Benjamin Discovery Stoklarda

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • elinize sağlık,
    namlu, işçilik kalitesi, isabetlilik nasıl? pellet yükleme, boltun kurulumu vs. gibi konularda kullanıcı dostumu?

teşekkürler

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Üstadımın dediği gibi silahın görünümü hafifliği hakikaten "zenne" kız silahı,

Kundak aşırı sade ve oldukça ince - zarif, tetik bana göre oldukça sert ve plastik olmasının dışında plastik kaliteside fazlasıyla düşük, tetik korkuluğu dahil, silahın tüpü oldukça ince tasarlanmış, bolt sistemi oldukça rahat ve kullanışlı, pompasını hacmi oldukça düşük, bu silah için iyi ama yüksek hacimli silah doldurayım derseniz çok fazla sayı yapmalısınız, hızlı dolum sistemi ise Daystate - Bam ve bizimde yeni üreteceğimiz YataGun markalı PCP ile aynı ve bana göre bu silahlardaki en sağlıklı sistem diyebilirim çünkü bilye kilitli hızlı dolum ucu sayesinde çıktı oldu olmadı sıkıntısı yaşanmayacak özellikle yüksek basınçlı sanayi tipi kaplinlerde kullanılan sistem, bu sisteme paintball kullananlar aşinadır.

Bence silahın en önemli kusuru fiyatının uçukluğu, üstada göre 1000 YTL olmalı iken bana göre 800 - 900 ü geçmemeliydi. tabi silahın yanında bu fiyata dahil pompa da geldiğini dikkate almak gerekiyor.Yani pompasıyla birlikte alıp iki gün sonra şurası kırıldı, burası bozuldu diye servise göndereceğiniz bir silah değil, alıp tepe tepe huzurla kullanırsınız.

• hayırlı olsun çeşit artıyor.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Öncelikle tetik kalitesi ve sertliği bu silaha yakışmamış ancak evanix le kıyaslandığında yumuşak bir tetiği var.
    En azından tetik plastik olmasaydı keşke.Silah ince kundağı, sadece 22mm Tüp çapı ve incecik 630mm namlusuyla insanın eline alınca saatlerce bırakmak istemeyeceği kadar şirin.
    Sadece 135 cc tüp hacmi ve max 2000 psi olması pompayla yaklaşık 1000 psi dan 2000 psi a 2 dakikada doldurulmasını sağlıyor.2 kilodan biraz fazla ağırlığıyla tüfekmi yoksa tabancamı taşıyorsunuz belli değil.
    Alkışı hakeden tarafı cok istikrarlı ilk 26 atış , Dağılım konusunda açık nişangahla bile çok güzel gruplar yapmak mümkün.
    Kapasite olarak 5.52 Fx le 50 yardada C.T.C 12 mm bu namlu için olağan bir grupman olabilir. İnsanın fiyatını düşünmeden alayım bir tane dursun ,fiyatını duyunca aman benden uzak olsun ,kullanıncada yap biraz indirim de alalım be abi dediği bir tüfek.
    Rekabetçi bir fiyatla bir çok kullanıcının kolleksiyonuna girebilirdi ! Ne yazık ki ?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Co2 ile daha yüksek güç üretebilir sanıyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Üstadımın dediği gibi silahın görünümü hafifliği hakikaten "zenne" kız silahı,

Kundak aşırı sade ve oldukça ince - zarif, tetik bana göre oldukça sert ve plastik olmasının dışında plastik kaliteside fazlasıyla düşük, tetik korkuluğu dahil, silahın tüpü oldukça ince tasarlanmış, bolt sistemi oldukça rahat ve kullanışlı, pompasını hacmi oldukça düşük, bu silah için iyi ama yüksek hacimli silah doldurayım derseniz çok fazla sayı yapmalısınız, hızlı dolum sistemi ise Daystate - Bam ve bizimde yeni üreteceğimiz YataGun markalı PCP ile aynı ve bana göre bu silahlardaki en sağlıklı sistem diyebilirim çünkü bilye kilitli hızlı dolum ucu sayesinde çıktı oldu olmadı sıkıntısı yaşanmayacak özellikle yüksek basınçlı sanayi tipi kaplinlerde kullanılan sistem, bu sisteme paintball kullananlar aşinadır.

Bence silahın en önemli kusuru fiyatının uçukluğu, üstada göre 1000 YTL olmalı iken bana göre 800 - 900 ü geçmemeliydi. tabi silahın yanında bu fiyata dahil pompa da geldiğini dikkate almak gerekiyor.Yani pompasıyla birlikte alıp iki gün sonra şurası kırıldı, burası bozuldu diye servise göndereceğiniz bir silah değil, alıp tepe tepe huzurla kullanırsınız.

