dersen bol bol gres yağı sür yayına sonra dumanlar çıkmaya başlar ve tüfek ayvayı da yer

yada çekiçini daha ağır olanıyla değiştirebilirsin.

• Bence o tüfeği güçlendirmen değil, yayını biraz daha zayıflatıp sakinleştirmen gerekir.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ktüfeğin gücü hoşam gidiyor öyle çok asi değil geri tepmesi felan çok fazla değil ama ben birazda güç ile daha uzak mesafeleri istemiştim ama söylediknize bakılırsa bundan fazlası tüfeğe zarar verecek çok tşkler arkadas artık silin lu yada yeşil gress bulayım da bari yağlayayım hepinize çok tşkler

• yaylı tüfekleede güç artırımı için;)

1-silahı söküp , yeşil gres tabir edilen gresle yağlamak gerekli deniyor evet çok doğru , ama daha fazla güç artımı içim kırmızı gresle yağlamanı tavsiye ederim , yeşil gres güç artırımı yapıyor doğrudur yanlız kullanımının esas amacı tüfeği bakıma almak için geçecek süreyi uzatmak , şöyle örnek veriyim kırmızı gresle yağlanmış bi tüfek 4000 pellet attığında sökülüp temizlenip yağlanırken , yeşil gresle yağlanmış bi tüfek 8000 pellet atımından sonra sökülür , ama dizelleme etkisi söz konusu olursa kırmızı gres vizikotisesinin düşük olması dolayısıyla daha etkiliyken , yeşil gres daha az etkili ama daha uzun ömürlüdür ;) hatta şöylede söylenebilir , yeşil gres enerji üretimi zayıf tüfek ve tabancalar için uygun değildir , yay gücünün yarattığı ivme ve piston kütlesinin dolayısıyla yarattığı sıkıştırma düşükse yeşil gres iş görmez ;) yeşil gresin bi artısıda piston keçesini kırmızı grese göre daha iyi korumasıdır , ama bi piston keçesinin 5 ytl gibi fiyatlara piayasada satıldığı durumda heleki ankara yada istanbulda yaşıyorsam , ben kırmızı gres kullanırım , belirtmeliyim , silahın tepmesini ses ve duman çıkarmasını seviyorum , hassa atıştan ziyade elimdekinin ateşli silah gibi etkili olması benim kişisel tercihim , tersini düşünen arkadaşlar , silah sökecek , topluycak zamanı olmayanlar , tüfekte güçten çok hassasiyet arayanlar , yeşil gres kullanmalı , böylece tüfeğin ömrünü uzatabilirler

2-namlu önünde bulunan pistondan çıkan havayı namluya ulaştıran silindirik boşluk , yada daha iyi değimle hava tahliye deliği , bu delik genişletilir ve hatta forumdaki ustaların değimiyle piston tarafından 5derece lik açıyla konik delinip genişletilirse (örnek 5,5 mm tüfek için delik çapı 5mm , 4,5 mm tüfek için delik çapı 4 mm olmalı) aşırıya kaçmamak suretiyle %5 güç artışı sağlanabilir

3-tüfeğin yayıyla pistonu arasında bulunan parça ağırlığı artırılarak daha fazla güç elde edilebilir , ben bunu şahsen denedim inanılmaz kuvvet artışları sağladım tabi yanı sıra tepmede , çıkan seste , dizelleme etkisinde ve dolayısıyla benim tahminim tüfeğin kullanım ömründe değişiklikler oldu , ama tüfek çok daha kuvvetli eski halinden ses üstü hızlarda atışlar yapıyorum 5,5 mm yaylı tüfekle

4-yayı güçlendirmek , buda iyi bi yoldur ancak piyasadaki tüfeklerin yayının kapali hali yani yayın kapalı ölçüsü önemli , örneğin yayı daha kalın kesitli bi yayla değiştirirseniz yayın spir adedeni düşürmeniz gerekir , buda güç kazancından öte güç kaybıda olabilir , yayın aynı kalınlıkta ancak daha sert bi yayla değiştirilmesi en doğrusudur yanlız bu durumda da yeni yayın deforme olması kırılması çok yüksek ihtimaldir

5- namlunun kısaltılması yada uzatılması , kendi deneyimimden bahsedersek benim 5,5 mm tüfeğin silindir hacmi , namlunun kullanılabilir hacminin yaklaşık12-12,5 katıdır , benim düşüncem pistonda hava en yüksek basıncına ve sıcaklığına çıkmadan pellet namluyu terk edmiş oluyor , tabi bu yaptığım modifiyeden sonra oluyor tüfeğin aşırı ses çıkarmasıda bu yüzden ve tepmeside :( ama bazı durumlarda 6,35 mm caplı tüfeklerde namluyu kısaltmak işe yarıya bilir

her ne durumda olursa olsun modifiye edilmiş bi tüfeğin uzun süre sağlam çalışması için ;) kütlesi daha ağır pelletler kullanılmalı , makine yağıyla yapacağınız , tüfeğin metal aksamıyla ilgili bakımların sıklaştırılması , tüfeğin kuvvetten düştüğü hissedildiğinde sökülüp , temizlenip yeniden yağlanması , tüfeğin kurulu halde uzun süre bırakılmaması çok önemlidir , modifiye yapacak arkadaşlara tavsiyem 6,35 mm yada en az 5,5mm namlu çaplı tüfeklerle uğraşmaları , 4,5 mm modifiye edilirse namluda bulunan yiv-setlerin , peleti tırtıkladığı yediği ortada , bu pellet çok çabuk hız kaybeder ve atış doğrultusunda gitmez sapar

yaşasın 6,35 mm namlular :D

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• şimdi arkadaşlar bi öperatör abimden mobil delvac kaucuklu gress (en kalitelisi olduğunu söyledi ) aldım bunu pistonun yaylı kısmına mı sürecem sadece aslında çok kullanmadığım için bu bakımı erteleyebiliirimde önerileriniz için çok tşkler benım için çook aydınlatıı oldu tşkler saygı sevgi hürmet ....