Öncelikle tetik kalitesi ve sertliği bu silaha yakışmamış ancak evanix le kıyaslandığında yumuşak bir tetiği var.
    En azından tetik plastik olmasaydı keşke.Silah ince kundağı, sadece 22mm Tüp çapı ve incecik 630mm namlusuyla insanın eline alınca saatlerce bırakmak istemeyeceği kadar şirin.
    Sadece 135 cc tüp hacmi ve max 2000 psi olması pompayla yaklaşık 1000 psi dan 2000 psi a 2 dakikada doldurulmasını sağlıyor.2 kilodan biraz fazla ağırlığıyla tüfekmi yoksa tabancamı taşıyorsunuz belli değil.
    Alkışı hakeden tarafı cok istikrarlı ilk 26 atış , Dağılım konusunda açık nişangahla bile çok güzel gruplar yapmak mümkün.
    Kapasite olarak 5.52 Fx le 50 yardada C.T.C 12 mm bu namlu için olağan bir grupman olabilir. İnsanın fiyatını düşünmeden alayım bir tane dursun ,fiyatını duyunca aman benden uzak olsun ,kullanıncada yap biraz indirim de alalım be abi dediği bir tüfek.
    Rekabetçi bir fiyatla bir çok kullanıcının kolleksiyonuna girebilirdi ! Ne yazık ki ?

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Dolu tüple atış sayısından fedakarlık etsek kaç fps hızlar görülür acaba? 4,5mm 9gr. altın kaplama pelletlerle hele.

• Modifiye edilebilirlik açısından sormuştum. :him:s

ilker bey gerek sabit valf grubu gerekse tüp hacminden kaynaklı olarak modifiye olanağı yok görünüyor.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Benjamin discovery için güç modifiyesi mümkün. www.bigedmachining.com linkinde Crosman Parts kısmına bakarsanız güç ayarlayıcısı (Power Adjuster) mekanizması ile güç arttırmak mümkün.
    [Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/081218/gpuphx8x.jpg
    Yalnız güç artmasına karşın stabil atış sayısının azalacağı kesin.
    Ayrıca aynı sitede discovery nin tetik modifiyesi için de parça mevcut. Takib ettiğim yabancı bir forumda bu tetik sistemi kullanılarak tetik ağırlığı 500 grama kadar indirilmiş. Keşke ülkemizde de bu silah normal fiyatında satılsaydı da biz de 1 tane edinebilseydik.

• Teşekkürler sayın Master.

Teşekkürler sayın avcı. Ben daha çok çok ufak bir müdahale (yay değişimi,vida sıkmak vs.) ile yapılacak birşey varmı merak etmiştim. Nedeni ise gezli olması sebebiyle aklımdaki diğer seçenekleri devre dışı bırakmış olması. Tabi şu andaki gücüyle değil. Ufak bir değişik ile 10 stabil atış bile yeterli.

Acaba T12 ye gez arpacık takabilirmi Yatagunda? T12 yi soruyorum çünkü yakın zamanda fiyat olarak edinebileceğim model T12 dir.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ilkertozluklu ().

• 10 stabil atış bile yeterli

Tufegini eline alinca 10 atisin ne kadar az oldugunu goreceksin.30 dan asagi stabil atis insani bitirir

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Ben daha çok çok ufak bir müdahale (yay değişimi,vida sıkmak vs.) ile yapılacak birşey varmı merak etmiştim. Nedeni ise gezli olması sebebiyle aklımdaki diğer seçenekleri devre dışı bırakmış olması. Tabi şu andaki gücüyle değil. Ufak bir değişik ile 10 stabil atış bile yeterli.

Bu iş beni aşıyo :him:s zaten benjamin tüfeğim de yok. Ufak değişikliklerle modifiye işini tüfeği test etmiş olan ustalarımıza sormak lazım.

• Official Post

Gez arpacığın en iyi alternatifi hatta gez arpacığı gereksiz kılacak bir cihaz RED DOT tır, Red dot denildiğinde bir çoğumuzun ilk aklına gelen o kocaman yuvarlak kısa ve kalın boru gibi bir şey ve haliyle silahın üzerinde son derece estetiksiz bir görüntü, halbuki bu av tüfeklerinde kullanılanlar gibi 50mm çaplılar yerine 30mm çaplı ve estetik olarak silahlarımızın üzerinde kullanabileceğimiz Red dot larda var dahası open sigh dediğimiz açık red dot lar var ve bu cihazlar hem çok ucuz hemde mükemmel gez arpacık yerini alabilen, kullanımı son derece kolay cihazlar, dahası bunların günümüzde 2x - 3x ve 4x gibi yaklaştırmalılarıda var, ben kullanıyorum ve son derecede memnnum, özellikle kara şişe vurmada hızlı hareket etme zorunda olmanız yüksek yaklaştırmalı dürbünleri elimine eder, altta verdiğim örnek 2 fotoğrafa dikkat edin üstteki bence estetikten mahrum iken alttaki son derece estetik görünmekte.

[Resim Engellendi: http://www.airsoftatlanta.com/images/lp_scope_jpg.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.airsoftatlanta.com/images/utg_25mm_reddot_jpg.jpg]